Skip to main content

Topic: turnigy prijemnik 8ch - polaritet? (Read 2587 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

turnigy prijemnik 8ch - polaritet?

da li netko zna, gdje se može naći uputa, shema, koji je polaritet, kako se spaja ESC na prijemnik, nemaoznaka??? gore bijelo ?
za servo je vjerojatno svejedno na kraju se mora podesiti smjer ..?



kontakata ima zapravo 10, s timeda je prvi, ispod Ch1, potpuno na okviru, očito ne služi korisniku, nego valjda u proizvodnji ...?

hvala!

Odg: turnigy prijemnik 8ch - polaritet?

Reply #1
Na naljepnici je lijepo nacrtano + -, dakle + je na onoj strani gdje je naljepnica... minus je s donje (stražnje) strane..to isto vrijedi i za HK prijemnike...dakle, da, bijelo(narančasto) gore, crno(smeđe) dolje. Isto tako se spajaju i servači (dakle, krivo si ih okrenuo).

Posljednja 2 kontakta (BAT/BIND) možeš zanemarati jer ne služe ničem..bindati možeš prespojiš li bilo koji kanal (1-8) s onim mali cudom koje si dobio uz rx. I da, kanal 1 je upravo tamo gdje veliš da nema ničeg!

Dakle, evo,  nacrtao sam (ako nije jasno)  :D



Ako u stanici imaš MODE 2 onda vrijedi:

CH1 - eleroni
CH2 - elevator
CH3 - gas (ESC)
CH4 - rudder

CH5 - CH8 (podvozje, svijetla, flaps...treba isprogramirat u stanici).

lp,
Marko

Odg: turnigy prijemnik 8ch - polaritet?

Reply #2
Hej tx na detaljnom helpu !
Samo ne kuzim clh 1 ako pogledoas moju fotku tako je nabijen na okvir da se ne da nista prikljucit?

Odg: turnigy prijemnik 8ch - polaritet?

Reply #3
uzmi onu pilicu za tehnicki i ispili plastiku nema druge ako nemozes ustekat

 

Odg: turnigy prijemnik 8ch - polaritet?

Reply #4
kad sam ja uzeo stanicu, kupio sam još 2 dodatna prijemnika i na jednom je plastika bila malo spigana da nisam mogao ušekati servać :-/ ali mala tirpijica je riješila problem ;-)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.