Skip to main content

Topic: Problemi prilikom prvog spajanja transmitra i resivera. (Read 9760 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problemi prilikom prvog spajanja transmitra i resivera.

Pozdrav ovako, ja sam nov u svemu ovome. Napravio sa jedan homemade autić na gusjenice. I sad imam motorice sa cetkicama tj. sa dva kontakta i imam jedan ESC i jos jedan trebam nadokupit. Taj ESC ima dva izlaza pa predpostavljam da je za te motore. Kad sam sve slozio i isao pokrenuti prilikom povezivanja transmitera i resivera sljedio sam upute ali nista nije se spojio. Mozete li mi reci neke savjete sta da pogledam i sta kompatibilno sa čime da možda nemam krive komponente. Hvala


Odg: Problemi prilikom prvog spajanja transmitra i resivera.

Reply #2
Daj nabaci neke podatke i mozda neku slikicu pa da probamo pomoc jer ovako bez iceg smo bespomocni :D

Odg: Problemi prilikom prvog spajanja transmitra i resivera.

Reply #3
Evo u medjuvremenu sam nasao ovaj video http://www.youtube.com/watch?v=iu87kSheuhA . Mislim da sam sad shvatio,ja sam ovo uspio sam brushless motor stisnuo sam ovaj easy link i spojilo se kao i njemu ali sam imao krive motore. Onda sam nasao ESC za motor sa cetkicama i pokusao isto medjutim nije se htjelo spojit. Da li postoji neki drugaciji nacin za to ili sta, ma da osobno mislim da sam ja nesto krivo spojio. Slike cu sutra nabacit jer danas nisam u mogucnosti. Znaci radi se o transmiteru i resiveru kao sa videa.

Odg: Problemi prilikom prvog spajanja transmitra i resivera.

Reply #4
Evo sad sam isao isprobat kao sta je na videu. kad sam ih krenuo spajat ekran na transmiteru se upalio kao i n videu. Signal na resiveru je poceo blinkat. Onda sam spojio na jedan brushless motor ali nije htio. ja nisam nista na transmiteru postavljao. Na sta bi trebao obracat paznju da podesim da mi proradi

Odg: Problemi prilikom prvog spajanja transmitra i resivera.

Reply #5
Kad si uspio bindati stanicu i prijemnik sve to ugasis i spojis motor i esc onda kako treba. Upalis stanicu i gurnes palicu gasa na maximum i spojis bateriju ba esc,zatim ces cuti par bipova iz motora i onda spustis gas na stanici na nulu i cut ces jos par bipova. Istekas bateriju sa esc-a i ugasis/upalis stanicu i spojis bateriju opet na esc i probas jel to sve radi.  :)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Problemi prilikom prvog spajanja transmitra i resivera.

Reply #6
Hvala budem sutra probao pa javim rezultate ;)

Odg: Problemi prilikom prvog spajanja transmitra i resivera.

Reply #7
zanima me jos, znaci kad bindam ukljucim resiver samo na napajanje i jel treba jos nesto dodatno preko napajanja


Odg: Problemi prilikom prvog spajanja transmitra i resivera.

Reply #8
Nista dodatno,stavis bind plug u prijemnik i skopcas napajanje i drzis bind gumb na predajniku i upalis ga,zatim odspojis napajanje s prijemnika i ugasis predajnik pa upalis opet predajnik i spojis napajanje na prijemnik i onda bi sve trebalo biti spojeno :D

Odg: Problemi prilikom prvog spajanja transmitra i resivera.

Reply #9
Evo dns sam nesto pokusao ali izgleda krivo radim. Snimio sam video pa ako je neko voljan neko mi pomogne oko ove moje konfiguracije i kako da pokrenem motoric. Isto tako koja bi podesavanja transmitera trebala bit za ovaj motor    https://m.youtube.com/watch?v=JusLRTXdoXI

Odg: Problemi prilikom prvog spajanja transmitra i resivera.

Reply #10
Stavio si da je videozapis privatan i sad ga nemozemo pogledat :P


Odg: Problemi prilikom prvog spajanja transmitra i resivera.

Reply #11
Evo stavio na javno

Odg: Problemi prilikom prvog spajanja transmitra i resivera.

Reply #12
Probaj skuzit koji je kanal throttle(to je ova palica bez opruge)i kad ce ti motor radit tam onda neka esc bude otkopcan stavi throttle palicu do kraja i spoji bateriju na esc i onda kad cujes neki bip spusti throttle normalno na nulu pa ces vidjet al prvo isprobaj koji kanal je za throttle.

Odg: Problemi prilikom prvog spajanja transmitra i resivera.

Reply #13
Mislim da sam nasao kanal, napravim ovo sta si rekao motoric se malo zavrti signal na resiveru zatreperi na par sekundi i onda opet pocne pistat ispocetka.

Odg: Problemi prilikom prvog spajanja transmitra i resivera.

Reply #14
E onda bome vise neznam :P,moze tu biti sto stvari,pomoc ce ti netko od malo iskusnijih kolega :D

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.