Skip to main content

Topic: tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT  (Read 8338 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT

Može mala pomoć vezana uz domet i na kojoj če udaljenosti doči do prekida veze između tx i prijemnika graupner.
Vidim da proizvođači ne daju takve podatke u specifikaciji. :-\
Po čemu se vidi koja stanica ima veči ili manji domet.
Razmišljam o stanici gore navedenoj.Cijena je pristupačna i nova je sa prijemnikom u paketu.
124 eura plus poštarina.
hvala na odgovorima :)

Odg: tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT

Reply #1
domet je okvirno od 500 do 1500m male su razlike.
neko če tvrditi da jegova stanica radi i na 10 km sa običnim 2,4 modulom.
Za letenje svaka stanica na 2,4 iznad 100 dolara je sasvim ok i ima dovoljan domet

Odg: tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT

Reply #2
zamaras se sa ajmo reci nebitnom stavkom, domet je definitivno daleko veci nego ti mozes vidjet model, inace bas Hott sistem koji je u novim Graupnerima deklariraju na 4km a i imas na displayu dolje razinu RSSI pa mozes i vidjet kad ce puknut  ;)

Ne zaboravi da na cijenu stanice sa postarinom idu jos davanja kod nas, dozvola za uvoz od HAKOM-a, carina i PDV

Odg: tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT

Reply #3
molim pomoć,


kaj to znači tx i dx sa delta miješanjem,
i dal to ima ova stanica graupner MX-12 2.4 GHz HOTT
možda mi to uopće nije bitno ali cijeli vikend se pokušavam odlučit za ovu stanicu i uvjek nađem neko pod pitanje :-\

Odg: tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT

Reply #4
molim pomoć,


kaj to znači tx i dx sa delta miješanjem,
i dal to ima ova stanica graupner MX-12 2.4 GHz HOTT
možda mi to uopće nije bitno ali cijeli vikend se pokušavam odlučit za ovu stanicu i uvjek nađem neko pod pitanje :-\

Odg: tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT

Reply #5
ima, i dobra ti je to stanica

za tu lovu ti je to ko grom kupnja, naravno obrati pažju na dodatne troškove koje su ti kolege napomenuli

kupi ju i javi se kad ju dobiješ sa dojmovima

i postaj link gdje da i ostali potraže, ja sam vidio na "švagi" sajtu po 149 jura


Odg: tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT

Reply #6
a PDV (na iznos stanice s poštarinom) i HAKOM? to se plaća bez obzira otkuda je došla...

Odg: tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT

Reply #7
i ako ju dobiješ DHL-om ili nekom drugom špediterskom tvrtkom to ti je dodatnih cca 100kn
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT

Reply #8
 Odlučil sam graupner MX-12 2.4 GHz HOOT
Hvala svima koji su mi pomagali kod odabira stanice,naručil sam ju preko internet stranice dolje navedene.

http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1703_1705&products_id=90200
A kaj se dozvole tiče evo odgovora od gospodina iz HAKOM-a

Poštovani,

Za opremu koja je u bazi odobrene RiTT opreme, što je i objavljeno na http://www.hakom.hr/default.aspx?rittSearch=HoTT&id=413&rittId=4422, se sukladno odredbi iz članka 12. stavka 1. Pravilnika o radijskoj opremi i telekomunikacijskoj terminalnoj opremi (NN 112/2008), može uvoziti slobodno bez pribavljanja odobrenja naše Agencije kad se uvozi za vlastite potrebe. U prilogu Vam šaljemo i ispise sa naše web stranice. Dakle ako se radi o odašiljaču MX-12 isti se za vlastite potrebe može uvoziti slobodno bez pribavljanja odobrenja.

Ukoliko se radi o uvozu RiTT opreme za vlastite potrebe, koja nije u bazi odobrene RiTT opreme, tada ste dužni ishoditi odobrenje.

S poštovanjem,

Tomislav Bartolec, dipl. ing. el.

Stručnjak za RiTT opremu
Javim kad stigne i kolko sam dodatnih davanja imal. 8)

Odg: tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT

Reply #9
Pozdrav!

Evo da se uključim na temu. Naručio sam mx-12 hott iz Lindingera, 125 E stanica, receiver, baterija, punjač i nekakav govorni modul + 20 E poštarina. Danas (9 dana od narudžbe) dobio poziv sa carine da im dostavim dozvolu ili ispis sa hakomove stranice.. Budući da je stanica već odobrena poslao sam im samo ispis. Kasnije sam ih nazvao da vidim je li sve u redu i, hvala Bogu, bilo je u redu. Stanica sutra dolazi.  ;D
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT

Reply #10
Daj javi kolko si dodatnih davanja imo kod nas,PDV I CARINA.

Odg: tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT

Reply #11
Stigla stanica.. Izgleda predobro! Jednostavna za programiranje, meni je lijepo posložen. Dobra stvar je što si sam moraš podesiti mode 1 ili 2. Pa tko kako voli.
Platio sam samo porez 250 kn + 50 kn pošta..
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT

Reply #12
Lijepo
Ima menu na engleskom?
MAK Zapad

Odg: tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT

Reply #13
Da. Njemački je po defaultu ali možeš još odabrati engleski, talijanski i francuski.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: tx graupner MX-12 2.4 GHz HOTT

Reply #14
Dobro izgleda,nadam se da će i moja brzo doć. ;)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.