Skip to main content

Topic: Prvi rc helikopter . . . (Read 53358 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #105
na ovome forumu se svi sprdaju jedni s drugima...
kakva pitanja -takvi odgovori

Nije se svak rodio pametan pa svak ni ne zna sve. Na ovaj forum dodjem jednom mjesecno da "se nasmijem" kako vi kazete. Slucajno sam clan helifreak-a, RC-groups i scaleRChelis pa jos nisam naletio na postove di se stariji iskusni rc modelari i piloti sprdaju sa mladjima njubijima. Takvi bi vjerovatno dobili ban.
Nije za se zacudit, kakva drzava takvi ljudi.....

Pozdrav!
DaemonXR@ opet nam dobro ide !!!?ma nema veze !
apsolutno se slažem s tobom da nije ljepo se zajebavati sa ljudima koji pitaju za savjet,ali nisam mogao odoliti ...
ali na ovako koncipiran text sam se morao malo našaliti !

Ovako i meni bi trebao R/C helić,po mogućnosti sa 4 kanala,do 400kn i da ga ima kupiti kod nas.
Do sada sam letio samo one male heliće, svidjelo mi se pa bih prešao i na nešto veće.đ

Još jedno pitanje,što je stanica?

Izgr@  ako si u Zg-u ili blizini ,navrati na lučko ili domovinski da vidiš naše heliče (pa je ...tu negdje oko 400 kn :)) i naravno probaš kak to leti !
Pozdrav


Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #106
 :D :D   smijem se,a mozda sam i ja bio takav ha? hehe ;)

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #107
na ovome forumu se svi sprdaju jedni s drugima...
kakva pitanja -takvi odgovori

Nije se svak rodio pametan pa svak ni ne zna sve. Na ovaj forum dodjem jednom mjesecno da "se nasmijem" kako vi kazete. Slucajno sam clan helifreak-a, RC-groups i scaleRChelis pa jos nisam naletio na postove di se stariji iskusni rc modelari i piloti sprdaju sa mladjima njubijima. Takvi bi vjerovatno dobili ban.
Nije za se zacudit, kakva drzava takvi ljudi.....

Pozdrav!

Pa preporucio bih svakome da prvo procita osnove
http://www.flyfreak.net/helikopteri/kako-poceti-sa-helicima/

Inace i na HF i RCG-u se sprdaju, pogotovo ako nije u podforumu gdje treba.
Ima i kod nas podforum pocetnici i tamo moze slobodno pitati sto je stanica, a sto je servo.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #108
Poštovani svi,

pročitao sam od početka sve postove i samo želi reći da ste me upravo oodgovorili  od esky belt cp v2, gledam i čitam o njemu već 2 tj. i željno isčekujem 10.09. da ga kupim u pluramaksu, sorry ali ništa od te kupovine.

U glavnom vidimo se u školici pa čemo u živo o svemu.

Hvala svima na usmjeravanju na pravi put.

Igor.
Trex 500 fb
Aurora 9

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #109
Evo mene u Solo Pro klubu, to nije istina kako ta mala pizdarijica dobro leti  :D E, presretan sam, stvarno je heli prezabavan! Sad još treba naručit baterije s HobbyKinga  :)
MAK Zapad

KARIKA KOJA NEDOSTAJE

Reply #110
Ma stvar je super. Sam bude te opet navukla na veće heliće ;)
Ova serija novih none eagles helića osim onog 328A sam ipak nekak skeptičan u uspjeh kao što je to uspio solo pro 2.

Ne vjerujem u cijenu koja je previsoka, a opet 45grama za 6 kanalni heli, ista stvar.

Ovaj solo pro 2 i možda taj 328A za 99$ je ono što bi ljudi rekli karika koja nedostaje između koaksijalaca i 6 kanalnih helija.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #111
Ma koaksijalci, to je meni skroz bezveze, ali ovo je toliko zabavno da je strašno  :) Po dvorištu se zezam, preludo, jedino mi ga susjedova mačka vreba  :D
Moramo napraviti neki meeting mališana  :)
A kaj se tiče navlačenja na veće heliće, hehehe, navučen sam, a ovo će ispuniti vrijeme do nečeg većeg jednog dana :)
Kak puniš baterije, kojim punjačem?

EDIT: BTW, vjetar ga žešće muči, malo sam se zaigrao i otišao visoko (išli smo na maiden sa zagijem) iznad nasipa, skoro sam ga izgubio  :D
MAK Zapad

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #112
1) Uzmem klemice s normalnog punjača i punim ga na charge 1s na 0.1A. Znači stisnem s kvačicama na spojeve.
2) pomoću mod punjača koji sam napravio koji mogu staviti na nine eagles punjač
3) u stanici direktno kad sam vani
4) preko mod konektora direktno u standardni lipo punjač na charge 1s na 0.1A
 ;D

 

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #113
Nemogu dovoljno naglasit koliko je bitno ne forsirat stock bateriju do kraja kod Sola. Na RCGroups ima jako puno postova di reciever i servaci odu kvragu, i dam se kladit da je 90% njih pocetnika koji neznaju smjernice o tretiranju lipovka ili ovu informaciju.

Problem je kod te baterije sto zna naglo past voltaza, i onda poremeti trajno ESC, servace i ostale stvari. Dok oni koji koriste OEM-ice ili modane ostale baterije (tipa Moriarty), mjesecima lete bez ikakvih problema sa recieverom.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #114
Nemogu dovoljno naglasit koliko je bitno ne forsirat stock bateriju do kraja kod Sola. Na RCGroups ima jako puno postova di reciever i servaci odu kvragu, i dam se kladit da je 90% njih pocetnika koji neznaju smjernice o tretiranju lipovka ili ovu informaciju.

Problem je kod te baterije sto zna naglo past voltaza, i onda poremeti trajno ESC, servace i ostale stvari. Dok oni koji koriste OEM-ice ili modane ostale baterije (tipa Moriarty), mjesecima lete bez ikakvih problema sa recieverom.
Slažem se, kada osjetite znatno da heli ne ide gore brzo već jedva , TADA je već trebalo uzeti drugu bateriju, znači letili ste predugo.
Ja stavim na 5 minuta i letim, nekad i manje.
Budući da ih imam više od desetak, sat vremena letenja mi uvrh glave. Pa onda ni ne forsiram baterije.

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #115
pozz ja sam nov u ovom poslu kuzim se u dosta toga lanikad nisam napravio model nikakki zato sto nemam jednostavno planove za djelove i elektro motore i tako te stvari a depron i to sve si mogu ja nabavit zato trazim nekog tko je u okolici vinkovaca ili slavonskog broda da mi moze recimo objasnit preko face book-a kako nrapvit to i to i ta mi treba za to i to ja bih tjeo sebi napravit rc MLRS pa bih trebao planove za djelove izrezat na cnc frezi i trebo bih tu elektriku i to sve pa ako itko ima nek mi se javi na ovoj poruki da mi mote pomoci

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #116
Pozz ekipa! Evo jos jednog zaljubljenika u helice na daljenski! :)) Kupio sam si jucer ovo:
http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/Esky-Lama-V4.html
Znam da nije nista posebno,ali su mi reklida je model ok,a i nisam imao vise love :) Danas sam ga probao i vec sam mijenjao elise.Problem je u tome sto kada mu dodam gas mi zanasa helic u lijevu stranu (bocno) probao sam ga preko daljenskog namjestit preko trimera isto se dogada.Nakon toga sam gnjavio jadne ljude u ducanu preko telefona i rekli su mi da ga otvorim i da ga rucno trimam.Probao sam i to (ako sam dobro uopce napravio) nije niti to pomoglo.Uspio sam ga na kraju dici jedno pola metra u zrak ali mi je jaaaaaako plesao na sve strane i jedva sam ga odrzao.Posto mi je to prvi puta da letim u uputstvima nistza ne pise tako da sam se sam snalazio kako znam da ga uopce nekako dignem :)Moze li mi molim vas netko pomoci sto da radim,ili ako eventualno postoji nekakav servis u zagrebu ili blizu njega da to netko pogleda i posteno nastima.Lova uopce nije problem samo da stima :)

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #117
ajde nekoliko početničkih savjeta:
 -stavi heli na ravnu podlogu i uključi bateriju, naravno prije toga stanicu i gas na nulu
-pusti gyro da se resetira
- dodaj lagano gas i obadvije elise (rotori) moraju jednakomjerno krenuti
- ako je to ok onda ideš dalje
- na parketu dodaj gas do pred uzljetanje i provjeri da li će kliziti u željenim smjerovima (naprijed-nazad, L-D)
-nemoj bočno jer se obično prevrne
-ako je to sve ok onda peglaj polako u zrak možeš ga lagano pustiti iz ruke da vidiš da li drži hoover ( imao sam 3 takva i jako lijepo lebde)
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #118
Probao sam sve to,ali cim ja njega stavim na parket,stanem iza njega i lagano mu dodam gas (da lagno krene lebdjeti gotovo na zemlji) on krene bacati lijevo (bocno).dakle samo drzim gas i nista ne diram...sam od sebe baca lijevo.U to me je problem

Odg: Prvi rc helikopter . . .

Reply #119
vjerojatno ti linkovi nisu dobro podešeni, probaj desni trimer ( ako ti je gas na lijevoj strani ) pomaknuti skroz u lijevo ili čak pomoći sa palicom da vidiš hoće li se umiriti, a prije svega pogledaj da li ti je tanjurić na koji se vežu servaći u vodoravnom položaju kad je heli na zemlji, ako nije otpoji link od desnog serva ( gledano u pravcu leta) i malo ga produži , 1-2 kruga
Karlo. 098-711-540, Sisak

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.