Skip to main content

Topic: Pomoc oko kupnje prvog aviona (Read 6353 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoc oko kupnje prvog aviona

Pozdrav ekipa, molio bih vas za malu pomoc ako nije problem, koliko sam skuzio volite zajedno narucivat sa HK pa me zanima jeli ima tko uskoro planove narucivat? Planiram uzet prvi avion i namijeravam kasnije nakon malo vise steknutog iskustva ju pretvorit u FPV
Najvise od svih modela mi se svidja HK Go Discover

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__38072__HobbyKing_Go_Discover_FPV_Plane_EPO_1600mm_PNF_.html

Pa bi vas molio da mi pomognete odabrati sve sto mi treba...
Koliko sam shvatio trebam bateriju i kontroler?
Nemam iskustva na tom polju ali koliko sam shvatio potreban je nekakav modul ili kupit verziju sa modulom, a opet ocigledno treba nekakav reciver ili transmitter (jos uvijek to bunim) u avionu bit, a njega nema u paketu sa avionom ili?
Moze li se naci kod nas ista polovno od onoga sto je meni potrebno?
Hvala vam puno svima unaprijed na odgovorima i nadam se da ce osim meni i nekome mozda ovaj topic pomoc

Odg: Pomoc oko kupnje prvog aviona

Reply #1
Ono sto ti je najbolje je uzeti zagija tu na forumu od nekoga i naucit se vozit avion njega mozes krisiti nece se slomit a ako se slomi lako ga popravis i nije skup, a ako si zainteresiran mozes ga i sam napravit... to ti je moja preporuka  ;D ;D ;D

Odg: Pomoc oko kupnje prvog aviona

Reply #2
E i inace da ti objasnim ono sto ti treba od elektrornike za jedan normalan setup, znaci motor i onda ti sa motora ide kontoroler ili na engleski speed controler ili skracenica "ESC" i sa ESC-a ti ide u reciver to ti je uređaj koji prima signal sa stanice(sa onoga sto drzis u rukama kontorolera ili kako vec to zoves ti osobno)e sad u neke stanice one malo bolje ne one full jeftine, mozes stavit unutra modul. modul ti sluzi da pojacas mozda signal ili da imas neke druge opcije skuzit kao sto je failsafe,, i ako se mislis bavit modelarstvom kao hobbyem onda ti preporucam kao pocetniku jednu od ove dvije stanice:


Turnigy 9X ili Turnigy 9XR ali pazi uz Turnigy 9XR moras kupiti modul jer bez njega ti nece radit a Turnigy 9X ti dolazi sa svojim modulom koji je onako solidan ali kad tad ces kupit modul to sam siguran
a od modula sto koristimo vecina nas uz 9XR ili 9X je (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14355__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Module_RX.html)


Pozdrav

Odg: Pomoc oko kupnje prvog aviona

Reply #3
hej, vito
hvala na tako brzom odg! ovaj dio spajanja sam donekle shvatio gledajuci flite test na yt. Samo nisam shvatio taj dio sa modulom ali napokon jesam, tako da hvala na objasnjenju! :)
Sta se tice zagija, iskreno... zelim kupit nesto sto cu duze vremena koristit i sta ce bit bas onako za moj gust zato me toliko i ovaj model privukao.
Mozes mi sad objasnit kako da najjeftinije narucim sve to, jer kolko sam skuzio na HB nesto na international nemogu narucit tipa baterije preko 3200mah ili nesmije bit prevelik, neznam... zbunjen sam totalno s tim prebacivanjem na eu i international store, pa ako ti nije problem mi stavit linkove?

Odg: Pomoc oko kupnje prvog aviona

Reply #4
Ubiti radi ti se to da imas ta skladista a europsko ti je najbolje odabrat jer najbrze dođe i najmanje ces platit shipping, a sad problem je u tome sto dosta toga nema u europskom skladistu, a nemozes napravit kosaricu(ponudu) da uzmes npr. avion u europi a stanicu u global skladistu, zato je to zeznuto, moras naci sve da ti je u jednom skladistu ili narucivat odovojeno ali onda placas puno vise shippinga, jesi skuzio?


e i flite test je super kanal od dobrih ucis!  ;D ;D


i provjerio sam za bateriju, punjac, stanicu i ovaj avion imas ih u eu skladistu:


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=31281


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=35922


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__51528__HobbyKing_Go_Discover_FPV_Plane_EPO_1600mm_PNF_EU_Warehouse_.html


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__66518__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_2_v2_Firmware_EU_Warehouse_.html


evo i sa ovim svime bi mogao poletit

Odg: Pomoc oko kupnje prvog aviona

Reply #5
Prvo nam reci od kuda si, a drugo ako mislis letit fpv, onda bi u startu po tome trebalo slagati stanicu!

Ako mislis letit svega par kilometara fpv, onda ide stanica 2.4 ghz i video 5.8 ghz!

Ako zelis letit na malo vecoj udaljenosti, onda ide radioveza 433 mhz i video veza 1.2 ghz.

Odg: Pomoc oko kupnje prvog aviona

Reply #6
@leonvuksic
Zamisli mladića koji nema vozačku dozvolu ,nikad nije vozio auto i onda čim napuni 18 godina sjedne u bolid F1 i ide se provozati gradom, ode na cugu.
Koliko će taj vozač uspjeti voziti navedeni auto bez da unesreći sebe i druge?


Tako ti je i sa letenjem.
Napisao si da trebaš nešto što ćeš duže vremena koristiti.
Super, ali prvi avion nećeš baš dugo koristiti, barem dok se ne naučiš letjeti, padova ilomova kod početnika ima i to je sasvim normalno.
Nitko se još nije naučio letjeti a da nije bilo padova i lomova modela.
Isto kao kad učiš voziti bicikl, nitko ga nije naučio voziti a da nije pao s njega.


vito_zadar ti je dobro rekao, nauči se prvo letjeti na nečemu jeftinom tipa zagi, a onda kreni na ono što ti se sviđa.


I ne, letjeti se ne možeš naučiti za jedan dan, kao i za sve u životu, potrebno je vježbati i prakticirati.


Za početak pročitaj ovo, tu su ti odgovori za 99% početničkih pitanja:


http://www.flyfreak.net/pocetnici/modelarstvo-kako-poceti/



Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Pomoc oko kupnje prvog aviona

Reply #7
hvala decki sta ste tako brzo svi se javili i nadam se da vam nije zasmetalo moje pocetnicko neznanje :)
Javio mi se Toni, ima bixler 2, sa baterijama i svime, pa najvjerovatnije ako cijena bude dobra cu ga i uzet :)
A ako ne, cini mi se da cu krenut kako kazete sa zagijem pa kako se naucim i skupim novce bi uzeo nesto vece

Odg: Pomoc oko kupnje prvog aviona

Reply #8
e da i jos jedno glupo pitanje, kolko sam skuzio wifi kartice rade na istoj frekvenciji kao i vecina kontrolera?
Imam doma 18dbi wifi antenu sa kartice, pa jeli ju mogu iskoristit da povecam domet letjelice?
I ako mogu, dali to montiram na kontroler u rukama ili ide antena na avion?

Odg: Pomoc oko kupnje prvog aviona

Reply #9
diogen, to je strucno receno ali laicki kad bi opiso nekome, sta sa dodatnim modulom dobivas je da dobivas na daljini leta i neke dodatne opcije, a inace sa modulom dolazi i prijemnik tako da je to sve isto..


pozz

Odg: Pomoc oko kupnje prvog aviona

Reply #10
Po meni za početak ubodi nešto na tri kanala,neka deltica ili neki zagić,vjeruj mi nećeš puno potrošit a i vjerojatnost da naučiš letjet je veća.Trošit za početak novce na nešto što je lako razbit je glupo ovako prođeš puno jeftinije a lakše je za upravljat ;)

Odg: Pomoc oko kupnje prvog aviona

Reply #11

Odg: Pomoc oko kupnje prvog aviona

Reply #12
Hah, ponekad mozes cekat tjedan dana pa dode ali ponekad se nacekas posteno....


Odg: Pomoc oko kupnje prvog aviona

Reply #14
Pa je dobra ti je, ali nebi preporucio... I ova stanica ti ima manji domet mislim nije toliko vazno ali opet... Ubiti ako je uzmes neboj se sve ce raditi :)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.