Skip to main content

Topic: 3s umjesto 2s (Read 9383 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

3s umjesto 2s

Pozdrav ekipi,
Nov sam u ovome i koristim easy glider pro sa orig. tuning motorom(himax c3516-1130) i esc-om(37A), u uputama pise da bi trebao koristiti samo 2s lipo
baterije, dok na samom esc-u pise 2s i 3s batt,
koji su moguci problemi ako bi koristio 3s bateriju, motor nebi vrtio pun gas vec dovoljno za dizanje,

pozdrav,

Brane

Odg: 3s umjesto 2s

Reply #1
Nemaš nikakvih problema . Ograničenje ti je samo zbog origigi 400 brushed motora koji na 3s samo ostane u dimu. Tebi i regler i motor podržavaju 3s bateriju. Oprez, nemoj staviti preveliku elisu, ne pretjeruj. Ako je motor prevruć stavi manju. Tu moraš experimentirati. Za početak stavi elisu od 400, a onda ćeš vjerojatno završiti na 7x4 elisi koja će biti zadovoljavajuća za taj model. Moje stiroporce i ostale: parky, minimag, funtana, wingo.. uglavnom tjeraju 7x4 i 8x4.
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: 3s umjesto 2s

Reply #2
u kitu sam dobio 12x6 elisu, to je dosta vece od preporuke, kad narucim bateriju narucit cu i manju elisu, nek se nadje,
hvala na savjetu!

Odg: 3s umjesto 2s

Reply #3
Originalna propela je definitivno prevelika za kontroler od 37A motor može i više.
Na drogoj slici je propela 10x7 i prikladna je za taj setup.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: 3s umjesto 2s

Reply #4
Originalni setup daje samo 138w na propeli uz 178w potrošnje
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: 3s umjesto 2s

Reply #5
ako sam dobro shvatio, sa 3s bat i manjom propelom bi dobio 303 umjesto 138W izlazne snage, sa sadasnjim setupom e glider ide skoro vertikalno, samo baterija (2200mAh 2s) ne traje bas nesto 5-6 dizanja i gotovo,
probat cu manju propelu i 3s bat kad nabavim pa javim rezultate,
u svakom slucaju  hvala na detaljnim informacijama

Odg: 3s umjesto 2s

Reply #6
samo me brine 37A sa 3s baterijom i 10x7, esc je 37A hmm, mozda da idem na jos manju propelu

Odg: 3s umjesto 2s

Reply #7
samo me brine 37A sa 3s baterijom i 10x7, esc je 37A hmm, mozda da idem na jos manju propelu

EasyGlider treba 15sekundi pune snage da sigurno poleti i stigne do četrdesetak metara visine zatim ga penješ 3/4 snage daleko bolje nego s 2S, a u kritičnim situacijama imaš maksimalnu snagu koji taj setup može podnijeti.
Ako kupiš AeroNaut propelu AeroCarbon 10x7 dobiš veći potisak, veču brzinu i manju potrošnju 33,4A što znači da je ta propela puno večeg iskorištenja za te uvjete rada. Pogledaj sliku i usporedi s prethodnima.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: 3s umjesto 2s

Reply #8
Kobac, koji program koristiš?
Karlo. 098-711-540, Sisak




Odg: 3s umjesto 2s

Reply #12
Sa vecom Voltazom ce ti se smanjiti Amperaza.
Tako da moze proci i 40A regler.

Ak hoces vrtiti vecu elisu radije onda uzmi jaci regler.

BTW. Znas da tih "no name" reglera imas za puno jeftinije od 80Eurica?
npr.
za 75 Kn
Hobbyking_SS_Series_50-60A_ESC
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: 3s umjesto 2s

Reply #13
hvala.....

ali dal su ti regleri kavalitetni ko onaj?  :-\

znaci ona baterija bi bila sasvim u redu za taj regler i motor?
i dal bi jace vuko motor sa 3s nego sa 2s?
lp Nikola

Odg: 3s umjesto 2s

Reply #14
37A regler za taj motor ti je sasvim dosta. Imao sam Easy Glider, Turnigy 1100kv motor, 30A regler, 3S 2400mAh bateriju i 12x6 elisu. Vuklo je najviše 20A i išao je vertikalno koliko treba.
Jebo struju, samo nitro i benzin.