Skip to main content

Topic: ljudi moji stigla nova pila iz kine (Read 15290 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ljudi moji stigla nova pila iz kine

Reply #15
Samo morate uzeti u obzir da ta ista stanica ima jako smanjen domet u slucaju zasicenosti spektra, ako se blizu nje nalazi upaljenih jos par stanica na 2,4 bandu domet joj pada strasno...ili u slucaju montaze neke FPV opreme ili kamera koje imaju velike oscilacije...u toj kombinaciji ne prolazi...inace za te pare i letit oko sebe 300-400m sasvim dosta :)


da to si u pravu, nisam range test radio a na njoj ne  letim dalje od 500 m, čak ni toliko. Ne mogu reći kolki joj je domet međutim za većinu youbito pilota ta stanica zadovoljava ;D
mi u VŽ smo svi na 2,4G pa sam vidio sta se dogadja sa kineskim stanicama kad je band pun, potpuni gubitak upravljanja nakon 350-400m, sve je jasno kad usporedis cijene prijemnika od 9 dolara i mojeg od 110€, nesto mora tu biti oces neces

Odg: ljudi moji stigla nova pila iz kine

Reply #16
Ah moj Boze, vrijeme je pred nama, prabacemo :)
Pored toga, u planu je i FrSky FJ-1 2.4Ghz
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: ljudi moji stigla nova pila iz kine

Reply #17
Primjecujem da o toj stanici najvise seruckaju internet sveznalice, oni koji je nikad nisu niti imali u rukama. Imam Turnigy verziju, model V2, sa erazz ili thus-ovim custom firmwareom, po mogucnosti podesavanja malo joj se koja stanica pogotovo ovog cjenovnog ranga moze pribliziti. Sto ti ljudi rade od softvera na tim stanicama to je bolest. Nema nesto sto trebate, napisete im i za par dana zeljeni feature imate u softveru. Strasno.

Odg: ljudi moji stigla nova pila iz kine

Reply #18
Za potrebe koje sada imam sasvim mi je dovoljna ova turnigy-ova  stanica ( btw isto V2.0), a mislim da su moje potrebe usporedive sa potrebama prosječnog modelara, znači ne idem na natjecanja, ne letim preskupe modele i ne letim jedrilice na velikim visinama.
tak da je za mene stanica ok.
       Kad zbrojiš pouzdanost, funkcionalnost i cijenu , mislim da je u toj cijenovnoj klasi bez konkurencije. Naravno, možda sam imao sreće pa je moja stanica ok ali nisam ni od drugih koji posjeduju istu stanicu čuo da se nekaj žale.


Odg: ljudi moji stigla nova pila iz kine

Reply #19
Primjecujem da o toj stanici najvise seruckaju internet sveznalice, oni koji je nikad nisu niti imali u rukama. Imam Turnigy verziju, model V2, sa erazz ili thus-ovim custom firmwareom, po mogucnosti podesavanja malo joj se koja stanica pogotovo ovog cjenovnog ranga moze pribliziti. Sto ti ljudi rade od softvera na tim stanicama to je bolest. Nema nesto sto trebate, napisete im i za par dana zeljeni feature imate u softveru. Strasno.
neki su je imali u rukama prije nego si uopce je uopce vidio na slici, naravno da ima sve i svasta na sebi, ovisno od f/w koji je gore ali opet to nije stanica za ozbiljne modele ili bolje receno modele 500-600€+...

Odg: ljudi moji stigla nova pila iz kine

Reply #20
Primjecujem da o toj stanici najvise seruckaju internet sveznalice, oni koji je nikad nisu niti imali u rukama. Imam Turnigy verziju, model V2, sa erazz ili thus-ovim custom firmwareom, po mogucnosti podesavanja malo joj se koja stanica pogotovo ovog cjenovnog ranga moze pribliziti. Sto ti ljudi rade od softvera na tim stanicama to je bolest. Nema nesto sto trebate, napisete im i za par dana zeljeni feature imate u softveru. Strasno.
neki su je imali u rukama prije nego si uopce je uopce vidio na slici, naravno da ima sve i svasta na sebi, ovisno od f/w koji je gore ali opet to nije stanica za ozbiljne modele ili bolje receno modele 500-600€+...

Apsolutno, ali imao sam i vrlo skupih stanica, i ova stanica u rukama i po softveru ne zaostaje nesto ozbiljno. I dalje gledamo odnosu ulozeno dobiveno. I dalje me zanima rijec pouzdanost, zelim vidjeti gdje to postoje statisticki podatci brendirane vs ove no name.

 

Odg: ljudi moji stigla nova pila iz kine

Reply #21
vrtim i neki novozelandski forum na kojem je ova stanica, paralelno sa rcgroups forumom, ivrnuo stanicu naopacke.
rezimirano je sledece:
1. za ovu cijenu stanica je FANTASTICNA!
2. Turnigy je pristojan i dovoljan velikoj vecini modelara
3. kupovinom drugog modula (frsky sa telemetrijom) i custom firmwareom na stanici dobijaju se performanse slicne futabi 8x za djelic cijene.
Sve u svemu, sve sto meni treba i jos mnoooooogo vise.


izinjavam se na eventualnim greskama, kucam jednom rukom, drugoj je skalpel kumovao
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: ljudi moji stigla nova pila iz kine

Reply #22
1. slazem se
2. i to se slazem
3. da baba ima k***c bila bi djed, govori se o stock stanici bez modifikacija, FrSky je daleko napredniji sustav od vecine low price proizvoda pa tako i od Assan, HK ili Turnigy tx/rx sustava

Odg: ljudi moji stigla nova pila iz kine

Reply #23
U Bibinjama ima jedna , za te novce radi odlično, cijenu joj vjerojatno određuje plastični izgled i loš ekran , a ostalo mi se čini jako dobro , od lita je kod nas testirana do granica vidljivosti(što visoko što nisko)  sa upaljene još 3 stanice na 2.4 , nikad problema ....

Ja je nikad nebi kupio ali preporučam svakom tko pazi na svaki $.

I najbolje od svega , valjda zato što izgleda kao igračka , nisu bile potrebne nikakve dozvole za uvoz , samo carina!!!!!!!!!
Prodajem stado ovaca  , predvodi ih tajnoviti ali bezkompromisni i potentni prč Glavonja !!!!!!

,,A u fušu cipan drva"""""""

Odg: ljudi moji stigla nova pila iz kine

Reply #24
...sad mi treba jedna velika pomoc...koja je razlika imedu...ove...http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8991......stanice  ( Mode 1)....i ove...http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8992....stanice...( Mode 2 )...inace stanica mi treba za avion...
...da mi se nebi desilo ak uspijem naruci da su mi komande suprotne :( od onog sto sam naviko ;)..
hvala svima...
Turnigy 9X


Odg: ljudi moji stigla nova pila iz kine

Reply #26
A isto tako ako dobijes Mode1 umjesto mode2, mozes uz malo strpljena i dva srafcigera rijesiti problem.
Dakle, ako je frka ili mode2 nema na stanju, mozes naruciti i mode1.
Ondak ga otvoris, zamjenis mjesta jednoj oprugi i jednom limu, u meniju odaberes sa je raspored palica mode2 i gotovo.
Ako ti se ne da i nije ti zapelo za glavu, sacekaj mode2 i gotovo.

Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: ljudi moji stigla nova pila iz kine

Reply #27
..HVALA SVIMA . ;)..koi su mi pomogli.. ;D...sad mi je ostalo jos samo narucit. :-\..a i vidit s papirologijom.. :(..
Turnigy 9X

Odg: ljudi moji stigla nova pila iz kine

Reply #28
neznam dali je prenosna dozvola za uvoz ili kako to vec ide, uglavno  za ovu stanicu imas dozvoliu u HAKOM, i ja je imam na svoje ime, ako nju narucis i ako je prenosna pitam kolegu da ti faksira, inace stanica je super testirali smo domet, sasvim dovoljno, prijemnici bagatela, i za pocetnika vise nego dovoljno!

http://www.leaderhobby.com/product.asp?ID=9394001220239

Odg: ljudi moji stigla nova pila iz kine

Reply #29
Ja ju imam,dobro radi,jednostavna za programiranje...sve 5 ;)

Pozdrav!

Krasny
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian