Skip to main content

Topic: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 229802 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #181
Je itko primjetil kak se grije pločica u modulu ili je to samo kod mene?! Skinul sam onaj poklopac na modulu, stanica radi sad 5 min, pločica je uber vruća lol (PPm mod je u pitanju).  ???

lp,
Marko

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #182
Je itko primjetil kak se grije pločica u modulu ili je to samo kod mene?! Skinul sam onaj poklopac na modulu, stanica radi sad 5 min, pločica je uber vruća lol (PPm mod je u pitanju).  ???

lp,
Marko

Kod mene nema grijanja, nesto tu ne stima.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #183
Prdnul mi je lipo u stanici (ostala je upaljena)  ::) kasnije sam spojil preko 8xAA al one su bile prazne pa se stanica sama gasila...sad sam spojil na 1800mah 3s 20C koji imam od modela da isprobam, otvoril sam stanicu da vidim dal je situaciju sa lipom ostavila kakvi trag, pa sam slučajno naišao na ovo s modulom. Stanica inače radi, ne vidim nikakve značajnije promjene, osim tog zagrijavanja tih dviju pločica u samom modulu.

lp,
Marko

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #184
...ni kod mene se negrije  8)...hm...nesto ti nestima... :(
Turnigy 9X

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #185
Rastavil sam modul, grije se naponski regulator (78M05), e sad, tješim se s tim da sam mu stavil nutra praktički jaču bateriju (1800mah 20c) a prije je bila 2200mah 8c...mada znam da mi je to slaba utjeha...budem nabavio par punih 8AA pa budem vidio dal se isto događa.

lp,
Marko

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #186
nema to veze... 7805 ti trpi puno veći napon
ajde kupi u čipoteci drugi pa zamjeni ili daj nekome... ako se i onda grije, nešto drugo ti guta struju ;)
mislim da je 7805 par kunica, pa je možda najlakše probat s njim prvo
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

 

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #187
Na 3s je normalno da se ti mali regulatori griju...a i to koliko je nešto vruće je relativan pojam.
Ako se nisi opekao, nije to tako vruće! ;)

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #188
Na 3s je normalno da se ti mali regulatori griju...a i to koliko je nešto vruće je relativan pojam.
Ako se nisi opekao, nije to tako vruće! ;)

da imaš 33333S, nebitno... grijaće se onoliko koliko mora disipirat napona, odnosno koliko je opterećen... meni se recimo ne grije niti malo, isto imam 3S bateriju od 11.1V
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #189
i ja sam imo "vruće" iskustvo :D
Naime ušteko sam lap.adapter 18v umjesto 12v da napunim baterije (8xAA) i srećom da je stanica bila isključena, pa ništ nije izgorilo ;) Nakn 20min nešto počelo cvrčat, uzmem stanicu, a ona vela, uspio sam otvorit poklopac i ispuknut ležište baterija i istresem baterije na pod, koje su još par minuta cvrčale i puhale. Kad se sve ohladilo uštekam lipicu i stanica radi za 5 ;D Baterije su izgubile 50% svoje težine (reciklaža) :D , a stanici sam morao  fenom grijati ležište da dobijem nazad volumen da mi može akumulator sjest unutra jer se sve malo pokrivilo (naravno da sam prvo makeo svu elektroniku) i poklopac baterje mi stoji samo uz pomoć trake ;)
Ja bi na tvom mjestu (naravno ako imaš mogućnosti) zamjenio taj reg.napona 7805, jer ako će vrisnut, mogo bi ti bacit duplo veći napon na čip u modulu (ode modul, pada letjelica) :-[ , a ako će se i dalje grijati, onda čip nešto vuče i opet može riknut u tjeku rada pa može opast model.
Onda si možeš kupit neki hak-modul, pa zamjenit ovaj ili stanicu koristit dok traje na jeftinijim modelima (da ti nebu žao ako opadne) ili bez modula trening (kako trener ili simulator)
U svako slučaju sa srećom :)

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #190
kad je stanica spojena na simulator onda modul ne radi........
zato je hladan...
to znači da ti nešto u modulu vuče struju....

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #191
jedan offtopic..samo da pitam..sto se baterije napuhnu kad se previse isprazne?..mislim na lipice..ne razumijem kako nesto stanici moze biti zato sto ti se baterija ispraznila po meni da je modulu ili stanici nesto je nemoguce ali nikad se nezna
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #192
Je li neko spajao dvije Turnigy 9X kao ucitelj-ucenik?
Onaj trainer switch radi obrnuto.  Kada je pusten ucenik ima kontrolu a kada se pritisne ucitelj ima kontrolu sve dok drzi prema sebi prekidac.. :-\
Ovdje sam nasao rjesenje : http://www.hobbyking.com/hobbyking/forum/forum_posts.asp?TID=15513&PN=2&SID=833eb56e456fd1ab27f1e728b6a87d72

ali to kod mene nije rijesilo problem.. ::)
Da li  obje stanice trebaju biti isto podesene?

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #193
Na Er9x imas mogucnost koji kanal pustas s kojim switchom.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #194
Ma to je luksuz.. da mi je ovo rijesit.