Skip to main content

Topic: Prvi rc helikopter . . . (Read 53223 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prvi rc helikopter . . .

...mozda ce nekima, mozda svima moje pitanje biti smijesno, ili sto ja znam , ali neznam gdje da se drugdje obratim , jedino tu se nadam da cu mozda dobiti pravi odgovor...

zanima me sljedece , posto nikada nisam imao rc helikopter, a želim to ... molim Vas za savjet na kojem helikopteru bi mi bilo najlakse naucit letjet ... mogu izdvojit do nekakvih 3500 kn za pocetak i volio bih ako mi netko moze dati konkretan odgovor gdje ja mogu kupit neki kompletan helic(pod to mislim da ga kupim gotovog, ne da ga moram sastavljat jer neznam da cu moci to) kojeg bi ja kao pocetnik mogao lako shvatit i naucit njime letjeti ... jedan moj kolega mi je rekao da uopce ne krecem u to jer je to kao toliko komplicirano i da samo bacam novac...ali mislim si posto imam takvu volju za to da cu probat pa sto bude... hvala Vam svima na replyu ukoliko ih bude



Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #2
Je, to je mrak prilika, krasan heli, masu djelova, ali za nekoga ko je vec nesto prosao od  CCP single rotora!
Totalni pocetnik ce to zaljepiti u zemlju u par sekundi. Ili se mozda varam, jos k tome to je fly barless sistem bez elektronike za koju treba izdvojit joz zelembaca.
Plus ce mu trebat 1000 i nesto do 2000 i nesto kuna za kvalitetnu stanicu pa je vec na skoro hilju ojra >:(
Ispravite me ako grijesim.
LP
Enlight me!

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #3
Ako nemas iskusnih heli pilota blizu da ti pomazu pri ucenju a htio bi osnove savladati u nekom kracem roku bez konstantnog opterecenja od razbijanja helicha onda mislim da ti je najbolje rjesenje kupiti nesto tipa multiplexov funcopter
Multiplex Funcopter - Ideal Outdoor Trainer RC Helicopter


To je helich koji se ne boji padova i dosta toga tolerira tako da se ne moras brinuti za servisiranje svaki put kad padne. Tako da je ona psiholoska blokada koja smeta koncentraciji kod njega puno manja te ga ljudi opustenije vozikaju.
Lako kasnije kad savladas osnove mozes ovaj helic prodati dodati jos nesto para i kupiti nesto ozbiljnije.


Mislim da ti je cijena ovog helica sa svom elektronikom (osim stanice) oko 300€ ako nemas stanicu i to se lako da naci...
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #4
ma nemoraš odmah na flybarlles ! Igor ti ima i  flybar za njega ! znači trebaš stanicu (možeš nači polovnu dx 7 za pristojne novce )
Nitko od nas nije sve kupio od jednom i iskipao soma i pol eura odjednom...Moj prijedlog ti je da uzmeš taj helič ,upoznaš se sa njegovom mehanikom,nabaviš simulator za komp (to će ti Igor) i ako si iz Zagreba ili okolice onda buš imao kvalitetne mentore koje će te naučiti kako prebroditi prve korake !
Što se tiće naj heliča za početnika...što veči i skuplji to bolji (lakši za naučiti) naravno 500 klasa kao protos je optimum po cijeni ,kvaliteti,performansama...Igor ga je nasvirao na domovinskom 128 kmh (znači ide...)

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #5
Najbolje ti je kupit pravi heli, kazu da ga je pizdarija vozit a i nije skup ;D ;D ;D

Ja sam si prvo kupio E-Sky Big Lamu (veci koaksijalac) da vidim u cem je stos a i bila je na akciji 600 kuna (RTF)!
Jako mi se svidila prica ali mi je lama brzo dopizdila jer je dosadna za vozit pa sam je ljepo prodao susjedu kojemu se isto svidila!
Nakon toga sam si kupio E-Sky HoneyBeeKing3 ali prije nego sam ga poletio, dobro sam proucio tematiku single rotor eCCPM helija.
Instalirao sam par RC simulatora na PC da vidim kako mi to ide i svidilo mi se i to.
Tek onda sam vozio HoneyBeeKing3. Nakon par dana sam ga vozio bez treniralica.
Nakon tog sam si kupio Align T-Rex 450 Pro kojega jos vozim (i jos se ucim), pa jos jedan koji je u scale trupu i koji mi je jos drazi od tih 3D prdekavaca.
Pred ljeto cu si kupit T-Rex 600 ili 700 a za dvije godine cu si slozit UAV sa FPV konzolom i gps auto pilotom.
Tako bi to trebalo izgledat ako si normalan lik!
Mozda ti se nece svidit, mozda to nije za tebe (a mozda budes expert kakav ja nikad necu bit)! Polako i ne zuri!
Najlakse je dat brdo para pa skuzis da to nije za tebe a kad ides prodat da vratis ulozeno (ako ga nisi zakucao u majku zemlju) vidis koliko gubis.
Taj hobi nije za svakoga. Imam par poznanika koji su zaludili za helijima a nisu se smirili dok nisu potrosili 10-15000kuna i napunili dvije tri kutije sa razvaljenim djelovima.
Vise se ne bave s tim a kad im sad spomenem heli imam dojam da bi me najradje tukli ;D

Heli je najkompliciranija sprava koju je covjek izmislio u svrhu letenja i svak tko ti kaze da je to lako naucit budi siguran da laze!
Budi pametan!

No to je samo moje misljenje i moja malenkost!

Ljep pozdrav!
Enlight me!

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #6
Nemoj ici na koaksijalce, svima brzo dosade jer ima ograničene manevarske sposobnosti - s njim nećeš mnogo naučiti. Ja sam krenuo sa manjim helijem Wasp 3 ali sam brzo od njega odustao jer su mali helići previše vrckavi i nestabilni. Letiti sam se naučio sa Trexom 450, žao mi je što nisam odmah išao na 500 klasu ali tada su modeli bili dosta skuplji nego danas. Do sada imam preko 20 sati letenja na 450-ki i dobro sam je razbio samo jednom a ostalo su bila lakša oštećenja (nemam dvije kutije slomljenih dijelova). Sada sam nabavio Trex 550 uglavnom zbog veličine (ipak je bitna  ;D ) jer se veći model dalje bolje vidi a i neke figure (poput autorotacije) se bolje izvode sa većim modelima. Ako si blizu Zagreba imaćeš sigurno dobru podršku prilikom kretanja u sve to (za razliku od mene koji sam se više pomučio). Nemoraš za prvu ruku imati sve top dijelove (FBL,...) ali je bitno da imaš dobru platformu koja se da kasnije nadograditi. Stanica ti je bitna za helikoptere, Razne DX6,7 će sigurno odgovarati i nisu preskupe.
 
 
.....ako se odlučiš, dobro nam došao u Heli-klub manijaka  :D
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #7
Zanemari iskusne letače.
Kupi si mali sobni i probaj, helikopteri su jako zeznuti za vozit.
Evo ovako nešto:

http://cgi.ebay.com/3CH-Metal-GYRO-Mini-Helicopter-3-CH-RC-Remote-Control-/280580889753?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item4153ec9c99

Pa i ako ga razbiješ , nije ti žao 120 kn, a naučit ćeš se puno i shvatit da li je to za tebe ili ne.
U svakom slučaju neki 3 kanalni za početak (obavezno da ima Gyro inače jako, jako teško za letitt), poslije možeš i 4 kanalni, takav mali, pa ako ide...onda na sve gore navedeno.

Govorim iz svog vlastitog iskustva, kao i iz iskustva nekoliko mojih kolega.

Osim ako ti je netko u rodbini tajkun, onda, brate, kupuj i lomi, ima se , može se.
 ;)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #8
Je Anto, dobro ucis covjeka.
Tipa, hej ja nikad u automobil nisam sjeo a vozio bi reli pa mu ti ljepo das Subaru imprezu i u prvom bogenu van ceste.
Dajte ne zezajte covjeka. Odma bi mu uvalili the spravu a jos ni ne zna sto je to!
Stvarno ste smjesni.
Tu ide neka normalna krivulja ucenja.
Enlight me!

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #9
e majstore ? 10-15000 kn ? ha ha  daj malo pitaj dečke koliko su do sad potrošili ? ajmo malo bacit analizu! kupiš neko govno i onda skužiš...bla bla ...ok imao si sreče pa si ga prodao nekom susjedu,pa onda malo veči ...pa buš onda za par godina ...bla bla
 KRIVO  !
Ako je čovjek zapeo i odlučio investirati neku lovu u model (naravno pozivam ga da dođe na livadu ,dobije stanicu preko kabla i proba jedan od heliča i vidi jel to želi ) onda treba uzeti dobru stvar odmah a ne veliko govno pa manje govno pa onda neki mali belt ili kako se več zove pa onda...itd
Anto  je napisao čovjeku dobronamjerno i ne misli niš uvaljivati,ja sam razbio jebeno puno puta helikopter i potrošio par puta više od onih tvojih "10-15000 kn !) znači govorimo iz iskustva  !
Pozdrav

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #10
Najbolje bi mu bilo da prvo kupi stanicu i simulator,pa da proba,da vidi dali ce mu to bit zanimljivo ili ne.Ak ne lako proda stanicu ili prođe na jednostavniji model....npr avion.   pozdrav

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #11
Dragi moj Gdine. Robi, cinjenica je da covjek trazi savjet od iskusnih kako da pocne sa RC helikopterima uopce a ti mu hoces uvalit frendov heli jer je ovaj presao na veci pa se toga hoce rijesit. Zalosno do kraja pa se sad nalazis krivo dirnut sa mojim komentarima jer ti mogu zaj***t prodaju tog helija kojeg posto poto hoces uvalit.
Ko da smo svi budale ovdje pa ne znamo kako vas ima par u ekipi tu kojima je ova zajebancija u biti postala nekakva profesija!
I nisam ti ja nikakav majstor. Te gradske spike ostavi za djecu sa ulice, ja za razliku od tebe imam malo vise zivotne utakmice u nogama!
Zalosnoga foruma :'( :'( :'(
Pozdrav.
Enlight me!

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #12
A kaj ti znaš kaj ja imam ili nemam kaj smo zajedno ovce čuvali ?Gle ja   ti nisam balavac kojeg češ zajebavat preko foruma ! nisam te s ničim   uvrijedio i zato mi nemoj dizati tlak sa tim životnim sranjima ! što se   tiče helikoptera da naravno da navijam da ga moj prijatelj Igor proda   jer unam šta prodaje i znam koliko je danas teško kupiti dobar helič za   pristojne novce .Jako me nervira što konstantno koristiš riječ UVALITI   .Ponavljam ne ponaješ ni mene ni Igora da bi to mogao tvrditi ,a mogu se i kolege modelari izjasniti koliko smo ih mi nekolicina izjebali a koliko smo novim početnicima pomogli !
Pozdrav,Robert Godrijan
 

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #13
Vidi ti se po odgovorima na postove sta hoces a sta neces a i pristojnosti ti fali pa pretpostavljam da si ipak neki nadobudni balavac kako ti kazes.
I ja uopce nisam cuvao ovce pa ako si coban super ti je profesija.
pozdrav
Enlight me!

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #14
ovako , meni treba nesto s cime ja necu izvodit neznam kakve ludorije, cisto ono , da ga lagano podignem, lagano s njim letim, i da ga lagano spustim, nikakve "egzibicije" s njim , jer imam jebenu volju za to ... a opet ne zelim ga odmah razbit jer necu imat novaca opet oko pola godine da ga slozim, bitno mi je da eventualno moze mozda nekakvi fotoaparat podignut kad ga naucim dignut i spustit...za pocetak to je to...ali napominjem, molim vas prijedlogi nekog helica kojeg bi lako shvatio za pocetak ...i to je to ...



P.S. da ima opcija zahvaljivanja postova , svi bi dobili tnx, ali eto nema pa cu ovako...hvala Vam svima na replyima dosad...

P.S.2) samo da kazem da mi je zao sto sam uzrokovao probleme na relaciji Deamon-Robi ...

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.