Skip to main content

Topic: Izljevanje prednje maske pomoć (Read 4740 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #15
Objasnjavam ti vec treci put.Uzmi tu masku i s unutrasnje strane ju obljepi glinom,tankim slojem debljine cca 5mm.Medjutim prije nego li krenes sa.ljepljenjem gline morat ces unutrasnju stranu maske premazat odvajacem (vostana masa za poliranje automobila).Kad dobijes kalup (glineni ),vanjsku stranu ces izbrusit tako da nema neravnina i pora,zatim ces tu vanjsku stranu ponovo namazat odgajacem,a tek onda kreces sa ljepljenjem staklenih vlakana.Broj slojeva vlakana naravno ovisi o debljini stjenke te maske....

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #16
eh napokon Hvala,kad si prvi put objasnio???

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #17
Pisao sam vec tri puta ali izgleda da je ocito doslo do nekakve greske >:( .Od kud si  jesi mozda iz Zagreba

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #18
aha onda ok,ne ja sam iz našica mali gradic u slavoniji

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #19
ovako se to radi ali ako nemas iskustava sa smolama onda potrazi nekoga za pomoc ,umjesto smole na ovaj nacin mozes izradit i kalup od gipsa koji ce te zadovoljit , s tim da u gipsanom kalupu ne ocekujes vise od eventualno 2,3 odljeva (kvalitetnija)  How To Mold Fiberglass & Composites. 2 of 8

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #20
Eto konacno neko ko ima mozga....bravo Laki.
Mozes i do kalupa na taj nacin.Znaci zemes tu svoju masku i napunis ju gipsom no opet ces prije morati premazat odvajacem.ako ces koristiti ovu metodu dobit ces puni kalup sto je naravno bolje no zeznuto ako imas puno utora u maski jer ce ti se gips unutra zavuc i neces ga moc odvojit

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #21
ok,kuzim Hvala
maska je jednostavna i nema utora pa vjerujem da nece bit problema

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #22
U tvom slucaju koristeci glinu ili gips dobit ces jednodjelni kalup s kojim je za pocetak jednostavnije za radit,jedino sto ces imat posla oko brusenja a to ovisi o tvojoj urednosti

Odg: Izljevanje prednje maske pomoć

Reply #23
Pogledaj ovu izradu (filmić na kraju), nisam expert ali ovo mi se čini jako jednostavno za napravit i dobro


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.