Skip to main content

Topic: Prvi rc helikopter . . . (Read 53367 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #45
FBL ti ne treba (FlyBarLess), helikopter manje više dobro leti i sa flybarom (one male lopatice na rotoru) koje ti služe za stabilizaciju helikoptera ali mehanički - da ne kažem aerodinamičkim putem. Trex 450 je osnovni model ali na njega pašu svi ostali Trex clonovi tipa copterx, Tarot,.... i dijelovi su baš zbog konkurencije i kompatibilnosti prilično jeftini i dostupni. Osim robusnosti model treba i dobru kombinaciju gyro-repni servo, kojekakvi spori servoi za 2,30$ nisu najbolje riješenje. Također bolna rana na jeftinim modelima su loši linkovi sa mnogo plastike i lokera pa je takav helikopter teško uštimati jer sve "pleše".
Ja sam počeo sa helikopterima prije 2 godine i samo sam ga jedan put pošteno razbio zbog svog neznanja i neiskustva, i kažem da se može naučiti letiti, još ako si blizu nekoga tko ti može pokazati istu godinu možeš letiti bez problema
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #46
anto..trex 450 se u pluramaksu moze nabavit za 1700 kn,i to RTF...sad on valjda nema taj FBL koj imas ti( mozes li pojasniti taj FBL, ja sam početnik) ali meni se cp belt čini brutalan,gledao sam videe na youtube kako ga ljudi voze i frajer na ovom linku prica o njemu i kaze da mu je to predobar helikopter,a on je profesionalac i to se vidi...a ionako neznam dal cu ga uopce znati vozit jer nikad jos nisam vozio 6 kanalne helikoptere..

ma dečki ! je lik je profesionalac i netko mu je platio da pokaže kak leti njihov super belt cpx8807 ili kak se več zovea da ne velim da ima setup na njemu kakav nebute vi kupuli !!! !!!
bulšit po stoti put !
kupiti helič u Zagrebu = nula !!!  Nekakvi beltovi koaksijalci...to su igračke  koje lete dok lete onda kad se sjebe nema dijelova ...
prvo i osnovno ,KUPITE STANICU !!! po mogučnosti spectrum (DX7,ne DX6) ili neku JR recimo 9303 !!! zakaj? zato jer takve imamo :Majki,Sipmi,Igor,Brane,ja i ima nas još...
I onda ljepo peglate po simulatoru i skupljate novčeke... pa ako netko prodaje dobar helič ,kupite ga ! ako ne naručite po prijedlogu od nekih kolega koji se jako dobro kuže u nabavke polovnih i novih heliča ( kolega i nadasve prijatelj Wespen!!!)
Onda ko je u Zagrebu ili u blizini a i dalje  ljepo dođe na domovinski ili buševec ili lučko i mi mu pomognemo tako da ga spojimo na kabel i čovjek vidi kako helikopter može letiti i 300 metara a ne 30 itd... a isto tako pomognemo oko setupa (tu je najbolji moj prijatelj Wespen!!!)
Najpreporučljivi helikopteri su: trex 500 ili klonovi (moj prijatelj Robert Tomšič ima copter x i helič je fenomenalan...a vrlo jeftin)protos 500 ( ima ga jako puno ljudi...imali smo ga Simpi,Igor,Majki,Brane,još jedan momak neznam kak se zove pa isto još jedan momak ,ni njega neznam kak se zove ,ja itd... trex 600 (malo je skuplji ali jebiga... veliki pim..k je veliki pim..k)trex 700 ima ga kolega Majki ( to je več opako đubre od kojeg lagano trnci prolaze...)
Klasa 450 je tak malo premala...i ekipa brzo oče zamjeniti večom...
Eto sve to je iz iskustva nas nekolicine a ne mlačenje prazne slame !!!
ostajte mi dobro !!!

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #47
znači preporuka je : kupit stanicu- spektrum dx7,skinut neki simulator s interneta i naucit vozit na kompu..i onda kupit nesto tipa trex 500...moze preporuka jos neke dobre helice ako ovog ne uspijem nabavit..???


Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #49
zaboravio sam navesti primjer od prije dvije godine !
Zove me čovjek,kaže da je iz Splita! a ja reko "prika pa ja sam sad u splitu!!! a on kaže a ja sam baš došao u Zagreb! e jebiga...
U glavnom mi se našli i donosi mi on ponosno neko govance od walkere  za 100 eura... ja mu ljepo objasnim... i on me naravno posluša i danas  ima tri heliča trex 600 i razvaljuje i neznam tko je u dvije godine napredovao kao on .Naravno da je riječ o Žaretu legendi !!! Ali ponavljam Žare je slušao savjete i nije kupovao pizdarije jer je to dugoročno bacanje novca !

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #50
ok, sve sam ovo procitao, i otprilike mi je jasno o cemu se radi,
ali (uvijek neko ali)
recimo ja sam na poklon dobio Belta CP V2 (naravno da sam ga nakon 3 sata (i punjenja baterija) zabio u strop sobe, popravio ga frend (valjda) i nakon toga sam ga stukao jos 3 puta (jos cekam komplet glave rotora jer sam izgubio one gumice kroz koje ide vijak kaj drzi bazu elise)

uglavnom kad dobijem dijelove ide na ugradnju DTS-a, i opet probat u zrak (za sad mi je rekord 1,5m u trajanu od 2 sec.)
nemam vremena za ozbiljno bavljenje modelarstvom,
nemam vremena za narudzbe i odlazak van po helkace i dijelove,
a htio bi (kad ulovim malo cajta) leprsati blizu kuce (sto mogu helicem)
ima li nade za moj slucaj?
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #51
e ja jos nisam letio s ni jednim 6 kanalcem...daj mi reci zasto 1,5 metar?kaj sam padne dolje ili?

 

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #52
...prvo izađi  van iz sobe kad letiš  ;D
...malo simulatora nebi škodilo
...potraži pomoć iskusnijih na terenu
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #53
e ja jos nisam letio s ni jednim 6 kanalcem...daj mi reci zasto 1,5 metar?kaj sam padne dolje ili?

polijetanje je proslo OK,
iskompenzirao klizanje i helic se digao oko 1,5m u zrak, a onda odjenom, nicim izazvan  :( , bacio se unazad i lijevo,
uglavnom pogodio elisom tlo, pukao vijak koji drzi korijen elise i elisa,
nije to problem, problem je kaj sam pri tome izgubio jenu gumicu (od dvije) koja ide u glavu rotora i kroz koju prolazi vijak kaj drzi nosace elise (pretpostavljam da igra ulogu kao siloent blok na autu) (doduse kupio sam neke u ducanu s vodoinstalterskim priborom al se ne usudim montirati) i straznje plocice lagera nosaca elise, a to je sve u kompletu glave rotora koji cekam da dodje.

Pretpostavljam da sam nekaj zehebal s podesavanjem ciklike i da se zato to desilo.
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #54
...prvo izađi  van iz sobe kad letiš  ;D
...malo simulatora nebi škodilo
...potraži pomoć iskusnijih na terenu
--- nemoram, sad me zena izbaci cim helic u ruke zemem  ???
---simulator sam probal i tam sam prilicno OK
--- vrijeme, vrijeme i smao vrijeme,

jbg. nekaj bum moral zmislit
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #55
ok, sve sam ovo procitao, i otprilike mi je jasno o cemu se radi,
ali (uvijek neko ali)
recimo ja sam na poklon dobio Belta CP V2 (naravno da sam ga nakon 3 sata (i punjenja baterija) zabio u strop sobe, popravio ga frend (valjda) i nakon toga sam ga stukao jos 3 puta (jos cekam komplet glave rotora jer sam izgubio one gumice kroz koje ide vijak kaj drzi bazu elise)

uglavnom kad dobijem dijelove ide na ugradnju DTS-a, i opet probat u zrak (za sad mi je rekord 1,5m u trajanu od 2 sec.)
nemam vremena za ozbiljno bavljenje modelarstvom,
nemam vremena za narudzbe i odlazak van po helkace i dijelove,
a htio bi (kad ulovim malo cajta) leprsati blizu kuce (sto mogu helicem)
ima li nade za moj slucaj?

s takvimnačinom razmišljanja bez uvrede ...NEMA !

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #56
anto..trex 450 se u pluramaksu moze nabavit za 1700 kn,i to RTF...sad on valjda nema taj FBL koj imas ti( mozes li pojasniti taj FBL, ja sam početnik) ali meni se cp belt čini brutalan,gledao sam videe na youtube kako ga ljudi voze i frajer na ovom linku prica o njemu i kaze da mu je to predobar helikopter,a on je profesionalac i to se vidi...a ionako neznam dal cu ga uopce znati vozit jer nikad jos nisam vozio 6 kanalne helikoptere..

Oces da ti nadjem video gdje frajer rastura Lamu i kaze da je to najbolji helic?
Ili kak frajer u dvoristu rastura HoneyBee FP?
Pa valjda ces prije poslusati nas nego frajera iz Pluramaksa koji ti ga hoce uvaljati za 1700 Kn.

Ovo kaj on prodaje kao Trex 450Se V2
http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/Trex-450-SE-v2.html
ti je naj-jeftinija eBay kopija prastarog Trex-a.
Pa daj pogledaj kaj pise da dodje od elektronike... Profi gyro? Ovo kaj je na slici je losije i od esky zirca.
Pa onda ovi plavi servaci za 2$ komad?
Ovu stanicu kupis na HC ili eBayu za 100 Kn

Inace SE V2 nije u prodaju vec par godina...
Pa ja sam prije metar dana prodavao original Trex 450Pro za 2500 Kn
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #57
a dobro sta ti onda predlažeš da kupim..i gdje?

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #58
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #59
hahahahha nemam jos nista...al imam vremena za nabavit jer je vani prehladno i bit ce jos tako najmanje 3, 4 mjeseca...ajde ako ti se da preporuci mi neku stanicu i helic koje bi platio ne više od 2000 kn a da helikopter nesto vrijedi i da ga nemoram kupovat u 55 djelova s interneta..JEL TO UOPCE MOGUCE?

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.