Skip to main content

Topic: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 229749 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #345
ma dobro, odrezano je već... inače složeni su mi na 3 pos. switch

 

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #346
kako pomaknuti neki model s pozicije 4 u memoriji na 1. mjesto?

...kako sam radio profil za multiwii,
napravio sam par kopija od podešenih osnovnih vrijednosti(raspored funkcija po kanalima, EPA, middle point i to, da bi pasalo kontroleru),
i od tuda dalje po kopijama mijenjao sitnice po prekidačima dok nisam bio zadovoljan rezultatom.
(dok nisam u biti skužio na koji način dodijeliti kanalu 6 3way prekidač, a kanalu 5 2way prekidač,
nije ko na aurori touch-touch-touch-gotovo, ali za te pare... nemre se čovjek požaliti  :)  )

i sada mi je 4. model ok, obrisao sam sve druge prije, ne pomiče ga automatski na prvo mjesto, ok.
ali mi se ne može ni duplicirati na prvo mjesto, tj ne uspjevam  :(
uspio sam duplicirati taj model koliko puta hoću, ali samo ga dodaje iza 4.,
napunio sam ih sve od 4-16 i ne krene onda od prvoga opet  :'(

zna netko neki trik?  :)  thnx              (flešana er9x)

radim to za susjeda pa mi je bitno napuniti sve pozicije istim modelom,
da ne bi slučajno (a tu se to vrlo lako napravi s dva slučajna klika) prebacio na neki prazan model i uništio multi....
ako ima neka funkcija da se zaključaju trimovi i sva podešavanja osim ako se ne drži prvotno par tipki xx sekundi ili što već, još bolje  ???
(sve si mislim da ištekam konektore iz tih prekidača unutar stanice ako nema druge :) )

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #347
kako pomaknuti neki model s pozicije 4 u memoriji na 1. mjesto?
Još jednom moram zahvaliti Koletu što me nagovorio da se 'skinem' sa Futabe i navučem na MPX... dakle za to mi treba točno 4 klika i još jedan duži klik za izlazak iz menija. :) :)
Sorry Tomo na offtopic-u, nisam mogao odoliti, shvatiti ćeš..
Damir

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #348
kako pomaknuti neki model s pozicije 4 u memoriji na 1. mjesto?

...kako sam radio profil za multiwii,
napravio sam par kopija od podešenih osnovnih vrijednosti(raspored funkcija po kanalima, EPA, middle point i to, da bi pasalo kontroleru),
i od tuda dalje po kopijama mijenjao sitnice po prekidačima dok nisam bio zadovoljan rezultatom.
(dok nisam u biti skužio na koji način dodijeliti kanalu 6 3way prekidač, a kanalu 5 2way prekidač,
nije ko na aurori touch-touch-touch-gotovo, ali za te pare... nemre se čovjek požaliti  :)  )

i sada mi je 4. model ok, obrisao sam sve druge prije, ne pomiče ga automatski na prvo mjesto, ok.
ali mi se ne može ni duplicirati na prvo mjesto, tj ne uspjevam  :(
uspio sam duplicirati taj model koliko puta hoću, ali samo ga dodaje iza 4.,
napunio sam ih sve od 4-16 i ne krene onda od prvoga opet  :'(

zna netko neki trik?  :)  thnx              (flešana er9x)

radim to za susjeda pa mi je bitno napuniti sve pozicije istim modelom,
da ne bi slučajno (a tu se to vrlo lako napravi s dva slučajna klika) prebacio na neki prazan model i uništio multi....
ako ima neka funkcija da se zaključaju trimovi i sva podešavanja osim ako se ne drži prvotno par tipki xx sekundi ili što već, još bolje  ???
(sve si mislim da ištekam konektore iz tih prekidača unutar stanice ako nema druge :) )

eepe to lako moze, no one konektore za programiranje moras imati dostupne izvana.
Probaj eepe jako je dobar, nema gnavaze s tipkama na tx sve preko misa menija pregledno i jednostavno.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #349
kako pomaknuti neki model s pozicije 4 u memoriji na 1. mjesto?
Još jednom moram zahvaliti Koletu što me nagovorio da se 'skinem' sa Futabe i navučem na MPX... dakle za to mi treba točno 4 klika i još jedan duži klik za izlazak iz menija. :) :)
Sorry Tomo na offtopic-u, nisam mogao odoliti, shvatiti ćeš..
Damir

razumijemo se,
Pošto je Hitec vlasnik MPX-a već preko 10 godina(http://tinyurl.com/hiteckupiompx) pa ima vrlo sličnu metodologiju, sve ide u par dodira po ekranu
zato sam i zapeo malo tu u ovim izbornicima, nisam navikao na takvu logiku, no oni koji jesu, snalaze se i u tome  :)

no za 300kn stvar radi  ??? digitalna stanica s podosta opcija i memorija za 16 modela,
za razliku u cijeni se uzme long range modul ako netko treba i domet za FPV,
pa zažmirim na jedno oko, ionako ne bum ja letio na tome...




2 srepfler: može li eepe učitati model SA stanice, pa da prčkam po njemu, i onda ga upucati opet nazad,
ili moram raditi prvo model iznova na kompu, i onda samo mogu upucavati takve na stanicu?

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #350
kako pomaknuti neki model s pozicije 4 u memoriji na 1. mjesto?

...kako sam radio profil za multiwii,
napravio sam par kopija od podešenih osnovnih vrijednosti(raspored funkcija po kanalima, EPA, middle point i to, da bi pasalo kontroleru),
i od tuda dalje po kopijama mijenjao sitnice po prekidačima dok nisam bio zadovoljan rezultatom.
(dok nisam u biti skužio na koji način dodijeliti kanalu 6 3way prekidač, a kanalu 5 2way prekidač,
nije ko na aurori touch-touch-touch-gotovo, ali za te pare... nemre se čovjek požaliti  :)  )

i sada mi je 4. model ok, obrisao sam sve druge prije, ne pomiče ga automatski na prvo mjesto, ok.
ali mi se ne može ni duplicirati na prvo mjesto, tj ne uspjevam  :(
uspio sam duplicirati taj model koliko puta hoću, ali samo ga dodaje iza 4.,
napunio sam ih sve od 4-16 i ne krene onda od prvoga opet  :'(

zna netko neki trik?  :)  thnx              (flešana er9x)

radim to za susjeda pa mi je bitno napuniti sve pozicije istim modelom,
da ne bi slučajno (a tu se to vrlo lako napravi s dva slučajna klika) prebacio na neki prazan model i uništio multi....
ako ima neka funkcija da se zaključaju trimovi i sva podešavanja osim ako se ne drži prvotno par tipki xx sekundi ili što već, još bolje  ???
(sve si mislim da ištekam konektore iz tih prekidača unutar stanice ako nema druge :) )

Evo probao sam na mojoj, u biti super jednostavni
izabeeri model s menu da ga zacrni
pomici strelicama ( lijeve gore dolje) na mjesto koje zelis
pritisni menu pa exit

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #351
to care hvala :)  viš viš, napiši to negdje na engleskom u nekom postu, pa da google izbaci ljudima,
tražio sam 'shift model in memory er9x', 'move model in memory er9x' ali nema rezultata...

već sam otvorio stanicu i tražio što trebam precvikati da onesposobim trimove,
svi imaju zajedničku masu s kojom zatvaraju krug kada klikneš, pa ću im nju prekinuti,

a mogu onda na mali DIP prekidač sa strane spojiti žicom,
pa ako nekad nekome bude trebalo, prebaci iglom i trimovi rade  :)

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #352

2 srepfler: može li eepe učitati model SA stanice, pa da prčkam po njemu, i onda ga upucati opet nazad,
ili moram raditi prvo model iznova na kompu, i onda samo mogu upucavati takve na stanicu?

moze ucitati modele ima read memory from tx
mozes snimiti model pojedinacno
mozes snimiti sve modele
mozes ucitati model pojedinacno na mjesto po zelji

znaao sam na terenu malo korigirati dr i expo dodjem doma spojim i load pa save za arhivu


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #354
kako pomaknuti neki model s pozicije 4 u memoriji na 1. mjesto?
Još jednom moram zahvaliti Koletu što me nagovorio da se 'skinem' sa Futabe i navučem na MPX... dakle za to mi treba točno 4 klika i još jedan duži klik za izlazak iz menija. :) :)
Sorry Tomo na offtopic-u, nisam mogao odoliti, shvatiti ćeš..
Damir

Don't go there! :D
MAK Zapad

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #355
to care hvala :)  viš viš, napiši to negdje na engleskom u nekom postu, pa da google izbaci ljudima,
tražio sam 'shift model in memory er9x', 'move model in memory er9x' ali nema rezultata...

Pogledao sam prvo upute pa nisam nasao, onda sam probao na stanici, dosta stvari se pojavi u novim verzijama sto nije dokumentirano.

Mozes birati stanje prekidaca kod paljena, ja volim da je th cut on.
Dodan je jos jedan timer.
Stalno nesto sitno poboljsavaju.


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #357
Imam problema s ovom stanicom pa ako ima ko da je voljan pomoc neka se javi.Najme kad ugasim stanicu motor podivlja.Zna li ko u cemu je problem atvarno ne bi htio oatat bez prstiju...

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #358
Pa ugasi prvo ESC i RX pa onda stanicu ?
Ili ja ne kontam....
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #359
Imam problema s ovom stanicom pa ako ima ko da je voljan pomoc neka se javi.Najme kad ugasim stanicu motor podivlja.Zna li ko u cemu je problem atvarno ne bi htio oatat bez prstiju...

ponovo isprogramiraj throttle range na ESC.

probaj drugi ESC.
drugi rx.

mozes probati u fail safe staviti 0 na throttle ( ne bi trebalo imati ulogu ali ne skodi probati).