Skip to main content

Topic: prijenos stanice i modela preko granice  (Read 6705 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

prijenos stanice i modela preko granice

dali tko ima iskustva
znaci npr idem an put u drugu drzavu i zelim ponijeti model i stanicu preko granice
koji je postupak dali to moram prijaviti kad izlazim iz drzave  ili sta je potrebno?

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #1
posto niko nije odgovorio neda mu se ili nezna evo ja sam saznao

potrebno je na granici/carini prilikom izlaska reci da se nosi to to i to ispuni se formular i pri povratku ako vas pitaju samo kazete imam stanicu model ili sta vec
pogledaju papir i stvar rijesena

ni u kom slucaju ne pravit se glup i proci granicu
posto u povratku ako vam to nadju cete platit carinu opet

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #2
.. koji se to formular ispuni - ako smijem znati?

pozz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #3
a neznam zvao sam carinu pa mi je rekao gosp. da nesto popunim kad budem prijavljivao to
koji stvarno neznam

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #4
... o Boze!
I vjerujes da je to - to, "netko" je rekao da se "nesto" popuni i onda mozes preko granice...

.... ovako - postoji "ata-karnet" obrazac (odnosi se na privremeni uvoz u drugu drzavu) ....za robu koja je vece vrijednosti (vecinom u vlasnistvu pravne osobe, recimo tv-kuce, kluba, skole, neke organizacije.... moze i privatne recimo muzicka i snimateljsk opreme) - odnosno robe koja se moze koristiti za pribavljanje imovinske koristi, ili za sudjelovanje u natjecanjima u nekim sportovima...

- al za prelazak preko granice ti ne treba karnet, tek toliko da znas - jedino ako vozis neku AP platformu vrijednu vise desetaka tisuca kuna sa kojim namjeravas snimati i zaraditi van Hrvatske....
Privremeni uvoz i izvoz

Quote
Privremeni uvoz i izvoz

Sve osobe s uobičajenim boravištem u inozemstvu (dakle i strani i hrvatski državljani), mogu bez plaćanja carine i poreza privremeno unositi (dakle uz obvezu ponovnoga iznošenja) razne predmete radi njihova korištenja za svoje osobne potrebe, kao i potrebe članova obitelji. Na identičan način i osobe sa uobičajenim mjestom stanovanja u Republici Hrvatskoj, mogu privremeno iznositi  predmete koji su im potrebni za vrijeme boravka u inozemstvu.

Osobni predmeti putnika obuhvaćaju sve predmete, nove ili rabljene, što ih putnik s razlogom može trebati radi osobne uporabe za vrijeme putovanja, uzimajući u obzir sve okolnosti putovanja, ali isključujući svu robu koja se uvozi u komercijalne svrhe. Pod osobnim predmetima smatraju se primjerice video kamere, prijenosni TV aparati i audio uređaji, foto aparati, prijenosna džepna računala, prijenosna osobna računala, oprema za kampiranje, jedrenje, ronjenje, skijanje, klizanje, planinarenje, kamp kućice, plovila za razonodu, prijenosni medicinski uređaji s priborom (ukoliko su putniku neophodni), kućni ljubimci i slično.

Unos ove robe obavlja se bez posebnih carinskih formalnosti usmenim deklariranjem na graničnom prijelazu. Ponovno iznošenje navedenih predmeta obavlja se na isti način.

            Samo izuzetno, kada putnik iznosi ili naročito kada unosi vredniju profesionalnu opremu (prema ocjeni uredujućeg carinskog službenika), pri izlasku odnosno ulasku iz/u Republiku Hrvatsku, na graničnom prijelazu, biti će potrebno popunjavanje posebnog obrasca “Popis robe”, primjerak kojega putnik mora predati cariniku prilikom ponovnog uvoza ili izvoza.

znaci napravis popis robe sa serijskim brojevima ako ih ima - a carinik ti na izlazu na njega lupi pecat IZLAZ (ako imas srece)
tak da nemas problema prilikom ulaska.....

vecinom to nitko ne radi pa ostaje mogucnost unosa raznih modela bez carinjenja u HR - a sto su mnogi i iskoristili!!

- uglavnom sto manje pitanja tim bolje....
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #5
hoces reci da nemoram uopce prijaviti da nosim stanicu i helikopter nego samo prodjem

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #6
... duzan si to prijaviti i imati popis robe koju iznosis sa sobom!

jer nije problem izaci sa tom opremom nego ponovno uci u Hrvatsku a da ne podlijezes carinjenju iste
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #7
Za svaki slučaj ATA karnet jer nikad neznaš na koga češ naići.
Ja sam svojevremeno sa jednim instrumentom išao u Mađarsku i sreća je što me na povratku nisu ništa pitali ili gledali ( naravno u HU sam za svaki slučaj isprintao sve papire o porjeklu instrumenta, računu i plačenoj carini ).
Moglo bi ispasti da si to kupio vani i onda si lagano u banani.
Jedina potvrda na grani je ATA karnet ( barem su meni tako rekli tj. neće oni na carini ništa pisati i ispunjavati) a sad za pravne ili fizičke osobe???
 
Evo i linka pa prosudi
 
http://www.hgk.hr/wps/portal/!ut/p/_s.7_0_A/7_0_PU/.cmd/ad/.c/6_1_IP/.ce/7_1_1LC/.p/5_1_18N?WCM_PORTLET=PC_7_1_1LC_WCM&WCM_GLOBAL_CONTEXT=/wps/wcm/connect/HGK+Web/Sektori_i_Centri/Centar_za_poslovne_informacije/O_Centru/Odjel_ATA_karneta/

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #8
Phu, nije ni malo jednostavno,

dok sam zivio u Njemackoj skoro svaki puta sam nosio Model i sve sto pripada uz njega i nikada nisam imao problema,
interesovali su se kako i koliko dugo to leti pa bi i taj doticni pozvao druge da pogleda i sve ljubazno i nikada problema

ali to je bilo za vrijeme Jugovine dok danas pusu drugi Vjetrovi,
uskor ce biti drugacije EU ce mnogima dobro doci a Modelarima tek dobro,
Poz.Iv

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #9
dobar dan , imate što za carinitti ?
dobar dan , nemam - doviđenja

barem meni tako ide :-)

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #10
ja cu u svakom slucaju to prijaviti kad budem izlazio,bas iz tog razloga da mi opet pri povratku ne naplate pdv po drugi put

hvala na pomoci
zivjeli

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #11
Je Caruj, samo moglo bi biti i ovako:
dobar dan , imate što za carinitti ?
dobar dan , nemam
a što vam je ovo, a ovo...... znate to je odašiljač, imate li dozvolu bla bla bla
 
Stvarno je teško skužiti u šumi zakonskih nejasnoća što i kako, najbolje je pitati dečke koji se vani tekmaju  8) .
Ako netko zna oni znaju Adrijaaaaan, Balaaaaaaško

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #12
danas sam zvao carinu i objasnio osobi koja mi se javila rekao sam da je to "igracka" nadaljinsko upravljanje 2,4ghz
i rekao mi je samo da kad budem izlazio kazem da imam to i da cu morat popunit nesto i da nema nikakvih problema

valjda zna sta prica posto radi na carini  :)

a vidjet cemo ubrzo nadam se samo da me nece vratit s granice/carine

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #13
danas sam zvao carinu i objasnio osobi koja mi se javila rekao sam da je to "igracka" nadaljinsko upravljanje 2,4ghz
i rekao mi je samo da kad budem izlazio kazem da imam to i da cu morat popunit nesto i da nema nikakvih problema

valjda zna sta prica posto radi na carini  :)

a vidjet cemo ubrzo nadam se samo da me nece vratit s granice/carine

Super ako je tako ( tako bi trebalo i biti )  ;)
Mada još uvijek postoji ono ALI, naiđeš na jelena pa mu objasni  :D
U svakom slučaju sretno i javi kako je prošlo.
 
Pozz

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #14
Sigurno ti nije rekla nešto, već ti je rekla točno koji formular moraš ispuniti, jel tak zoki?  :D
MAK Zapad

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.