Skip to main content

Topic: Novi Zagi nakon prvog(+Video) (Read 32209 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #60
"Kvaka22" je u tome što teme u forumima stare i padaju kao u neki zaborav.

Zato svako malo netko otvori vrlo slićnu temu pa ponovo raspravljamo o istim pitanjima i dajemo skoro iste odgovore. Tako je i sa Zagijem.

Tome mogu malo pomoći sticky teme, ali početnici će uvijek postavljati ista pitanja i činiti iste greške, a to je zato jer forum ne može zamijeniti rad u klubovima gdje se napreduje brže i bolje uz iskusne modelare.

Trenutačan 'priljev' početnika je nevjerojatan, najviše zahvaljujući dronovima koji su se pojavili u medijima i mislim da je sezona pred nama vrlo dinamična, bit će zbivanja.
Damir

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #61
U mom slučaju krila tipa Zagi ili Delta su moji početnički modeli na kojima sam se naučio letjet,eto ja sam počeo na njima jer do prije njih nisam letio na ničemu nikada u životu,izgleda da se ipak može početi i sa Zagi-em :) .I da,nakon malog reza na prstu odlučio sam  lansirat Zagia tako da ga sada primim za krilo i dodam gas do kraja i samo ga pustim iz ruke da poleti,neželim više riskirat jedine prste koje imam.I neznam zašto imate mišljenje da Zagi nije za početnike?Ja sam se jako,jako,jako brzo naučio letjet na njemu a i jednostavan je za sklopit i k tome još je jeftiniji od većine početničkih modela,eto toliko ukratko od mene. :)

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #62
Po meni je zagi puno bolji za početnika, prvo zbog toga da shvati sto znaci CG, kako složit sam model i kako sto podesiti. Bixler je savršen, ali onaj tko ući na njemu, nauci letit poput tetke i onda nakon njega uzme neku deltu, ili zagija, pa ga zalijepi sa zemljom a nezna zašto!

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #63
Mario, misliš da si naučio letjeti? HAahahaah :D :D :D


Šaljiv si momak! Zašto misliš za "znaš" letjeti? Zato što ti model preživi dulje od mjesec, dva? Tj. Zagi?

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #64
Mario, misliš da si naučio letjeti? HAahahaah :D :D :D


Šaljiv si momak! Zašto misliš za "znaš" letjeti? Zato što ti model preživi dulje od mjesec, dva? Tj. Zagi?
hahahahahaha.......nisam još,ali kako je bilo u početku za sad je puno bolje RC letenje ,nema padova,loših sljetanja ovo čitaj grubo itd ,itd .......još se uči :D 8)

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #65
Po meni je zagi puno bolji za početnika, prvo zbog toga da shvati sto znaci CG, kako složit sam model i kako sto podesiti. Bixler je savršen, ali onaj tko ući na njemu, nauci letit poput tetke i onda nakon njega uzme neku deltu, ili zagija, pa ga zalijepi sa zemljom a nezna zašto!

Poštovani kolega

Prvo početnik treba da nauči pojam letenje i osnove letenja, to su neke teorije koje su neophodne.Da ti shvatiš šta je CoG, potreban ti je model koji visi na krilima a ne delta krilo koje je labilno po svim axama!!Da shvatiš kako model funkcionira moraš znati šta je smjer,visina nagib...

Neču da netko misli da se pravim pametan ali ako več startaš pripreme modela u suprotnom smjeru od pravilne kakvo je tek onda letenje...

Dobar i pravi modelar nadgrađuje svoje znanje letenja od najniže tačke pa na prema gore a ne u suprotnom smjeru.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #66
Sve to štima, al financije jednostavno nekad nedopuštaju samo tako promjenu modela, a kako ste i sami rekli il tko već, zagi je najjeftiniji i za napravit i za slupat a potom i popraviti.

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #67
Ne bi se bas slozio, tj.razlika je zanemariva.
Ako recimo kupis Zagi to ti je 100kn cca. + selotejp + balza + razne sitnice + vrijeme + setup. Kolko je to love?
Ako ides raditi sam...stiropor + rezalica + izvor napajanja + spera za sablonu + selotejp itd itd....Kolko je to para?

Bixler dođe cca 400-500kn SA SETUPOM i MOTOROM. Fali regler jedino...pravi avion koji odlicno leti i jako je svestran, pruza priliku za nadogradnje...itd.

Ne vidim kako Zagi pobjeđuje u ovoj priči?

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #68
Taj Zagi kao sto kaze kolega zed vas sa svom opremom dođe isto kao dobar trainer sa kojim možete vrhunski naučiti letjeti.EPP trainer visokokrilac recimo mozete dobiti več za 100 € sasvim novi a polovni za pola cijene. Nije to acro model da bi bio skup. Ako netko stvarno želi naučiti pravo letenje neka samo kaže. Imam ogromno kolega modelara koji su tu fazu letenja naučili pa prodaju modele.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #69
Dobra rasprava :D ,jer uglavnom svi ste u pravu jer neko voli "pop" neko "rock" neko popovu kćerku kako tko,a o ukusima se kažu neraspravlja.....hahahaha  :D 8) .Bitno da se leti 8)

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #70
Nije ovo rasprava o ukusima već o pravilnom načinu učenja. Zagijaši se obično "zakucaju" u Zagije tak jako da po dve godine prođe a ne znaju okrenut avion naopačke i letit 5 metara s njim...da ne pričam kako ne znaju čemu služi kormilo jer ga nikad nisu imali "pod rukom".

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #71
A čuj,neki nikada neće priječi na letjelicu koja ima ruder iliti vertikalac.Ja osobno još nisam koristio ruder a letio sam  na jednoj Cessni jer mi nije bilo potrebno,potrebno je jedino bilo tipu koji ju je spuštao  i sa ruderom regulirao smijer i naravno kod rulanja po pisti za upravljanje lijevo desno.Ali da imam neki 3D avion ruder bi obavezno koristio 8) .Zato prvo da se ja na svom Zagiu izvježbam pa kasnije na nešto drugo po mome ukusu 8) .

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #72
Ne bi se bas slozio, tj.razlika je zanemariva.
Ako recimo kupis Zagi to ti je 100kn cca. + selotejp + balza + razne sitnice + vrijeme + setup. Kolko je to love?
Ako ides raditi sam...stiropor + rezalica + izvor napajanja + spera za sablonu + selotejp itd itd....Kolko je to para?

Bixler dođe cca 400-500kn SA SETUPOM i MOTOROM. Fali regler jedino...pravi avion koji odlicno leti i jako je svestran, pruza priliku za nadogradnje...itd.

Ne vidim kako Zagi pobjeđuje u ovoj priči?

Cijeli zagi se napravi za 100kn, a setup se mora kupiti tako i tako!

Zelis mi reci da bixler valja osim ako ne promjenis serva, motor, regler i elisu?

Koliko god bixler bio dobar i nije nesto veci trener od zagija, a opet covjek uz slaganje zagija nauci puno vise, nego s gotovim bixlerom.

I opet cu ponovit, ja sam nakon zagija bio u stanju poletit s edf mirageom na 8s baterijama, a neki koji uce s jadnom cesnom, koji bas i nije neki trener, kao sto i nisu vecina visokokrilaca sto svi preporucuju, pa ih ekipa slomi veci prvi put!

Zagija ce u danu 20 puta zaljepit u pod i opet s njim letit!

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #73
Originalna serva nikad nisam mijenjao niti vadio iz Bixlera...motor sam zamijenio kad mi je postao prespor, regler kupujes odvojeno ne dolazi sa modelom, a elisa je 6x4 od prvog dana...


Bixler JE TRENER naprema Zagiju, itekakav! Zagi nije avion, da ponovim da ove koji ne kuže/ignoriraju. Što si naučio iz slaganja Zagija što ne bi naučio slagajući "gotov" model? Pa nije složen da ga baciš sa kutijom i on leti :D Znači jedina razlika je što si ti rezao Zagija (ili kupio, kako tko), dakle isti pimpek.


Isto tako, jednom shebi slijetanje sa Zagijem, da ti ostane gas i otišao je prop. Krivo ga lansiraj, ode prop i ruka. Malo ga pukni - ode servo ako nije MG.


Jel moram dalje nabrajat, stvarno mi se ne da? :D

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #74
Veći je gušt sam sklopit letjelicu, to znam po sebi ,jel prvu letjelicu koju sam letio je bila već "home made" napravljena Delta ali nakon što sam Deltu prodao i krenuo u izradu Zagia zbilja sam uživao i bio sretan što sam izrađujem i sklapam  a tako sam i sad dok ga letavam,eto ugodno sa korisnim i poučnim jer sam kroz izradu naučio dosta toga ,naravno tu je i ovaj FF forum koji mi je isto puno pomogao. 8)