Skip to main content

Topic: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ? (Read 6797 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ?

Reply #15
Ja mazga kakva jesam naručio ono što i kako sam napisao u prvom postu.
Ukupna cifra 158 $
Sad se samo mugu nadati da maleni kinez ne gazi po stanici i da će carina biti blagonaklona.
U Niskozemce ne sumljam.
Nisam izabrao najskuplju dostavu pa da vidimo koliko će vremena trebati da stigne.

Odg: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ?

Reply #16
@dabby
Iako je nešto skuplji, odabrao bih Optic iz dva razloga:
1. programiranje je dobro rješeno i nema bugova i neočekivanih programskih puteva,
2. rijeć je o provjerenom stroju bez prigovora korisnika, što se za TGY ne bi moglo reći.
Dodaš li tomu da sve dolazi spremno za rad i da ne moraš dodavati, ugrađivati i/ili dolemljivati komponente, Optic je očigledan izbor za početnika.
Inače, Hitec poznato ime u modelarskom svijetu. Uvijek su nudili solidne proizvode za razumnu cijenu. S druge strane, kineza imaš sijaset i teško je reći koji je manje loš.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ?

Reply #17
Hitec je kinez kao i svi drugi, a sto se tice programiranja, tu je turnigy 10 nivoa iznad!

Ja stvarno ne znam koji se to ljudi zale na turnigy!

Odg: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ?

Reply #18
Na 9xr stanici nema bas nikakvih dodavanja komponenata!

Zasteka se modul i gas!

Odg: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ?

Reply #19
A ako bas treba potrositi vise love, onda se ne moze kupiti bolje od frsky taranis stanice!

Odg: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ?

Reply #20
Tri posta za pet rečenica!? Hajde skupi to u jedan post da početnici lakše prate.
Inače, Hitec nije kinez, nego koreanac.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ?

Reply #21
Ovako ce pocetnici bolje zapamtit!

I inace i na zippy baterijama i na jos 80% proizvoda s hobbykinga pise korea, pa su ko i hitec obicni kinezi!

To sto hitec proizvodi multiplex ne znaci da nije kinez!

Odg: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ?

Reply #22
Hitec je koreanac, a Multiplex nijemac. To što se HW dobrim dijelom proizvodi u Kini ne čini ih kinezima. Za to je ipak potreban poluproizvod u kičastom kućištu kakav svima preporučaš već duže vrijeme. Čak je i famozni Taranis tek na koliko toliko dobrom putu da postane stanica srednje klase. To što je potrebno učitati SW prije korištenja, ne čini ju ništa boljom. Mogućnosti joj daje OpenTX, ali je i dalje je rijeć o komadu drugorazredne elektronike u kućištu od škripave plastike.
Kad smo kod "10 nivoa iznad", vjerojatno je rijeć o pjesničkoj slobodi, ili?
Većina kompjutorskih stanica danas u upotrebi nastala je više ili manje uspješnim kopiranjem ranih Futabinih uradaka. Ti su pak izgrađeni oko Multiplexovog OSa koji je isti prodao Futabi i zatim ga napustio. Kada god susretneš Acro/Glid/Heli programiranje, znaš o čemu pričam, zar ne? Rijeć je o OSu koji za kojeg si nitko nije dao truda dovršiti ga i posložiti kako treba. Generacije modelara patile su se s master/slave miksevima i nedokučivim vezama trimova, palica i hodova servoa. To je poprimilo toliki zamah da se danas smatra sasvim normalnim, iako je nakaradno do bola. Čak su dodana touchscreen i sučelja u bojama da bi sve izgledalo ljepše, ali se u osnovi i dalje vrti prastari MPXov OS. Kineska implementacija je posebna prića na koju ovdje ne bih trošio rijeći. Sami su shvatili da im SW ne valja pišljiva boba i prepustili izradu SWa "Open" zajednici. Čitam po forumima da je v2.0 odlična, ali to ionako nema veze s kinezima.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ?

Reply #23
Taranis imam i mogu samo reci da se po komponentama moze posramiti posramiti i stanice od 500 eura!

Malo bolje proucite o taranisu,pa cete shvatit da stanice od 5000 eura nisu sposobne odraditi sto moze taranis!

Ako je niste drzali u ruci, ne komentirajte, a sto se tice hitec stanice, savrseno, ali aurora 9!

Ova 6 kanalna je cak par nivoa ispod turnigy!

Odg: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ?

Reply #24
Đizus....opet flooding ego-tripa ! 

 Dobro zar nitko ne može dati čovjeku ODGOVOR na pitanja ova-ili-ona-kombinacija ?

@Dabby:

kako nitko ne piše o modelu -valjda je Ok taj klon EasyStara... ostaje dakle kombinacija stanica-prijemnik-punjač:

1. tvoja kombinacija kod Stopara: Stanica 133 + prijemnik 34 + punjač 40 = 207 jurića = oko 1560 kuna

2. kombinacija preko Hobby King, EU i international skladište za isporuku:

-Eu: stanica Turnigy : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__47720__Turnigy_9XR_Transmitter_Mode_2_No_Module_EU_Warehouse_.html  oko 70 $
Baterija za stanicu (da treba ! ) : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__47114__Turnigy_9XR_Safety_Protected_11_1v_3s_2200mAh_1_5C_Transmitter_Pack_EU_Warehouse_.html
oko 14 $
Punjač Accucell-6 : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31281__Turnigy_Accucel_6_50W_6A_Balancer_Charger_w_accessories_EU_Warehouse_.html oko 40 $
poštarina oko 15 $
== sve skupa oko 139 $ sa EU (nema carine)!

-International HK:
Modul + prijemnik : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14355__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Module_RX.html  oko 50 $
Power adapter (da treba jer Accucell ne ide na 220 - to si dobro primijetio!): http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__20968__Hobbyking_60w_Power_Supply.html oko 10 $
Ekran za prikaz telemetrije i podešavanja modula: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19969__FrSky_FLD_02_Telemetry_Display_Screen.html oko 20 $
== sve skupa sa International =96 $

----> ukupno Hobby King Eu i International = 139+96 = 235 $ što je oko 1320 kuna!

Dakle konačna računica je 1320 kuna sa HK ili  1560 kuna kod Stopara.  što čini razliku od tih 240 kuna nije teško reći:
-kod Stopara dobiješ SVE odjednom i možeš zahtijevati da ti na licu mjesta sve spoji i provjeri da li radi i nema kasnije pitanja 'punjač mi ne puni?, 'ESC mi pišti ?, servo ne reagira?  itd ..
-kod HK sve ide u 2 paketa, nije uvijek sve raspoloživo na lageru i na kraju sve treba posložiti sam ili tražiti pomoć sa strane dok stvari ne sjednu na svoje mjesto.

Izbor je tvoj !

Usput molio bi da ubuduće Noob_koji_poučava_noobove i Iskusnjara_koja_gleda_sa_visoka  odgovore na postavljeno PITANJE.

Ima pravo Faldomak kada veli da sve ovo pomalo ide na kvasinu !Toliko od mene o ovome,
Damir.

Odg: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ?

Reply #25
S obzirom da jedan od epiteta sigurno "ide mene", mogu jedino ispričati se na podužem postu kojim sam početniku dabbyju želio dati do znanja kako ovaj hobi ima podužu povijest i da su stvari u njemu kojekako isprepletene.
Odgovor na pitanje dao sam u postu #16.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ?

Reply #26
Relativno sam novi u ovom hobiju ali stavio bi pokoji plus na stranu 9XR + frsky kombinaciju, barem po mom osobnom iskustvu.

Jeftinije za započeti hobi, lako za prodati, dovoljno dobro, stabilno, upotrebljivo.
Cijena prijemnika 2-3 puta jeftiniji, a svatko će u nekom ternutku trebati bar 3-4 prijemnika...
U jednom trenutku jednostavno dokupiti novi modul / prijemnik za long range i umetnuti.

Eventualno kao minus bi stavio lošiju dokumentaciju, te je potrebno malo surfanja, foruma, youtuba za neke stvari. Dok vjerujem da Hitec taj dio priče bolje pokriva.

9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ?

Reply #27
Mislim da covijeku ne treba dispaly za stanicu,osim modula iz kine a to kosta 53 dolara s postarinom!

Isto tako zasto kupovati napajanje s hobbykinga, kada covijek sigurno ima kakvo napajanje od laptopa!

Odg: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ?

Reply #28

Usput molio bi da ubuduće Noob_koji_poučava_noobove i Iskusnjara_koja_gleda_sa_visoka  odgovore na postavljeno PITANJE.

Ima pravo Faldomak kada veli da sve ovo pomalo ide na kvasinu !Toliko od mene o ovome,
Damir.
[/quote]



Ocito je noob vise napredovao u godinu i pol, nego neke iskusnjare u 30 godina!

Vasi savjeti su kako ste gurali kotacic s pomocu stapa prije 30 godina, a mi modelari letimo!


Opet Damire niste nis pametno rekli covijeku, osim sto ste ga mozda uvrijedili, posto sigurno covijek i sam zna racunat!

Odg: I JA SAM POCETNIK I MOLIM PROVJERU OVOG KOMPLETA ?

Reply #29
Fala decki svima na trudu. jos jemput sam sve procital i prostudiral tu na forumu. Hvala Diogenu kaj mi je sve spreracunal jasno mi je sada kak to zgledi. Hvala i Colji na trudu samo strpljivo decko naj se sekirat bude od tebe modelar jednog dana samo budi strpljiv. Svima fala danas je petek i ide se doma.Pozdrav!

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.