Skip to main content

Topic: Bindanje bez bind kabla (Read 3911 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bindanje bez bind kabla

Evo ovako da malo ja početnik u modelarstvu  pomognem nekome početniku a i svima onima koji neznaju kako bez bind kabla(JUMPER,SPOJNICA itd) bindati receiver(prijamnik) SERVO UREĐAJEM.Kao primjer pokazao bi par slika svoje stanice i receivera i  kako sam ja uspio bez bind  kabla koji se dobije uz receiver bindat receiver SERVO UREĐAJEM.VAŽNA NAPOMENA: Stanica je HobbyKing HK-7Xv2 i RECEIVER HK-8x v2 a kombatibilni receiveri za ovu stanicu koji sam ja jedino pronašao  su KDS 8CH K8-X .HobbyKing više neprodaje stanicu niti stanice  ni receivere za ovaj sistem,jedino što preostaje je ova opcija,trenutno,dok netko ili ja neisprobamo koji su još  receiveri kombatibilni sa ovom stanicom.Na svoju stanicu sam još dodao ovu Bavaria reklamnu vezicu koja po dimenzijama odgovara držanju u ruci,nisam trebao kupovat neku, ovu sam dobio na jednom partyu :) ,isto tako i vi možete neke od reklamnih trakica stavit na svoju stanicu besplatno i atraktivno :).
POSTUPAK BINDANJA(spajanja) :
1:spojite sevo  u utor(slot) BIND-BATTERY on služi kao spoj jer zatvara strujni krug
2.spojite ESC  u utor(slot) 3 CH on služi za napajanje
3.nakon toga ukopčajte u bateriju ESC i dobili ste napajanje,sada lampica na prijamniku blinka(nema signala)
4.uzmite stanicu i iza na uređaju je gumb za bindanje ,držite gumb i upalite stanicu,nakon sekundu i manje trebala bi se stanica povezat sa prijamnikom(u mom slučaju je uspjelo) lampica će konstantno svijetliti,znači više ne blinka
5.isključite stanicu
6.otpojite bateriju
7.otpojite kabel od ESC-a
8.otpojite servo koji je u ovom slučaju bind kabel(jumper)
9.za provjeru dali radi ,spojite ESC napajanje u BATTERY utor(slot)
10.spojite servo uređaje u CH1 i CH2
11.ukopčajte napajanje,sada opet prijamnik blinka(bez brige)
12.ukopčajte stanicu
13.ako ste sve dobro napravili prilikom ukapčanja stanice receiver bi trebao pokazivati konstantno svijetlo(lampica) i servo uređaji bi trebali raditi
14.GOTOVO :)



Odg: Bindanje bez bind kabla

Reply #1
Mi smo to radili s mini klještima na livadi. Malo zajebano ali radi.
Spektrum dx7s i razni modelčeki


Odg: Bindanje bez bind kabla

Reply #3
Mi smo to radili s mini klještima na livadi. Malo zajebano ali radi.
sad imamo više opcija kako bindati prijamnik  kad nemamo bind kablića kraj sebe,recimo ja ga nisam dobio uz prijamnik i moro sam brzu alternativu koristit a to nam svima pomaže  ;)  :) ,čak i od starih neispravnih servića kojima je osto kabel možemo jednostavno napraviti bind kabel,samo ga odrežemo i spojimo dva kabla ;) :) ,nemoramo bacat sve u smeće,da se nešto i iskoristit,čak i za produživanje kabla a ne samo za bind ,recimo da je prekratak za servo i samo ga produžimo :)

Odg: Bindanje bez bind kabla

Reply #4
Maloprije mi javili iz HobbyKinga da imaju kompatibilni prijamnik za ovu stanicu :) :P ,trenutno je out-stock ali bi trebalo stići  :) COPY/PASTE: Thanks for contacting the HobbyKing Support Team.

The only receiver that we currently offer to work with your radio would be this.At the moment it is out of stock, but we are expecting arrival soon, please subscribe to our stock arrival alert on the page above in order to receive an instant email once the receiver arrives
HOBBYKING HK-8X 8ch RECEIVER :http://hobbyking.com/hobbyking/store/__10717__Hobby_King_HK_8X_2_4Ghz_Receiver_8Ch.html?strSearch=HK8X

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.