Skip to main content

Topic: Početnik traži pomoć (Read 25257 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #75
Hod je dobar,vidjet ćeš još u letu kako se ponaša,a i nemoraš ručicu povlačiti skroz dokraja u letu nego onako koliko treba i sa osjećajem,naravno sa vremenom kada naučiš letjet potezat ćeš ju ko sivonja do kraja dole i pun gas i naravno izvest ćeš luping ;) .Glavno da si sada to izmikso na stanici i da si odradio još jednu etapu,uživaj :)


Odg: Početnik traži pomoć

Reply #77
Mora biti ovako:
dole palica:krilca se dižu
gore palica:krilca se spuštaju
desno palica:lijevo krilce dole-----desno krilce  gore
lijevo palica:lijevo krilce gore-----desno krilce dole
ovo je normalan ili standardni DELTA MIX,tako rade pokretne površine,postoji još na nekim stanicama da u tom miksu ostaje slobodnih kanala za  dodati, kormilo pravca i recimo još jedan slobodni kanal za stajni trap,uvlačenje -izvlačenje kotača.Po tome možeš Miragea 2000 vozit  :D

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #78
Dobro je, uspjeli ste me zbunit :), hvala na objasnjenju, sutra cu provjeriti, sad bar znam kako miksat
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."



Odg: Početnik traži pomoć

Reply #81
Eto rjesio si sve ... Sad namjesti jos cog,igraj simulator dok ne budes siguran u sebe i to je to .Jako mi je drago vidit nakon ako se ne varam par godina da netko poslije mene uzima f16-ku kao pocetnicki model neces pozaliti :) .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #82
A evo ti konkretno moj prvi f16,tu sam snimao kako rade pokretne povrsine itd http://www.youtube.com/watch?v=j443r7Tsh7k
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #83
Evo mene opet :)


Sredio sam mixanje i otklone, i ono što je najvažnije skužio sam kako radi :) U biti bilo je dovoljno ono što je varadero spomenuo na početku, a oni mixevi iz filmića koji je MarioMT postao povećaju otklon za 100%, što sam na kraju i ostavio. Na kraju taj mix vrati na početni otklon jer ga tail mix smanji na pola.


@modernwarfare: Hvala puno na savjetima i podršci, imam još jedno pitanje za tebe: Vertikalni stabilizator mi nije baš u centru :) Evo slika dolje, a vidio sam da si ti sa nekakvim žicama dodatno ga "stabilizirao" :) Može malo objašnjenje pa da napravim isto ili barem neš slično da se malo dodatno "ustabili"  ;D


U međuvremenu još sam rješio poklopac, sa komadima kreditne i onim malim magnetićima s kojima sam naprosto oduševljen (ima slika dolje) i polemio i "pobužirao" sve, srećom lemit znam (bar nešto...) Kupio danas u Elektromaxu set termobužira od 100 komada, razne veličine, za 16kn. Smiješno.


Slijedeće ide na CG, moram samo još dva panja nać... Uz sebe naravno! :D


P.S. Odlučio sam malo češće i detaljnije postat progress, vidim da ima puno ekipe koja želi pomoć, a naravno da mi treba.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #84
http://www.flyfreak.net/samogradnja/parkjet-ovi-kako-sto-gdje-i-zasto/ http://www.flyfreak.net/samogradnja/mw-build-logs/ u prvoj temi imas ono opcenito o parkjet-ovima a ova druga ti je moj build theard i tamo ces nac sve sta ce ti ikada trebati o f16-ci i drugim park jet-ovima jer stvarno sherovo sam svaku sitnicu koju sam odradio .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #85
A zašto eleroni prate elevator po dubini?
Hajde da na switch ima flpasove ili spoilerone ali ovo mi ne izgleda baš naj sretnije rješenje.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #86
Na drugoj sličici, ako je to doljnja strana aviona i ona žica što strši van antena, vrati antenu unutra jer češ ju otkinuti čim prvi puta sletiš.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #87
Na drugoj sličici, ako je to doljnja strana aviona i ona žica što strši van antena, vrati antenu unutra jer češ ju otkinuti čim prvi puta sletiš.


Je, antena je, al obje strane sam "ukopao" u depron sada. Ta površina nema direktan dodir kod slijetanja, tako da mislim da u kombinaciji bi trebalo bit to ok.


@Plavi: Ne znam što bih rekao... ovako je po nacrtu... barem mislim... help?
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #88
Odi na moj build theard i trazi si tamo kako sam ojaco rep i kako sam spojio pokretne povrsine (najlaksi i najjednostavniji nacin za ovaj tip aviona)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Početnik traži pomoć

Reply #89
Pročitao sam svih 15 stranica :) Probati ću iskoristiti iste ove šipkice koje sam koristio sa servom za ojačanja, napraviti utor sa lemilicom i međusobno ih polemiti. To mi je zadatak sutra :) Sve ostalo je spremno i thinks  ;D .
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.