Skip to main content

Topic: Malo o internet kupovini (Read 8948 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Malo o internet kupovini

Reply #16
Najjednostavnije rješenje (za nas zaposlene) je i dalje korištenje kreditne kartice tipa Amex, Visa, Mastercard...dakle napominjem KREDITNE, ne od tekućeg.
Sad ovisi kako koja banka uzima proviziju i kako obračunava tečaj.
Govoreći iz osobnog iskustva, kod mene je slijedeći slučaj:
Koristim VISA Classic karticu od HYPO Banke, preračunavanje tečaja mi radi banka (ne PayPal jer oni tu oderu) i to uglavnom po srednjem tečaju ili čak nešto manjem.

Sad, najzgodnija stvar koja mi se sviđa kod te kartice je....svaku kupnju mogu razbiti na rate.
Kako to radi ?
Pa jednostavno, eto, kad sam naručio 2 aviona lane za cijenu od nekih 2000 kn (ne znam koliko je to bilo dolara), platio PayPalom i nakon par dana koliko treba da se transakcija vidi na kreditnoj kartici, nazovem banku na besplatni broj i kažem da hoću tu transakciju podijeliti na 3 rate. Oni za svaku ratu zaračunaju neku naknadu tipa 16kn i to je to,nikakve kamate, odmah ti djelatnik kaže kolika ti je rata skupa sa tom naknadom. Otplaćivao sam kupnju napravljenu PayPalom 3 mjeseca po cca 680 kn.

Mjesečna neka naknada za korištenje kreditne kartice je isto oko 16 kn.
Kad sve zbrojim, mislim da mi se isplati bolje neko neka prepaid kartica koju natočiš s novcem, jer prvo takve transakcije najčešće pri preračunavanju uzimaju najveći tečaj i nema mogućnosti kupovanja na rate preko interneta.


Ovo s ratama je OK, mozes provjeriti koliki su ti tecaj okinuli kod zadnje transakcije da tocno vidimo po kojem tecaju racunaju, bas sam gledao za PBZ konvertiraju po PRODAJNOM za devize.

Odg: Malo o internet kupovini

Reply #17
Eto, kod mene ni po kojem tečaju, uvijek nešto manjem od srednjeg tečaja :) Gledam tečaj na datum transakcije, na datum kad se prikaže na kartici....
Ne znam na koju foru, ali meni paše hehehe.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Malo o internet kupovini

Reply #18
E fala vam decki puno ste pomogli ... Hvala

Odg: Malo o internet kupovini

Reply #19
I ja zelim da se zahvalim, stvarno, kako su mi drugi govorili da se to radi nije ni slicno ovome, vjerovatno bi nes zajebal  ;D
Bitno da se leti.

Odg: Malo o internet kupovini

Reply #20
Neka ostane ova tema, mnogima može pomoć.
Bitno da se leti.

Odg: Malo o internet kupovini

Reply #21
može i maestro!

Odg: Malo o internet kupovini

Reply #22
Najjednostavnije rješenje (za nas zaposlene) je i dalje korištenje kreditne kartice tipa Amex, Visa, Mastercard...dakle napominjem KREDITNE, ne od tekućeg.
Sad ovisi kako koja banka uzima proviziju i kako obračunava tečaj.
Govoreći iz osobnog iskustva, kod mene je slijedeći slučaj:
Koristim VISA Classic karticu od HYPO Banke, preračunavanje tečaja mi radi banka (ne PayPal jer oni tu oderu) i to uglavnom po srednjem tečaju ili čak nešto manjem.

Sad, najzgodnija stvar koja mi se sviđa kod te kartice je....svaku kupnju mogu razbiti na rate.
Kako to radi ?
Pa jednostavno, eto, kad sam naručio 2 aviona lane za cijenu od nekih 2000 kn (ne znam koliko je to bilo dolara), platio PayPalom i nakon par dana koliko treba da se transakcija vidi na kreditnoj kartici, nazovem banku na besplatni broj i kažem da hoću tu transakciju podijeliti na 3 rate. Oni za svaku ratu zaračunaju neku naknadu tipa 16kn i to je to,nikakve kamate, odmah ti djelatnik kaže kolika ti je rata skupa sa tom naknadom. Otplaćivao sam kupnju napravljenu PayPalom 3 mjeseca po cca 680 kn.

Mjesečna neka naknada za korištenje kreditne kartice je isto oko 16 kn.
Kad sve zbrojim, mislim da mi se isplati bolje neko neka prepaid kartica koju natočiš s novcem, jer prvo takve transakcije najčešće pri preračunavanju uzimaju najveći tečaj i nema mogućnosti kupovanja na rate preko interneta.
Nešto luđe nisan odavno cua  :)
stvarno super,posebno kad su iznosi pozamašni
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Malo o internet kupovini

Reply #23
Meni bankarica u PBZ-u kaže da kad se vidi ta transakcija, nema naknadno na rate.
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Malo o internet kupovini

Reply #24
Meni bankarica u PBZ-u kaže da kad se vidi ta transakcija, nema naknadno na rate.


Eto onda otvori karticu u Hypu, oni to nude i tako i reklamiraju, svaku transakciju na Visa Classic kartici, neovisno kako je plaćena (PayPal, negdje u trgovini, kupleraj u Mađarskoj) možeš razbiti na više rata.


Uostalom, tu sve piše:
http://www.hypo-alpe-adria.hr/home.nsf/id/70
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Malo o internet kupovini

Reply #25
Kupleraj u Mađarskoj!!! :D :D :D :D
To me podsjetilo kad je ekipa išla "po sir" u Mađarsku!!!!
 
Ali dobra fora u svakom slučaju!
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro


Odg: Malo o internet kupovini

Reply #27
Ima na hrpi stranica mogčnost kupnje preko maestra. E sad ne znam točno za ebay, mogu provjeriti ali na nekima ide. Znam da sam na nekima čak i kupovao s njim.
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Malo o internet kupovini

Reply #28
Pricamo o PayPalu, znam da na nekim shopovima ide i Maestro :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.