Skip to main content

Topic: Helikopterić (Read 6292 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Helikopterić

Pozdrav svima na forumu.. Oduvijek sam maštao o helikopterima i letenju, pa eto odlučih nabavit jednoga.. Malo sam čitao vaše postove o helikopterima i sve mi je jasno što se tiče većih modela i vaših preporuka (možda jednog dana kad budem imao više love ili ako se totalno navučem) ali mene zanima po vašem mišljenju vrijedi li ovaj model novaca i dali bi to u stvarnosti ikako letjelo. http://cgi.ebay.com/GYRO-4ch-Mini-Radio-Control-4-Channel-RC-Helicopter-899-/250799302592?pt=Radio_Control_Vehicles&hash=item3a64cda7c0

Odg: Helikopterić

Reply #1
Cak nije ni losa cijena.
 
Ali racunaj troskove carine i dozvolu za uvoz radio opreme.
To ti je oko 300-400 Kn
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Helikopterić

Reply #2
Vrijedi li tih novaca? Vjerojatno, ali samo kao igracka.
Takav helikopter je dobar za zezanciju po kuci, i nista vise.
Sranje kod modela te vrste je sto se lako dogodi da neki dio elektronike ( istina nema je unutra bas puno, gyro ovo gyro ono je laz , nema tu nikakvog ziroskopa ) ili plastike vrisne, i moze odmah u garbage..
Takoder, s takvim helicem se ne moze naucit voziti helikopter jer je koaksialan i ima drugaciji nacin upravljanja nego pravi rc model helikoptera( postoje i mali modeli na koje se gleda kao na prave rc helice - 250 klasa )
Naravno, ako je buđet ogranicen na  50- ak $ , ne preostaje nista drugo nego kupiti ovako nesto, ali taj novac bi se mogao i bolje uloziti u dobru stanicu, ili dio elektronike za veci helic..( koji se moze voziti godinama, kad nesto pukne kupi se novi dio i vozi dalje )
Pozz  :)

Da dobro kaze wesp cak je i dobra cijena iako se da nac i za 10 $ plus postarina
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: Helikopterić

Reply #3
Istina da je igračka,ali je i jako otporan na krševe.
Može ga letit i po vani,ali kad nema vjetra,ja mislim da je ok za tu lovu. :)
Robert

Odg: Helikopterić

Reply #4
ako imaš prilike ići u austriju ... www .dmt.st... možeš za nekih 40tak eura kupit e-flite mcx300 (koaksijalac, ali da vrijedi svakog centa)  kad se zaraziš kreneš dalje na msr pa na cp pa na blade 400 i već letiš ko veliki
dx9-xd8-gobac630

Odg: Helikopterić

Reply #5
imas u chipoteci oko 250 kn Ravell model slican je ovom kojeg si ti tu stavio
ap da ne cekas pogledaj i taj


Odg: Helikopterić

Reply #7
hm hm svaki dan sam sve luđi i luđi za helikopterima sreća ili šteta šta sam ograničen sa buđetom ali opet dodat 100-200kn za bolju igračkicu.. zašto ne! e da zanima me kako to ide s dozvolom za uvoz radio opreme koliko će me za to oguliti? ovaj šta je kolega doms uzeo, kakav je to helikopterić jer vidim da ima drugačije elise tj. ima ih manje nego onaj kojeg sam ja gledao, bolji daljinski, kako se ponaša u letu, da li je teži za upravljat ili i on isto lebdi u zraku kad mu se puste komande izgleda mi jako zanimljivo
i još pitanje za kolegu domsa koliko ga je sve skupa koštao helikopterič sa carinom, poštarinom... znači ukupna cifra  ;)

Odg: Helikopterić

Reply #8
Dodji fino na domovinski za vikend pa probaj ozbiljnu "igracku" :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Helikopterić

Reply #9
http://www.njuskalo.hr/djecje-igracke/rc-helikopter-esky-bee-king-3-oglas-2611200

ovo sto ti planiras kupiti to je ok i na tu foru sam si ja kupio nedavni i nista posebno!!!! moje misljenje i moja preporuka ti je da kupis nesto ovako(kao na linku gore) jer je to u samom startu vec malo ozbiljnije naspram onoga sto ti kontas kupiti!!!!
a vidim da lik daje jos i puno djelova sto je super!!!!
ja sada da ponovo kupujem svoj prvi helić sigurno bi si kupio takav jer ovi koaksijalni nisu bog zna sta!!!! na greskama se uci!!!
sretno ;)

Odg: Helikopterić

Reply #10
hm hm svaki dan sam sve luđi i luđi za helikopterima sreća ili šteta šta sam ograničen sa buđetom ali opet dodat 100-200kn za bolju igračkicu.. zašto ne! e da zanima me kako to ide s dozvolom za uvoz radio opreme koliko će me za to oguliti? ovaj šta je kolega doms uzeo, kakav je to helikopterić jer vidim da ima drugačije elise tj. ima ih manje nego onaj kojeg sam ja gledao, bolji daljinski, kako se ponaša u letu, da li je teži za upravljat ili i on isto lebdi u zraku kad mu se puste komande izgleda mi jako zanimljivo
i još pitanje za kolegu domsa koliko ga je sve skupa koštao helikopterič sa carinom, poštarinom... znači ukupna cifra  ;)


Ja sam prvo kupio "ozbiljniji" heli i to baš King 2 koji je u biti kao "pravi" ali sa puno nedostataka koji doslovno unište volju početnicima. Pazi taj heli je dobar ali ako znaš što radiš i ako imaš dosta iskustva. Problem sa helijima je što ih treba znati letiti (što nije lako" a treba ih znati i podešavati. A sve je to vrlo teško za početnika. Vjeruj mi. Tako je moj prvi heli odmah neslavno završio a i ja sa njime. Nakon toga sam prešao na avione i to je išlo dosta lakše i još uz pomoć kolega.  Sada kad već imam nekog iskustva sa avionima odlučio sam ponovno se pozabaviti helijima, pa sam po preporuci kupio ovaj mali heli iz linka gore jer ima "komande" gotovo kao i veći i upravo zbog toga možeš djelomično steći iskustvo koje ti je potrebno za veći heli. No vidim da ti još ne znaš razliku između koaksialnog helija i običnog pa bi bilo dobro malo proučiti forum prije toga. Ja ti ne bih preporučio koaksialca jer to po meni nije "pravi" heli. Ovaj koji sam ti ja ponudio je u biti "pravi mali" heli i doista dobro leti i ima osobine većeg modela. Mene je koštao sa poštarinom oko 70 dolara i stigao je u roku tjedan dana (rekordno brzo). Nisam trebao ništa za carinu.. Niti dozbvole hakoma ni ništa. Ne znam jeli slučajno ili ne, ali nisu me ništa tražili. Potraži malo tu po forumu ima tema o tom heliju. Prilično je otporan na padove i udarce. Dobro leti, nije skup. I kažu kad njega svladaš da polako možeš na veći heli. Neki idu idmah na veće helije ali meni to nije išlo od ruke jer nisam imao nikoga da mi pomogne oko podešavanja, što je jako bitno. A čim ga razbiješ onda je i skupo. Vjerujem da se neki neće sa mnom složiti ali ja ti iznosim samo svoje iskustvo. Da sam imao nekoga da mi pomogne oko helija kao što su mi pomogli oko aviona vjerujem da bi danas letio helije.

Zaboravih napisati.. NIsam nikad vozio koaksialac ali sam gledao.. Ovaj moj heli je definitivno teži za letiti ali u tome je i bit jer se manje više ponaša kao "veliki". Ali cilj je naučiti letiti.  ovaj moj je prilično živčan i teško ga je držati mirno u hoveru. KOlega koji vozi 450 klasu kaže da mu je lakše letjeti taj veći nego ovaj mali :) Nadam se da će tako biti i meni. :)  Inače lebdi on u zraku kad pustiš komande ako je dobro natriman što nije baš lako postići. Uvjek on negdje malo "bježi". Ja sam mislio sa njime letiti po kući za kišnih dana ali mi je ipak malo pretjesno. Letim u jednoj manjoj dvorani. Možda kad se izbježbam bude i kuća dobra. POtraži na youtube video o njemu. Ima toga.

Odg: Helikopterić

Reply #11
Najbolje je kada imaš nekoga sa iskustvom kako bi te mogao uputiti, a ne ovako sam!!!
Mnogi će ti reći da kupiš dobru stanicu (kontroler) i da si kupiš nekakav simulator i da vjezbaš i skupljaš novce za nesšto ozbiljnije.
Mislim da to nije loša fora, ali vjerovatno bi kao i mnogi kupio helikopter i letio odma!!!! :-\
Čini se lagano ali nije ni malo, jer moraš imati iskustva.
Trebaš znati razliku između koaksijalnih helikoptera i 3D helikoptera.
Ali moje mišljenje je ili kupiti simulator i stanicu (NEMOJ SE PRAVITI PAMETAN KAO JA PA SE SJ.....)ili kupiti nesto tipa honey bee king 3 pa vježbati i lupati ga i svašta nešta što je skuplja varijanta(bar ja tako mislim).
E sada sve ovisi o tvome budžetu i o tome da li imas nekoga ko se s time bavi, jer svaki savjet je jako koristan.
:)
Imaš na forumu jako puno ljudi koji imaju sasvim solidno znanje ali i iskustvo, pa zato dobro dobro dobro prouci situaciju i nemoj se zaletati pri kupnji jer bi se mogao kajati kasnije!!!!!!!!!!!!
;)

Odg: Helikopterić

Reply #12
Kolega iznad ti je dobro rekao. Neusporedivo je lakše ako ti netko zna pomoći i podesi ti helić da dobro leti. Ovako em ne znaš letiti , em on ne leti dobro. Savršena kombinacija za let od par sekundi. Govorim iz iskustva :) .  Iz posta vidim da si totalni početnik i da jako malo znaš, a kod helija ima jako puno detalja koje treba poznavati.  Ja isto ne znam previše, ali ipak dovoljno da znam da ne ide tako lako kako sam msilio.  Onaj heli koji sam ti ja preporučio je dobar iz više razloga. Jako je otporan na padove po sobi i vani. (provjereno). Čak nevjerojatno otporan. Da ga nemam ne bih vjerovao. Ako ti se i potrga nešto onda imaš djelova na HobbyKingu, što za ove helije sa ebya nisam baš siguran.  Uz njega dobiješ sve za početak. Ima malu bateriju koja se puni na stanici i to radi ok.. Imaš i jeftinih baterija po dolar i pol u istoj trgovini. Može letiti jako brzo i dinamično, i dosita se sa njime možeš ludirati ako znaš. Naravno dosta je živčan i nemiran i treba ga znati smiriti na upravljaču. Prednost je što nema puno podešavanja. U parvilu ga samo natrimaš na stanici i to je to. Što se tiče stanice, mene je iznandila veličinom i ajmo reći kvaltitetom. Nije to nešto specjanlo ali za te novce super. Naravno prosudi sam dali ćeš ići putem simulatora ili odmah letelnja. Ja se baš nisam snašao u simulatoru. Letim ja i tamo ali mi je nakko nezgodno. Puno bolje mi ide u živo. Zato sam i uzeo ovaj heli da ga mogu "jeftino" letiti čisto da steknem osjećaj na komandama.  A onda ću na 450 klasu.  Naravno kolega će mi pomoći oko podešavanja jer u teoriji znam dosta toga kako bi trebalo podesiti, ali u praksi se ipak nađem u dosta nedoumica.  Eto nadam se da sam pomogao.

Odg: Helikopterić

Reply #13
Ljudi puno vam hvala na svim savjetima.. eto šta se tiće pomoći ja sam iz Rijeke pa sad neznam ima li tko tu da se tu bavi sa helikopterima i još da je voljan pomoći.. ali devinitivno ću si nešto ubosti, sad još neznam oće li to biti stanica i simulator ili ovaj mali što ga kolega doms preporučuje  :-\ e da, još jedno pitanje koliko bi koštala neka dobra stanica ono uloženo/dobiveno koja bi mi dobro služila recimo u budučnosti

Odg: Helikopterić

Reply #14
Sad će krenuti rasprava jer svatko svoga konja hvali.. :) Šta ja znam. Ja sam bio u situaciji kao i ti prije cca. 2 godine  i prvo sam nabavio neku skroz socjala  koja mi je ostala od helija King2. Poslužila je koji mjesec, ali kasnije sam uzeo spektrum dx6i. Mislim da će ti se na kraju svesti na taj odgovor. Dobra je a nije preskupa. Prijemnicu su relativno skupi ali sada ima zamjenskih za malo novaca  koji meni rade pouzdano.  Ja sam svoju kuopio u njemačkoj za 155 eura sa prijemnikom. Sada sam čuo da ima ili će biti u HR čak i za manje novaca. (mislim da sam negdje vidio reklamu na forumu, nisam siguran). No malo pogledaj. Ima dosta tema o stanicama. A ja mislim da bi ti ta bila sasvim ok. Ima sve što ti treba i više od toga.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.