Skip to main content

Topic: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 229796 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #270
I jedan vrlo koristan dodatak, koliko puta mi je zapeo thr o stomak, ili se mrdali servaci.


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #271
Iduce promjene mozda jos sareniji buzir po prekidacima, zeleno vrijeme, plavo gear, zuto high low rate...

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #272
I jedan vrlo koristan dodatak, koliko puta mi je zapeo thr o stomak, ili se mrdali servaci.

Di si to ščupal?Nije loše.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #274
LOL @ lojtrice!  :D :D :D
Prejako hahaha
MAK Zapad

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #275
Kod obe Turnigy stanice, jedna moja i jedna burazova, jedini problem je u Battery holderu. Pretijesan je i zbog toga dolazi do gubljenja kontakta i gašenja stanice ili nemogućnosti paljenja. Opruga na minus polu nema dovoljno snage da dvije baterije kvalitetno gurne na plus pol. Najbolje riješenje je ugradnja Lipo baterije i više nema nikakvih problema. Što se tiče kvalitete, sve to stoji, koliko para toliko muzike, no ja skidam kapu Turnigy-u. Meni je stanica zakon, nikakvih problema do sada nisam imao.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #276
koliki je domet stanice ako možda znaš skupljam novce za stanicu pa bi si možda tu uzeo  ;)

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #277
Over 9000 je domet
MAK Zapad


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #279
Imam jedno pitanje ... i jedno tumačenje (za one koje to interesira):

Pitanje: da li svi koji pišete u ovoj temi imate tu stanicu ili ste je imali pa znate kakva je? (Neki moji znanci se interesiraju, pa reko' da se informiram)


Drugo tumačenje (za zainteresirane): niti jedna stanica nema 'domet' osima ako se ne baviš atletikom: očekivani i nepostojeći 'domet' može se približno preračunati kao 'gušenje signala u prostoru' i ne ovisi o samoj stanici, nego o upotrijebljenom modulu, prijemniku, antenama na jednj i drugoj strani, terenskim uvjetima prostiranja itd....
Izračunali smo za jeftine module Corona da bi to bilo oko 7,5 km i provjerili na 5,9 km i radilo je:
http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/5-9-km-na-2-4-ghz/msg15401/#msg15401
U istoj temi ima i proračun, pa ko voli, neka skokne na radiolabs i provjeri naše brojke u skripti koja se tamo nalazi   ;) !

Kako ova TGY može upotrijebiti razne module i pripadajuće im prijemnike, a ne samo svoj, konačni rezultati bi mogli biti različiti.

Damir


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #280
Za ostale neznam. Osobno dotičnu stanicu koristim.... i još neki ljudi s kojima trošim vrijeme na livadi.. i nije bilo problema.....


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #282

Pitanje:

Kako ova TGY može upotrijebiti razne module i pripadajuće im prijemnike, a ne samo svoj, konačni rezultati bi mogli biti različiti.

Damir

1. Pretpostavljam da ljude zanima okvirno po defaultu (znaci stanica i prijemnik koji se dobije uz nju) ...e sad ispadam glup - sto je to modul stanice? edit: malo sam procitao sad znam sto je modul :D

2. Prvenstveno me zanima ako itko zna otprilike koliko često dođe ta stanica na HobbyKing, jer sam par puta gledao i nemaju je na lageru, i zanima me da li se može rezervirati ili unaprijed platiti ili nekaj...

3. Josjedno pitanje: koja je razlika između mode 1 i mode 2..jel to ona fora sa tim da je na jednoj gas lijevo a na drugoj  je gas desno..ako je koji je koji?
4. vezano uz modove: sta se to nemože isprogramirati na stanici koja palica će bit za gas

faaaaala :D

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #283
2. stanica dolazi cesto, jucer je doslo ali samo 25 komada

This is an email to let you know that a product from your WishList (Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 2) (v2 Firmware) ) has arrived.

Only 25 items in stock, be quick!

Click below to view this item;
Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 2) (v2 Firmware)

no toliko je BK da ne mozes naruciti, barem za sada

na jesen dolazi T9X-R - no pravih informacija jos nema

edit: 3. Mode dva gas na lijevoj ( taj vecina tu leti) ali se lako prebaci ( moras otvoriti stanicu i prebaciti oprugu ima na youtubu video) i mod biras kod podesavanja modela, problem je sto iako mod namjestas softwerski palica za gas nije s oprugom ne centrira se sama a palica za letenje je s oprugom pa kad pustis ide u sredinu a gas zelis da bude gdje ga ostavis

edit: 4. Ne moze ako imas orginal FW ako stavis ER9x firmware mozes