Skip to main content

Topic: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja,novo krilo) (Read 33880 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja,novo krilo)

Reply #75
Napravio sam mali test,nisam imao više vremena tj. snimatelj nije imao vremena pa sam uspio snimiti samo ovo testno lansiranje i trimanje.Ispalo je kao što sam očekivao 8) .Treba  još jedrilicu uštimati 8) .
SNIMKE YouTube   8) :
Prva snimka je živčana jer snimatelj nema vremena mora ići za svojim poslom.....hahahaha.....uglavnom model leti fino ravno ako ga se pravilno baci iz ruke ali niz vjetar  ;)

http://www.youtube.com/watch?v=fshJDFP4-E0

Druga snimka je prvo uopće lansiranje ,nisam baš dobro bacio i ispalo je da se model zarotirao u zrraku i napravio luping,za očekivat.Čim ulovim nekog da me posnimi ,snimit ću vjerojatno bolja bacanja i free letove jer ovo je samo bacanje bez upravljanja stanicom 8)

http://www.youtube.com/watch?v=mTw7lMccrbU
 

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja,novo krilo)

Reply #76
Ovako izgleda gotov model sa dodanom težinom za let,dodano je odprilike,znači sada ima 138grama,očekivano do 145grama 8) .


Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja,novo krilo)

Reply #77
Taj luping se događa zbog:
Fulano težište,
Fulan kut elevatora
Ili najdraži većine,savijanje krila zato što nema ramenjače. :D
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja,novo krilo)

Reply #78
Meni to ne izgleda kao " model leti fino ravno "   :(

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja,novo krilo)

Reply #79
ne virujen da se krilo uvija,bar ne kad ga ovako lagano bacis..ja bi pogleda napadni kut krila i kut elevatora..a možda ti je i krilo izvitopereno nakon šta si ga obuka folijon.
 Zato je meni samogradnja zakon,izgubis dosta vrimena na trimanje modela,a kad sve napravin,postane mi dosadno :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja,novo krilo)

Reply #80
Hvala na savjetima dečki,ali ovo je bilo nabrzinu kratki odrađeni probni letovi, tek toliko da vidim dali uopće ikako leti i kako.I pokazalo se da će ga trebati jako puno trimati i uštimavati da dobijem bilo kakav donekle pravilan let.Za sada je to to.Pozdrav :) i svaki savjet je dobrodošao ;) .

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja,novo krilo)

Reply #81
ne virujen da se krilo uvija,bar ne kad ga ovako lagano bacis..ja bi pogleda napadni kut krila i kut elevatora..a možda ti je i krilo izvitopereno nakon šta si ga obuka folijon.
 Zato je meni samogradnja zakon,izgubis dosta vrimena na trimanje modela,a kad sve napravin,postane mi dosadno :)
Vjeruj mi nije mi dosadio nego uvjek nešto ima za popraviti i utrimavati,a to polako ubija živce 8) .Valjda će biti interesantan za voziti kada ugradim elektroniku i sve utrimam kako treba za nekakav kakav takav let DLG-om.Hvala

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja,novo krilo)

Reply #82
Odustao sam od ove teme, ali nakon pogledanih videa moram:
Prvi video - fakat grozno leti, ne znam zakaj nisam bio tamo da vidim detaljnije.
Drugi video - DLG se NIKAD ne baca discus launch bez elektronike!!!!! Normalno da ce napraviti luping, mozda ne bas ovakav ali otici ce gore i vratiti se do zemlje najkracim i najbrzim putem. (primjer moj Elf, utriman do bola - razbio sam ga jer nisam ustekao bateriju od uzbudjenja zaboravio pre-flight check i ajbok)
Provjeri napadni kut krila u odnosu na elevator, stavi CG vise naprijed nego sto mislis da treba, ugradi elektroniku i probaj opet.

Sto se tice savjeta o gradnji, tu ih vise nemoj traziti jer su ti ljudi vec sve rekli i nece opet uzalud trositi svoje stceno znanje.

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja,novo krilo)

Reply #83
Da li je model poletio?
strong, light and cheap - choose two



Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja,novo krilo)

Reply #86
I.... kak leti ?


Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja,novo krilo)

Reply #88
Evo.. danas je sunčan dan...  :P

Odg: Mini DLG "KIVI"" u radu(samogradnja,novo krilo)

Reply #89
Neka je,i neka tako ostane volim sunčane dane i toplo vrijeme :) .