Skip to main content

Poll

Koji model odabrati ?

  • Durafly S.E. 5a
    7 (43.8%)
  • PT-17 Stearman
    9 (56.3%)

Total Members Voted: 16

Topic: Teška odluka za novog dvokrilca (Read 9390 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Teška odluka za novog dvokrilca

Reply #15
Iako sam odustao od kupnje Stearmana zbog povelikog hangara sa preko 20 modela i odlučio se počastiti novom stanicom (DX9), opet mi vrag nije dao mira.
Pa krenuo u rasprodaju nekih modela metodom debljine prašine na modelu (čitaj, nisam ih letio mjesecima).
I na kraju , eto Stearmana.
Moj prvi FMS model.
Živo me zanimalo kakva je to konstrukcija i kvaliteta.
Pa da krenemo.
Kutija ko kutija, sve dobro upakovano i lijepo složeno, tu se nema šta reći.
Upute su na njemačkom, sa lošim slikama, tako da sam neke stvari morao čak i napamet. Minus je što nigdje na netu nema uputa sa skinuti.
Materijal mi izgleda OK, nije Z-foam kao kod Parkzone i E-Flite modela, ali nije ni neka jeftinjara, više sliči na Durafly (navodno oni prave Durafly modele).
Pišu da se avion može složiti za 2 sata...možda i može, ali bez detalja (onih žica i žićica..)
Meni je trebalo puna 2 popodneva da ga sastavim.
No iskreno , nisam baš oduševljen, iako je sve lijepo označeno i sve se šarafi (osim horizontalnog stabilizatora) to ide dosta teško i poprilično je nezgrapno ušarafiti neke nosače, jer jednostavno nema mjesta za prste i odvijač, a šarafi su toliko mekani da se brzo izglodaju.
ljepljenje horizontalca sa priloženim ljepilom je dobro prošlo, sve se upasalo , no kasnije, kada sam stavio žice na njega (gore i dolje) primjetio sam da se jedna strana horizontalca dobrano uzdigla. Ima u svakoj polovici karbonska šipkica, ali nema da ih poveže u jednu cjelinu. To je veliki minus.
Skinio sam te žice-zatezače s horizontalca, ispravio (to ljepilo je dosta elastično) i učvrstio u ravnini s vrućim ljepilom. Žice zatezače ne mislim više stavljati, bez obzira što tako izgleda ljepo i scale.
Kod krila nemam taj problem jer imaju plastične nosače (4 komada) koji drže krila ravnima.
Začudilo me i to što rasvjeta u krilima nije ugrađena, nego se mora ručno ugraditi i provući žice i za to predviđene utore.
Kasnije sam i skužio zašto , žice prolaze kroz oba krila (gornje i donje) pa ne bi bilo moguće to tvornički odraditi.
Sve naljepnice su u paketu (da pokriju žice od rasvjete) u boji karoserije.
Veliki plus je za detalje, stvarno je to lijepo i detaljno napravljeno i obojano.
Instalacija žica u krilu mi je oduzela cijelo jedno popodne, mai federčići koje je jako teško zakvačiti, neka čudna gumirana , skliska sajlica...i nikakve upute gdje koja sajla ide. Doslovno sam gledao na slike s kutije..

No nije to jedini model koji je sletio.
Sletio u paketu i Parkzone Archer II.  :)
Ovo je već klasika Parkzone modela, čvrsti Z-foam, sve ugrađeno, nema ljepljenja...jednostavno se zašarafi horizontalac, zašarafe krila, spoje servači u već ugrađeni prijemnik i napuni baterija. Ovaj stvarno bude gotov za pol sata.
Baterija koja je došla s njim ima EC2 konektor, kojeg sam s guštom odsjekao (kao i na regleru), te zalemio Deans XT koje inače koristim.
Poštimao stanicu, i to je to. Navodno , koliko čitam na RCGgroupsima, se s jednim punjenjem baterije (1300mAh 2S) može letiti i 20ak minuta.
Budemo probali, nadam se danas oba modela.

Evo i koji akvarel:
















Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Teška odluka za novog dvokrilca

Reply #16
Na ovog dvokrilca mora ic neki sound modul obavezno

Odg: Teška odluka za novog dvokrilca

Reply #17
 :) :) :) :)
Oba izgledaju zanimljivo.
Svakako snimi maiden.


Odg: Teška odluka za novog dvokrilca

Reply #19
Lijepi modeli!

Odg: Teška odluka za novog dvokrilca

Reply #20
Maiden odrađen, sutra slike i video.
Stearman leti perfektno.
Archer, pa, perfektno :D
Odlična oba modela.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Teška odluka za novog dvokrilca

Reply #21
Cekam video!


Odg: Teška odluka za novog dvokrilca

Reply #23
Pila je brutalna, nema sta!


Odg: Teška odluka za novog dvokrilca

Reply #25
Slušaj matorca Sterman je daleko letljiviji .. može sve ... i sam sam ga radio naravno od balze... 120 cm raspona .. Možda da u izbor uvrstiš i ovo,  predložio bi ti da razmisliš o ovoj legendi !! :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Teška odluka za novog dvokrilca

Reply #26
Eh Zlatane, da je para....a nemam iskustva i znanja kao ti za gradnju modela od balze...nemam ni radionu...
Ali evo i obećan video :)

http://www.youtube.com/watch?v=gZY_HIhrdSY


Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Teška odluka za novog dvokrilca

Reply #27
Uh ono prvo i ne spominji .... nadam se da se vidimo sutra pa malo da omirišimo nebo zajedno.. nisam dugo bio u prilici biti dalje od Borova ...  :-[  Željac vozi pa dolazimo ako nešto ne zabrlja stvar ..  ;)  A Što se tigera tiće , mislim da onaj moj sa Barbikom još leti kod Bana..  :D
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Teška odluka za novog dvokrilca

Reply #28
Bravo Varadero , sve po zanatu... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes