Skip to main content

Topic: Prvi rc helikopter . . . (Read 53362 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #75
Taj helić nema promjer rotora 1metar sigurno



Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #78
a s tim se slazem da je cjeli helic dug 105cm,to je ok.

 

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #80
Nine Eagles ti stane na dlan i prikladan je za zajebanciju po sobi. Ovaj drugi koaksijalac ima bateriju 1500 mAh što znači da je u klasi 400 isto tako za lebdenje po dvorištu kada nema mnogo vjetra - vrlo brzo dosadi....
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20


Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #82
hehe,da robi,takav 3d ti neznas,hehehe :D

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #83
i koja je vasa preporuka?!

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #84
Koliko love mislis slupat ?
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #85
HAHAHAHAHA baš to...to da se nagne u stranu za 10-ak stupnjeva razbio bi se jer bi mu gornje elise slupale s donjima..

Ako je ispravan nikada nikako kolko god da se nagne u koju god stranu....
+ svi uvijek ovdje govore da je za početnika najbolje što veći helikopter, i da su koaksijalci iznimno lagani za letit, nevidim bolje kombinacije od ovog..
A uvijek može kao neki primjeri što se vide tu u nekim postovima kupit odma 3D heli razbit ga od luster i odustat od svega sa bar 1500kn bačeno u vjetar bez da je ikad bio u zraku 2min

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #86
tocno, osim sto (kako su meni barem rekli) naucit letjet an koaksijalcu ne znaci da znas upravljati normalnim kopterom,

ako zelis normalni, onda uzeti FP, pa naucit pa tek onda preci na CP,

to ti kaze netko ko je CP helikopter skrsio 4 puta a da nije bio u zraku duze od 1 minute (ako zbrojim sva krsenja)  ;D

a zajebavam se s koaksijalcem (Lama) po igralistu i kuci, i vrlo brzo mi je dosadio,

a popravak CP ceka dijelove i vrijeme,
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #87
Najbolje da ti preporuku da robi. Ipak je robi,robi  ;)

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #88
Najvjerojatnije je bolje zaobić koaksijalne ko ima volje na simulatorima provodit sate, i ima neku ideju o tome svemu.
Ali kad netko vidi kak ti voziš heli bez da je ikad imao zanimanja za to prije, bez da ima pojma o kontroli ikakvoj i sama činjenica da kontrolirano leti ga fascinira (a tu smo svi bili samo netko prije netko kasnije) , takvima bi ja u svakom slučaju preporučio prvo koaksijalni da dobiju ideju o tome, o kontrolama itd, pa onda kad im to postane prelagano, i misle da su spremni za skuplje modele proslijede taj model dalje koga već zanima, a sebi uzmu neki "pravi" pa se uče dalje, npr. neki 450 klon za koje ima i videa o sastavljanju i podešavanjima i hrpetina dijelova čak i po HR za nabavit.
Nećeš se valjda učit vozit odma ferrarija 250kmh po grobniku, valjda trebaš prvo nekog 1.6D po ulici malo  :)

Mislim, bar sam ja tako,, prvo dynam vortex koaksijalni, sad mi već postaje prelagan, lagano proučavam dijelove helikoptera motore esc servo itd.. da znam nešto o tome, pa onda uzimam neki 450 ili možda čak 500 "jeftini" klon, pa dalje ćemo već vidjet..

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #89
1.  bilo kakav helikopter imao ...razbit češ ga (danas ,sutra ili za par dana)
2.  dobar ili loš,jeftin ili skup   ... razbit šeš ga....
 
razlika  između dobrog(skupog) i onog drugog je u tome da sa ovim skupim naučiš  kvalitetno letiti i kad ga razbiješ ,zamjeniš  dijelove podesiš ga  i imaš opet onaj helič kao i na početku,a kod onog drugog se možeš uglavnom plakati...( bio je primjer prije nekog vremena na forumu otprilike ovak: JA GA UPALIO,PODIGO,SLETIO,PODIGO I ONDA JE BEZ KONTROLE OŠO U PIZ...U MATERINU ,PAO I SAD NE RADI ONO..MISLIM DA JE TO PRIJEMNIK...ŠTO DA SAD RADIM??? ha niš moš se plakati,bačen novac !


3.  jedini  način da naučiš LETITI a ne drkuljiti po zraku je simulator(AFPD,G4.5,XTR REFLEX,PHENIX)
4.  kupovina koaksijalaca ,cpxova,beltova,sabreova i sličnih sranja ,pod isprikom "PRVO DA SE NAUČIM PA POSLJE..."   KRIVO !
     sva ta lova potrošena na to "PRIJE" je bačena !
5.  solidna stanica i simulator bi trebala biti prva investicija ( to je več cijena svih onih igračaka sa stanicama i punjačičima i baterijicama...)znači prvi korak napravljen !
6.helikopter minimalno 450 (optimum 500 ili 600 ovisno o lovi)

naravno treba uzeti i solidan punjač,rezervne dijelove,nešto sitnog alata itd...(to je naravno proces koji traje neko vrijeme,ovisno o lovi koju imate i vremenu učenja na simulatoru)

To je jedini ispravni način a da se potroši minimalno novaca(mislim dugoročno gledano)
Naravno danas sutra sve to se može  prodati ,dok nekakvu igračkicu kad ju zdrobiš a nemreš ju popraviti ,možeš jedino baciti u smeče i zaboraviti tu lovu !
Priče: PA NE BI SAD POTROŠIO HRPU PARA KOJU ČU ZABITI U PLOT A NEZNAM NI SAM DA LI ČE MI SE TO SVIĐATI...Ma ja neznam nikoga ko je krenuo u heliče pa odustao jer mu se to ne sviđa .Mislim da takav ne postoji
Pozdrav

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.