Skip to main content

Topic: Helikopterić (Read 6293 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Helikopterić

Reply #15
Doms i ostali kažu pravo.
Pa tko će čekati da nauči letjeti. Hoću odmah!!:)
Normalna stvar.
Da smo svi proračunati, racionalni, ne bi bili ljudi i maštali.
Ideja bi bila da doma vježbaš dan noć na simulatoru, te onda kupiš neku opaku stanicu i neki opaki skupi helić i letiš kao da si se rodio s krilima.
Možda i moguće ali tko će to dočekati:)

Moja priča, avioni, pa helić 450(koji tek nakon godine dana kupovine su prvi put letili tako i tako).
No do onda sam se bavio s dva mala koaksijalna. I iskreno zabavni su 5 dana:)
Imam dva jednog malog kao što planiraš uzeti i jednog od nekih 60cm promjera elisa i ovaj veći sam letio 25 minuta valjda:) zapravo služiu za zezanciju, modificirao sam ga na 3s baterije i stavio neke lampice i gluposti čisto radi zezancije.

Solo Pro je bio moj odabir jer sam guglao mnogo po netu u potrazi za nečim i mislim da je upravo on zaslužan što kada sam sjeo za volan 450 i 250 mogao lebdjeti i osnovne kretnje raditi od prve bez problema.
A da ne kažem da je helić prezabavan, brz, stalno treba trimati (što te brzo nauči kompenziranju kretnji-barem mene je) i turbo je otporan.

Simulator, od svih simulatora koje sam isprobao, za helić mi je nekako najbolje sjeo ClearView kojeg sam i kupio, te uz njega naručio USB stanicu http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?cPath=390_391&products_id=9828
Može se i s gamepadom no bolji je osjećaj s pravom stanicom ili ovakvim nečim.

I sada vježbam na njemu, a kada me pukne nešto da i isprobam onda uzmem mali solo pa s njim iznad trave se zezam. Kad padne na travu kao da je pao na jastuk. Valjda da ga zakucaš direkt s 20 metara visine u travu ostao bi cijeli. Tako negdje sam ga dignuo jednom, jedva ga vidiš kak je mali:)) Na livadu u džepu 25 baterija ko žvake ih držim, i kako koju ispraznim sam prebacim u drugi džep:) i letiš 3 sata vani. I s njim sam tako naučio mnogo, a najvažnije turbo se zabavio. Inače batke su ti po 1-2 dolara i letiš s njim kojih 5-7 minuta. Mogu se čak i puniti na samom kontroleru dok letiš s drugom.

A kada to sve bude na žmirečki onda budem na 6ch helije.

Stanica nemam pojma, ima tu mnogih zvijerki koji će ti ko iz rukava izvući koje su naj.
ja bi recimo da sam na budget kupio Turnigy 9X oko 700kn izvana
a bolje od toga DX6i ili Futaba 6ex oko 1500kn nadalje
a najbolje DX7i ili Futaba 7C oko 2000kn nadalje ovisno o paketu
To bi bio moj izbor

Samo slaganje helića po prvi put je meni trajalo dosta, posebno taj dio oko postavki daljinca i stvarno ima toga za podesiti.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.