Skip to main content

Topic: Droneovi švercaju drogu iz Meksika (Read 5838 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Droneovi švercaju drogu iz Meksika


slika je orginal


Droneovi švercaju drogu iz Meksika


Na parkiralištu jednog meksičkog trgovačkog centra u blizini granice Kalifornije, ovih se dana srušio DJI heksakopter koji je umjesto kamere nosio paketiće kristalnog metamfetamina (meta).

Drone se srušio vjerojatno zbog prevelikog tereta, jer ga je neki narkoboss opteretio s čak 6 paketića meta, a vlasti s meksičke i američke strane sada istražuju tko ga je poslao i kome je bio upućen.

Ovaj slučaj prikazuje još jednu mogućnost korištenja malih bespilotnih letjelica u dostavi "specijalnih pošiljki", no ovog puta se radi o operacijama nekog meksičkog narkokartela, a ne Amazona.

Policija Tijuane je ujedno izjavila da ovo nije bio prvi slučaj da je otkriven drone koji šverca drogu, jer su takve slučajeve već bilježili, a pitanje je koliko je letjelica uspješno dostavilo drogu preko granice, jer mnoge zasigurno nisu otkrivene.

Slilčna stvar se dogodila i u Sjevernoj Karolini prošle godine, kada je otkriven drone koji je prenosio marihuanu, mobitele i cigarete uznicima državnog zatvora, pa je jasno da kriminalci također prate tehnologiju.

Odg: Droneovi švercaju drogu iz Meksika

Reply #1
ovo je po meni najefikasnije u lovu na neželjene dronove,
trenutna neutralizacija, long range,
ne neke lovice drona s nekim drugim dronom po zraku, pogotvo s obzirom da neki modeli razvijaju preko 300km/h, treba to pogodit drugim takvim, lansirati ga i slično...
s obzirom na nevjeroajtno niske cijene opreme, u slučaju slanja 10-20 dronova, odakle toliko protu-dronova da poskida sve u par sekundi?

ovo je spremno 24/7 tamo di je montirano, vjerujem da može skinuti ogroman broj njih prije nego se uopće i približe meti.



http://news.sky.com/video/1389910/navy-laser-blasts-drone-out-of-sky

Watch U.S. Navy test drone killing laser



nešto slično sam davno vidio za komarce  :)
planirali to stavljati oko ugroženih područja/bolnica di ima puno komaraca prenosioca bolesti...

Mosquito killed by a Laser
Nathan Myhrvold on mosquito laser



Odg: Droneovi švercaju drogu iz Meksika

Reply #4

slika je orginal


Droneovi švercaju drogu iz Meksika


Na parkiralištu jednog meksičkog trgovačkog centra u blizini granice Kalifornije, ovih se dana srušio DJI heksakopter koji je umjesto kamere nosio paketiće kristalnog metamfetamina (meta).

Drone se srušio vjerojatno zbog prevelikog tereta, jer ga je neki narkoboss opteretio s čak 6 paketića meta, a vlasti s meksičke i američke strane sada istražuju tko ga je poslao i kome je bio upućen.

Ovaj slučaj prikazuje još jednu mogućnost korištenja malih bespilotnih letjelica u dostavi "specijalnih pošiljki", no ovog puta se radi o operacijama nekog meksičkog narkokartela, a ne Amazona.

Policija Tijuane je ujedno izjavila da ovo nije bio prvi slučaj da je otkriven drone koji šverca drogu, jer su takve slučajeve već bilježili, a pitanje je koliko je letjelica uspješno dostavilo drogu preko granice, jer mnoge zasigurno nisu otkrivene.

Slilčna stvar se dogodila i u Sjevernoj Karolini prošle godine, kada je otkriven drone koji je prenosio marihuanu, mobitele i cigarete uznicima državnog zatvora, pa je jasno da kriminalci također prate tehnologiju.
Jesu li ovo folding propeleri gore? Čemu na hexu folding? Valjda je to prvo bilo pri ruci ;)

Odg: Droneovi švercaju drogu iz Meksika

Reply #5
Odgovor helićem  na švercere i dilere ili one najgore 8)
COPY/PASTE sa FF foruma :)

Taj helic mogu objesiti o klin ako je za dronom pilot netko od nase mini-quad racing ekipe  :)

Odg: Droneovi švercaju drogu iz Meksika

Reply #6

slika je orginal


Droneovi švercaju drogu iz Meksika


Na parkiralištu jednog meksičkog trgovačkog centra u blizini granice Kalifornije, ovih se dana srušio DJI heksakopter koji je umjesto kamere nosio paketiće kristalnog metamfetamina (meta).

Drone se srušio vjerojatno zbog prevelikog tereta, jer ga je neki narkoboss opteretio s čak 6 paketića meta, a vlasti s meksičke i američke strane sada istražuju tko ga je poslao i kome je bio upućen.

Ovaj slučaj prikazuje još jednu mogućnost korištenja malih bespilotnih letjelica u dostavi "specijalnih pošiljki", no ovog puta se radi o operacijama nekog meksičkog narkokartela, a ne Amazona.

Policija Tijuane je ujedno izjavila da ovo nije bio prvi slučaj da je otkriven drone koji šverca drogu, jer su takve slučajeve već bilježili, a pitanje je koliko je letjelica uspješno dostavilo drogu preko granice, jer mnoge zasigurno nisu otkrivene.

Slilčna stvar se dogodila i u Sjevernoj Karolini prošle godine, kada je otkriven drone koji je prenosio marihuanu, mobitele i cigarete uznicima državnog zatvora, pa je jasno da kriminalci također prate tehnologiju.
Jesu li ovo folding propeleri gore? Čemu na hexu folding? Valjda je to prvo bilo pri ruci ;)


Da to je s900 mislim barem. A kad mu se ruke sklope dole propeleri ne udaraju u pod a i ne zauzimaju nepotrebno mjesto pa se presavinu u smjeru ruke.. možda je i kopija od RC timera, kako god okreneš najeftiniji način za prebacit robu...

Odg: Droneovi švercaju drogu iz Meksika

Reply #7
neka švercaju, siromaštvo je posvuda, još gore nego kod nas, ja to podržavam samo da djeca nisu krajnji korisnici tog sranja, u ovom svjetu ionako nemožeš preživit osim ako se ne baviš nečim ilegalnim, ja mislim da je največi problem alkohol koji se legalno prodaje

Odg: Droneovi švercaju drogu iz Meksika

Reply #8
neka švercaju, siromaštvo je posvuda, još gore nego kod nas, ja to podržavam samo da djeca nisu krajnji korisnici tog sranja, u ovom svjetu ionako nemožeš preživit osim ako se ne baviš nečim ilegalnim, ja mislim da je največi problem alkohol koji se legalno prodaje
Cigarete su legalna droga a i alkohol djelomično,ovo što si napisao gore krajnji korisnicu su nažalost djeca (ako ne konzumacija dilanje).. tako da baš i ne podržavam mišljenje.. Mene više smeta pušenje u kafićima, em su u manjini i truju okolo pasivnim pušenjem.. u zatvorenom prostoru zabranit pušenje i amen... ali idem na OFT samo se živciram kad spomenem cigarete..

Odg: Droneovi švercaju drogu iz Meksika

Reply #9
Pušači su u manjini u birtiji? Di ti to ideš u birtiju stari moj :D


Sigurno si bivši pušač zato te i nadrka tak brzo ta tema... :P :P :P

Odg: Droneovi švercaju drogu iz Meksika

Reply #10
Pušači su u manjini u birtiji? Di ti to ideš u birtiju stari moj :D


Sigurno si bivši pušač zato te i nadrka tak brzo ta tema... :P :P :P


Nisam nikad probao pušit a ni neću, za te pare ganjam hobby duplo... nema mi jebenog smisla dat dnevno 20-25Kn za jebeni dim.. a manjina jesu pušači... eto ja osobno izbjegavam zimi ić sa kolegama na cuge jer dolazim doma ko pepeljara.. ljeti na terasu i ola puši šta oćeš meni ne smeta...

Odg: Droneovi švercaju drogu iz Meksika

Reply #11
Manjina su generalno, u birtiji definitivno nisu...ako te smeta dim, ne ideš u birtiju, jako je jednostavno.


Da ja bar mogu tako reći za alkohol, a ne da me jebeni debil ubije jer si je strusil 6 rakijica s frendovima pa se išel malo naganjat s autom :o

Odg: Droneovi švercaju drogu iz Meksika

Reply #12
Ma to sa volanom i alkoholom treba vozačku na 3 godine uzet i 2mj zatvora, pa će razmislit prije nego li sjedne u auto pod cugom.