Skip to main content

Topic: prijenos stanice i modela preko granice  (Read 6706 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #15
javim kad rijesim
kofer di drzim stanicu i baterije kad otvoris izgleda ko neka teroristicka naprava
valjda me nece pocet tuci prije nego im objasnim sta je to  :D :D


Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #17
ja sam vozioiz bih u cro, samo sam na običnom A4 papiru napisao izjavu da to privremeno izvozim u HR ,ljudi mi ovjerili,nitko nije pitao,carinik je pogledao stanice i avione i ništa više, kad sam se vraćao samo razdužio i to je to
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #18
nego reci ti nama di ti to putujes ;)
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #19
presao granicu i pitam policajca da bi prijavio neke stvari i govori da netrebam i piam dali ce biti problema prilikom povratka
govori da ne rekao je da ako su vidljivi tragovi koristenja nema problema
nemaju ni oni pojma sta treba prijavit sta ne

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #20
i ja sam imao slično iskustvo prije 2 god., išao sam u Mađarsku na jednu konferenciju i frendu vozio profi sintić. S obzirom da se muzički instrumenti moraju prijavit, prvo nazvo Carinu i rekli mi da prijavim na granici. Došo tamo pa me carinik prvo poslo na špediciju (vjerovatno, čisto da protegnem noge), u špediciji nemaju poima, kažu mi to ne radimo. Ja onda nazvo frenda koji zna carinika i kaže mi čovjek, odi cariniku i traži ga formular/izjavu za privremeni izvoz. Ja dođem pogledam ga u oči i kažem oću to! A on prevrne očima i ode u kontejner i da mi papir preko volje. Ja ga ispunio, on udario žig i otišo. Nisam mogo vjerovat da im je tako težak posao.
Na povratku sam reko da imam sintić pokazo papir (mislim da ga je uzeo ili ovjerio) i prošao.
 ;D

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #21
dali je bitno koja zemlja je u pitanju ili je to svejedno? putujem u kolumbiju pa bi ponjeo stanicu par baterija punjac i quadcopter
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #22
mozda ces najtocniji odgovor dobiti ako nazoves carinu
ja sam zvao carinu rijeka posto sam vec imao njihov broj


Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #23
evo nekih propisa s carine, znači, ovo spada u sportske rekvizite tako da možete pogledati pod

Osobni predmeti putnika i predmeti za sportske svrhe

na sljedećem linku
http://www.carina.hr/Carina/PrivremeniUvoz.aspx#P1

nije potreban ata karnet, drugo su klavijature i druga oprema, s modelom se može vratiti u 349 komadića u vreći ako se model razbije,

na dnu teksta ima u pdf-u formular koji se samo popuni i ovjeri na carini da se u određenom roku popisana oprema vrati i to je to

ja imam FAI sportsku dozvolu pa tako dokažem da je to sportska oprema pri uvozu u RH, i naravno kad se vraćam samo to ovjere da je izišlo u napisanom roku
eto, nadam se da će bit korisno
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #24
pozz,uskoro cu ic u mađarsku u shop od hobby kinga jer ne zelim cekat da mi to sve stigne postom uglv uzet cu si turnygi 9x,2200kv motor,1600kv motor,30a esc,par komada serva i jos par sitnica uglv zanima me dali ja moram imat nekakvu dozvolu za uvoz ili mogu sam rec da je za privatnu uporabu? ps. iz BiH sam
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #25
pozz,uskoro cu ic u mađarsku u shop od hobby kinga jer ne zelim cekat da mi to sve stigne postom uglv uzet cu si turnygi 9x,2200kv motor,1600kv motor,30a esc,par komada serva i jos par sitnica uglv zanima me dali ja moram imat nekakvu dozvolu za uvoz ili mogu sam rec da je za privatnu uporabu? ps. iz BiH sam

Aj plz reci di u Mađi ima njihov šop? Tnx!
Ko leti vrijedi,
ko vrijedi leti,
ko ne leti ne vrijedi!

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #26
pa u budampestu,pise ti sve na hk stranici di imaju shopove
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: prijenos stanice i modela preko granice

Reply #27
Mi smo sad za vikend išli u Sloveniju sa stanicom, punjačem i 2 modela, nisu nam dali ATA karnet ni niš
MAK Zapad

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.