Skip to main content

Topic: Ritt-dozvola za Hobbyking 2,4 GHz 6 kanala (Read 4709 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ritt-dozvola za Hobbyking 2,4 GHz 6 kanala

Pozdrav ekipi..

Naručio sam navednu stanicu za kolegu koji je početnik. No eto na carini zapelo, makar je meni ista stigla prije 6 mjeseci bez ikakvih problema.
I sad ako ima netko informacije da li postoji HAKOM-ova dozvola za ovu stanicu bio bih nadasve zahvalan.


Odg: Ritt-dozvola za Hobbyking 2,4 GHz 6 kanala

Reply #1
Probaj nazvati HAOM, pa zamoli da li oni mogu pronaći u bazi. Ja sam jednom  zvao za mobitel (HTC),  pa mi je lik poslao na mail :-D
Inače i ja sam naručio Turnigy9X sa HK,  pa sad čekam da mi pošalju, a  u mađuvremenu čekam da li će se netko javiti sa borjem dozvole za uvoz ili ću i ja morat molit HAKOM za pomoć.
Držimti palčeve i javi kako  je prošlo.

p.s. ako  saznaš za br.dozvole, ajd pliz postaj na "Uvoz stanice - RITT dozvola" davorvž-u, like skuplja br.dozvola pa da ih može negdje objaviti :-)

Odg: Ritt-dozvola za Hobbyking 2,4 GHz 6 kanala

Reply #2
Postat ću naravno... I moja turningy 9x sa HK je već na putu i nadam se da će proći bez komplikacija.
Inače za tu stanicu sam vidio da je netko već dobio dozvolu, ali ju na stranici HAKOM-a nisam uspio pronaci....

Odg: Ritt-dozvola za Hobbyking 2,4 GHz 6 kanala

Reply #3
oči su mi ispale  od 2,5-satnog prelistavanja baze, i našao sam samo ovo za2.4GHz:
----------------
Proizvođač   Shenzhen ART-TECH R/C Hobby Co., Ltd.
Opis proizvoda   Radijski daljinski upravljač 2,4 GHz
Marketinško ime   ETB41-2.4GHZ, ETB62-2.4GHZ
Firma   MICROLINE d.o.o.
Klasa   UP/I-344-01/09-01/3076
Ur. broj   376-10-10-5
Datum izdavanja   15.1.2010.
----------------------
al nemam poima što je to :-/

Odg: Ritt-dozvola za Hobbyking 2,4 GHz 6 kanala

Reply #4
priča se nastavlja.....

Nema druge nego pljunuti lovu i ishoditi zahtjev. NO sad mi treba declaration of conformity, a tiu je i kvaka.....
koliko sam skužio broj te deklaracije se nalazi na kutiji, a do nje ne mogu jer je u pošti.....
Pa ako netko ima slučajno broj te deklaracije.. bio bih mu zahvalan.

Odg: Ritt-dozvola za Hobbyking 2,4 GHz 6 kanala

Reply #5
priča se nastavlja.....

Nema druge nego pljunuti lovu i ishoditi zahtjev. NO sad mi treba declaration of conformity, a tiu je i kvaka.....
koliko sam skužio broj te deklaracije se nalazi na kutiji, a do nje ne mogu jer je u pošti.....
Pa ako netko ima slučajno broj te deklaracije.. bio bih mu zahvalan.
Broj se ne nalazi na kutiji nego samo logo CE, nista drugo
nazovi HAKOM i objasni situaciju da je takav model stanice vec bio uvazan u HR a ne postoji u bazi kao ni hrpa drugih modela za koje se ponovo sve placa a nema potrebe;
Ima u jednoj temi napisano, zamolio sam kolege modelare da mi posalju na PM ili u isti post stave brojeve uvoznih deklaracija koje su radili kako bi se olaksalo za ubuduce a ujedno i popunila baza odobrene RiTT opreme ali nitko se nije udostojao napisati to, jbg sta da ti kazem


A za tvoju informaciju te iste stanice uopce ni nemaju CE i ostale deklaracije, vecinom su samo fake otisnuti logo gore pa se ide na onaj sistem ako prođe - prođe; Sta mislis zasto je i takva cijena za tu istu stanicu? nije sigurno jer je jeftina plastika u Kini, inace stanica je vrhunsko govno, pogotovo elektronika unutra, osjetljiva na promjene napona samo tako pa RF varira od 20mW do 70mW

Odg: Ritt-dozvola za Hobbyking 2,4 GHz 6 kanala

Reply #6
Iskreno.. za e pare.. niti ne očekujem vrhunske rezultate.....
Stanica je namjenjena mojim klincima u aeroklubu.. kojima je to prvi susret s modelima i treba nam par stanica kojima će se svi koristiti....
Za upravljanje "žabama" ili "parksharkovima" na par desetaka metara  im ne treba ništa bolje.
Za nešto više... morat će si sami kupit opremu.....

Što se tiče tvoje teme.. apsolutno sam za. I kad se jednom dočepam ove dozvole definitivno ću postati broj iste....

Odg: Ritt-dozvola za Hobbyking 2,4 GHz 6 kanala

Reply #7
Iskreno.. za e pare.. niti ne očekujem vrhunske rezultate.....
Stanica je namjenjena mojim klincima u aeroklubu.. kojima je to prvi susret s modelima i treba nam par stanica kojima će se svi koristiti....
Za upravljanje "žabama" ili "parksharkovima" na par desetaka metara  im ne treba ništa bolje.
Za nešto više... morat će si sami kupit opremu.....

Što se tiče tvoje teme.. apsolutno sam za. I kad se jednom dočepam ove dozvole definitivno ću postati broj iste....

Zanima me kako je sve prošlo na kraju?
Da li ste uspjeli doći do stanice i ako da na koji način?
Hvala

Odg: Ritt-dozvola za Hobbyking 2,4 GHz 6 kanala

Reply #8
Nažalost do stanice u ovom paketu nisam uspio doći......
HAKOM ne priznaje CE certifikat za tu stanicu, a nisam uspio dobiti certifikat of authenticity pa je cijela stvar u fazi povrata novaca u doigovoru s kinezima....
Da ironija bude veća.. dok sam čekao da se riješi ova stvar stigle su mi dvije stanice koje sam naručio poslije ove pošiljke.. bez ikakvih problema i dozvola.....

Iz mog iskustva savjetujem da ako naručujete stanicu najbolje da samo ona bude u paketu.... jer bez baterije i manuala... kutija je lagana pa ju naši carinici i ne otvaraju....

ili ona opcija sa poste restante u Brežicama, ali to još nisam probao....

U cijeloj priči nije meni toliko do te stanioce niti stalo , već je u paketu bilo servoa i pogonskih sustava... i sad nisam ni njih dobio... gradnja zato trpi i stoji,......

Odg: Ritt-dozvola za Hobbyking 2,4 GHz 6 kanala

Reply #9
Hvala lijepo na odgovoru.
Znači stanica iz UH nema šanse da dobije certifikat, pa tako ni da prođe validaciju.
Trebali bi bar upozoriti na to prilikom kupnje, čisto ono da bude fer, nešto u stilu ako ste kupac iz Hrvatske postoji mogućnost da ju nećete moći uvesti zbog...

Na drugom postu, a na sličnu temu, pitao sam što je s lovom od stanice i ''poštarine''. Odgovor je bio da sve ode u nepovrat.
Iz vašeg iskustva da li kinezi ipak što refundiraju i koja je procedura?

Hvala


Odg: Ritt-dozvola za Hobbyking 2,4 GHz 6 kanala

Reply #11
ali i da ima taj certifikat s točnim modelom koji mu treba, niš mu ne vrijedi,
pošto je to od laboratorija koji je testirao stanicu, i veli da je ok.  ;D

a onda mora proizvođač izdati još jedan na kojem on pak tvrdi da će svi idući biti sukladni tome testiranome...

no sve to piše i tu:

Quote
„EC Declaration of Conformity“ se ne smije brkati sa mišljenjem prijavljenog tijela (Notified Body Opinion) ili certifikatom laboratorija koji je obavljao ispitivanja na jednom uzorku.
Ti se dokumenti mogu jednostavno razlikovati u tome što je „EC Declaration of Conformity“ potpisan od proizvođača ili njegovog ovlaštenog zastupnika u EU,
dok su drugi dokumenti potpisani od prijavljenog tijela, odnosno laboratorija.

http://www.hakom.hr/default.aspx?id=395

Odg: Ritt-dozvola za Hobbyking 2,4 GHz 6 kanala

Reply #12
Ljudi Turnigy 9X se moze uvesti.

Pa sve sto trebate je pretraziti malo forum, znam da kasnim, dugo me nije bilo ali ajmeeee  ???