Skip to main content

Topic: Položaj motora na Cessni 182 (Read 7503 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Položaj motora na Cessni 182

Pozdrav,

trebam savjet oko položaja motora. Čitam da bi motor morao biti postavljen 3 stupnja desno i dva stupnja dole. Da li je to pravilno? Odakle se gleda položaj motora, da li od gore (od iza prema naprijed) ili od napred prema propeleru kak je sad na slici? Sorry na bedastom pitanju... Cessna je završila na njuški prije nego sam ju kupio i nemam baš sreće sa letanjem... dva pokušaja poletanja iz ruke, oba završila u kovit na lijevo, a prednji kotač je koma za naštelati, ima loker pa na pisti skreće konstantno.....

 

Hvala na pomoći...

Odg: Položaj motora na Cessni 182

Reply #1
po slici se cini da je motor u lijevo. treba gledati u desno kada ga se gleda u smijeru leta, znaci odozada a ne od naprijed.  mozda slika vara...
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Položaj motora na Cessni 182

Reply #2
Ne vara, motor stvarno gleda prema lijevo, gledam po jubituu, ljudi bacaju taj model bez grama srama, ja ko čoban nebrem poletjeti. Avion je bil skršen kod sletanja prije nego sam ga kupil, zamjenil sam motor, fiksiral kotač, ojačal bazu nosača motora, al sad motor izgleda stoji krivo. Znači 3 stupnja prema desno i dva prema dole, to bi bilo ispravno?

Odg: Položaj motora na Cessni 182

Reply #3
pošto imam nekog iskustva sa neuspješnim poljetanjima :) evo par ideja, pa probaj

da li kod bacanja imaš motor na ca 1/2 gasa, znači nemoj ga sa full gasom bacati, jer onda nemaš lufta za dodati gas ako treba
da li su ti sve komandne površine "na zemlji" ravne?
malo elevatora prema gore (ali malo) slobodno dodaš na trimu prije poljetanja
da li ga sam bacaš ili možeš nekoga zagnjaviti da ga baci?
kad ga bacaš, probaj ga baciti sa nekog "povišenog" mjesta (nasip, brdo i sl.)

pretpostavljam da su ti svi servači okrenuti dobro i da neki nije slučajno reversan (čini se glupo, ali ako pogledaš na forumu, to i nije tako rijedak slučaj)

čine mi se dosta mali kotači, tako da ak pista nije super ravna, za početak zaboravi polijetanje sa zemlje

Odg: Položaj motora na Cessni 182

Reply #4
prop saver ne bi bio na odmet također, bar dok ne skužiš zašto neće poletiti

Odg: Položaj motora na Cessni 182

Reply #5
U subotu sam ga bacal sam, pola gasa, malo leti ravno (pola metra-metar) i onda u kovit na lijevo, i direktno na krilo.... Sve komandne površine su na nuli, svi servači dobro rade..... danas ću složiti nosač na drugu stranu pa ćemo vidjeti....

Odg: Položaj motora na Cessni 182

Reply #6
zaboravio sam, možda najbitnije,

da li je težište ok (CG)? moglo bi biti da ga nisi dobro odredio ili da nije podešeno, pogotovo ako je bio neki pad prije nego je došao do tebe

ak si vidio onaj filmoć gdje Diogen baca cesnu sa nasipa, primjeti da ona ako je dobro složena, i bez motora mora lijepo odjedriti i sletiti, bez okretanja i padanja

probaj da ti ga netko baci, puno je lakše, ovako ak je nešto nepoštelano, nećeš stići reagirati

Odg: Položaj motora na Cessni 182

Reply #7
Cg je isto u redu, to mi je uvijek prva provjera... Više sam lud, prvo ću taj motor posložiti na drugu stranu.... Moram kolegu Zero-a podmitit da mi baci avajon, u subotu baš nije bil raspoložen :)

Odg: Položaj motora na Cessni 182

Reply #8
Pogled iz kabine (pravac leta), 3 stepena desno, 2 stepena prema dole, to je OK.  ;)


Odg: Položaj motora na Cessni 182

Reply #10
Prijatelju ti stvarno nemas srece :((( DAj moram doletiti malo do tebe, jedan week da bacam hahahah :D

Odg: Položaj motora na Cessni 182

Reply #11
Eto, za sad znam da više ne kupujem rabljeno, i ne vjerujem više nikome na riječ da je model super i ine stvari.... a valjda bu poletel , ćemo da vidimo... Kad ga dignem u zrak, nema problema da se nađemo...  8)

Odg: Položaj motora na Cessni 182

Reply #12
Ma kada kupujes polovno ... samo uzmes kofercek sa stanicom :D i ajmo Micek U zrak ... :D

Odg: Položaj motora na Cessni 182

Reply #13
baš tak :)



Odg: Položaj motora na Cessni 182

Reply #14
Stavi ti motor onak kak su dečki napisali i išlo bude to ravno, ak ti je otišo u lijevi kovit, onda te baš hebe što motor nije u dobrom smjeru, nego ga još i motor dodatno vuče u lijevo!

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.