Skip to main content

Topic: Prvi rc helikopter . . . (Read 53355 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #90
Za početak od eCCP helikoptera preporučam Align T-Rex 450 Pro ili kakav bolji klon (npr. CopterX) jer ima toliko konkurencije za taj heli da su djelovi stvarno jeftini i ima ih ko u priči. Savjetujem sastavljanje jer ćete tako bolje naučiti sve što trebate znati o helikopterima. Osobno imam i Align-ove i CopterX helije u floti i uživam letit sa svima podjednako. Imam takodjer i HoneyBeeKing 3 u stock verziji i njega vozim u dnevnom boravku zahebancije radi kad je kiša i ružno vrijeme!
Koaksijalni je dobar jedino da uopce vidis jel te to zanima ili ne i da naučiš mozak na obrnute komande kad je heli okrenut nosom prema tebi ali je nakon nekog vremena stvarno dosadan pa ti dodje da ga namjerno zapucas u zid da vidis šta će bit od njega!
Inače sve je to stvarno subjektivno i osobno znam ljude koji unatoč dobroj volji i želji imaju dvije ljeve ruke i ne ide im.

Pozdrav
Enlight me!

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #91
http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/Trex-450-se-v2-kit.html
jel zna neko koliki mu je domet....
a sto se tice love kontam da bi u to utukao oko 1000 kn maksimalno............................
stavrno nemam blage sta da si uzmem jer sam se sada predomislio poslje vasih savjeta za neke modele......
problem je taj sto nemam iskustva i treba mi nesto jednostavnije ali opet nesto sto mi nece dopizditi za 5 dana.....


ajd hvala vam puno na odgovorima

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #92
Ovom koji si naveo u linku - 0 mm, jer je to kit, bez ikakve elektronike ;) . Za 1000 kuna koliko si naveo za potrošiti ne možeš ništa novo, jedino polovno i to čak ne ni sa stanicom. Eventualno Belt CP (polovni, ovisi u kakvom je stanju), ali ti ga ne preporučam za početak, ima neke cake koje se moraju skužiti i na njih se naviknuti (imam jednog) i napraviti par zahvata koje kao početnik ne budeš znao napraviti (DTS mod). Za 5 dana ti koaksijalac ne bude dosadio (pričam o nečem tipa BIG LAMA i VORTEX 370, 4 kanalni), dok se na njemu vježbaš, skupljaš lovu za drugi, veći.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #93
http://www.pluramaks.com



koja su vam 3 najbolja za pocetnike do 1000 kn !!!!!
i sta bi sebi uzeli da ste na mome mjestu

HVALA

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #94
Dobro ti je Robi rekao, za 1000 Kn uzmi stanicu (Dx6 ili Dx7) i simulator i vozi...
Ako bas zelis probati jel te to uopce sve privlaci uzmi PicoZ za 150 Kn, pa ak ga bacis nije velika steta.

Kad bude lijepse vrijeme dodjite na Domovinski, bude vam Robi dao da probate njegov. :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #95
To sam mu i ja rekao odmah na pocetku da uzme prvo stanicu i simulator i da vozi.  naj isplativije bi mu bilo.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #96
decki zanima me za bateriju nesto....
doslo je sa doticajem metala sa konektorom koji je bio spojen te se zapusilo malo i nastalo je vidno ostecenje na celiji baterije (samo jedna mala piknica) pa me sada zanima sta da radim
da li smijem sa takvom baterijom voziti tj puniti...
oce doci do zapaljenja
tu ima slika baterije:
http://www.aliexpress.com/product-fm/357777538-QS-8005-RC-helicopter-spare-parts-blades-Main-Rotor-battery-motor-wholesalers.html

Prvi rc helikopter . . .

Reply #97
Ovako i meni bi trebao R/C helić,po mogućnosti sa 4 kanala,do 400kn i da ga ima kupiti kod nas.
Do sada sam letio samo one male heliće, svidjelo mi se pa bih prešao i na nešto veće.đ

Još jedno pitanje,što je stanica?

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #98
Ma da !
ja isto mislim da se glupo igrati sa malim heličima ...ovi od 400 kn su puno ozbiljniji da ne kažem profi  :D :D :'( :'(
Stanica ? to ti je mjesto di tramvaj,autobus,vlak stane pa uđu putnici i onda kren....ha ha
Sori malo na šali(ništa osobno) ali baš sam se dobro nasmijao !!!

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #99
na ovome forumu se svi sprdaju jedni s drugima...
Enlight me!


Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #101
Stanicu obično nazivamo telekomandni odašiljač (kutija koju držiš u ruci i upravljaš model).
Nemoj zamjeriti Robiju, i ja sam se nasmijao kao pitanju tako i odgovorima ;)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

 

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #102
na ovome forumu se svi sprdaju jedni s drugima...
kakva pitanja -takvi odgovori

Nije se svak rodio pametan pa svak ni ne zna sve. Na ovaj forum dodjem jednom mjesecno da "se nasmijem" kako vi kazete. Slucajno sam clan helifreak-a, RC-groups i scaleRChelis pa jos nisam naletio na postove di se stariji iskusni rc modelari i piloti sprdaju sa mladjima njubijima. Takvi bi vjerovatno dobili ban.
Nije za se zacudit, kakva drzava takvi ljudi.....

Pozdrav!
Enlight me!


Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #104
ja sam isto tako početnik, ali eto dosta sam čitao po forumu i raspitivao se..

za početak..ako želiš voziti helikoptere koji stvarno lete, a ne lebde, nemoj ni pomišljat na koaksijalce.

drugo..trebas odluciti koliko love zelis potrositi..za relativno dobar novi helic i stanicu ce ti trebat najmanje 2000 - 2500 kn
(s 400 kuna se možeš slikat)

trece..za stanicu je najpreporučljiviji spektrum dx7 - zbog kvalitete, a i ima ga dosta helikopterasa pa ti mogu pomoci u programiranju i sličnim preprekama..cjena na ebayu je 200 $,ali kad zbrojis poštarinu od 40 $ , carinu 250 kn i ono rjesavanje papirologije od 200 kn..cjena se penje na 1800 kn..rabljena bi trebala biti oko 1300 kn ( više -  manje )

četvrto..najbolje je kupiti ili trexa(klona, original, ovisi s kolko love barataš) ili protosa..isto jer su  jako rašireni i uglavnom se ta dva helića voze u hrvatskoj
po mojem mišljenju koje je rezultat čitanja mnogih foruma i sličnog je da je najbolje za prvi heli uzeti hk450 pro..s djelovima koje je preporucio kolega Wespen..zašto? zato što te taj potpuno novi helic koj se naručuje u djelovima s hobby kinga košta ne više od 1200 kn sa relativno dobrim setupom s kojim se stvarno moze letjeti..originalni align trex 450 pro kupljen kao combo(sa svim djelovima) te dođe preko 3000 kn..po meni neisplativo jer ces kasnije gotovo sigurno preci na vecu klasu :500,550,možda i 600..

--naravno ako se ima više love..odmah na protosa  ;D

i da..i ja sam bio jedan od onih koji su mislili da su esky honey bee king 3 ili belt cp v2 iz PLURAMAKSA bjesni helići s kojima se leti da bolje ne moze...HVALA DRAGOM BOGU NA OVOM FORUMU U KOJEM SAM SAZNAO DA JE TO POTPUNA NEISTINA I DA NISAM POTROSIO DRAGOCJENIH 1399 KN ZA BELTA..A RAZMIŠLJAO SAM I O DUPLO SKUPLJOJ CARBON VERZIJI ahahahhaha..

lp Borna

...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.