Skip to main content

Topic: Jos jedan pocetnik! (Read 8205 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jos jedan pocetnik!

Lijep pozdrav ekipi.Evo i mene sinovi nagovorili na zrakomlate  :D  :), ali tesko zabu u vodu naterat  ;)  :).Inace u mladosti sam napravio nekoliko modela brodova od kojih mi je osto u sijecanju tanker "Kvarner" koji sam radio preko godinu dana, jos 70-ih dok sam iso u osnovnu skolu.Da ne duljimo, po struci sam RTV majstor i sad slazem tv-je, a videa su mi bila specijalnost, volim probleme i zamrsene stvari.Sa zrakomlatima sam kreno pred koji mjesec i uzeo koaksijalca 33cm, koji je naravno doso neispravan.I dok je kinez poslo drugi prijemni modul i rezervne elise, vidio sam da ce bit problem sa dijelovima.Poceo sam trazit alternativu, i tako naiso na vas forum.Trenutno je u obradi narudba sa ehirobo.com

CopterX CX 450PRO V3 Kit *Extra Battery : Battery x 1
CopterX (CX450-10-06) 430XL Brushless Motor & 50A Brushless ESC with BEC
CopterX (CX450-08-06) 3D Training Kit
CopterX (CX-B3-E) B3 2-3Cell LiPo Balance Charger (European Plug) ???

Znam da je ovo upitno ali za pocetak ce zadovoljavat potrebu nema se bas novaca a sa Hobbykinga sam narucio:  Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 1) (v2 Firmware)
Ovo sam u pol 4 ujutro uplatio po staroj cijeni, je mod1 ali vidio, vrag salu nosi pa ce bit i mode1 dobra, pa majstor sam treba malo i sarafit. :) ;) pise da je reserved.Vidim sad cijena porasla na 58$ ja platio toliko sa postom, malo vise.
Kad smo kod stanice trebat ce mi vjerojatno i dozvola pa se javite sa ponudama ko posjeduje, jer ja imam ku..tu srecu :)  ;D garant me buju klepili na carini.

da i ostalo sa hk-a
HK401B - Hobby King 401B
HK-D922MG - HobbyKing HK-922MG Digital Metal Gear
CS929MG - Corona 929MG Metal Gear Servo 2.2kg/
S609A - Turnigy R/C Helicopter Pitch Gauge
S618 - Curved ball link pliers 5mm

Servo ce isto za sad bit taj jeftikaner kad ga malo proucim i vidim kak to sve radi vidit cu dalje. U planu mi je radit nesto u stilu corsair-a onog sa foruma, starih motorki ima svuda stanica je na cekanju, pa cemo vidit :) :) A kda mene digne u zrak ak prezivim :-[ onda je to ono o cem sanjam dugo vremena.


E da

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #1
dobro dosao  :)

motor je ok ali esc je daleko od esc-a za helikopter
ako budes ubuduce mjenjao esc ovaj ti je odlican
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11618
ima governor i odlican soft start

a heli za te pare je ok
ja sam imao malih problema sa frame-om (krivo su rupe bile izbusene)
ali narucio align i sve 5

sretno sa letovima i sastavljanjem  :)

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #2
Bok i dobrodošao, još jedan helikopteraš! :)
Nego, dozvola za 9x mora biti na tvoje ime, tako da se odmah obrati gospodi u HAKOM-u i riješi si dozvolu.
OK je odabir dijelova za početak, trebalo bi radit.
Nego, se smije znati koliko će te to sve skupa izaći otprilike, baš me zanima
Ak di zapneš kod slaganja/setupa, pitaj
MAK Zapad

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #3
Cito sam tu da je motor i esc dobar, pa sam to uzeo u kompletu sa helijem.Vidit cu kad to sve krene sa sastavljanjem i radom pa cu malo experimentirat.Vidio sam da ti ESC-i imaju programing card, vjerojatno sluzi za programiranje moda voznje.Dali vecina tih kartica moze programirat razlicite Esc-e?Sto se tice stanice. koliko treba vremena da se izvadi dozvola?Koliko to moze stajat na carini i napominjem da je za mene carina u Zagrebu Branimirova.Mozd bu srece pa nekak prode bez otvaranja i carinjenja? Cijena u ehirobu 150$, Hk stanica 64$, elektronika u HK 59$ znaci 273$ plus nameti ak buju cca 300$ a trebo je bit.Uf da zena zna ubila bi me 8)  :-X Da stanicu sam platio i pise status Received sto pretpostavljam da je rezervirana i kad se pojavi trebali bi mi je poslati.Neznam sta jos nisam narucio, sta treba za prvu ruku za stanicu da ju spojim na komp(vidio sam modanje), dijelovi za heli, Osovina zadnjeg rotora, flybar drvene elise?Nigdje nisam vidi koje su razlike u repnom dijelu, (belt totque)sta je bolje i zasto?

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #4
motor nemam nikakve zamjerke meni sa 11T pinionom dobro radi
ali kazem esc nema soft start pa kad dodajes gas jako cimne imam osjecaj ko da mi je pocupao zube na main gearu
posluzit hoce daleko od toga ali kazem ako budes uzimao drugi esc ovaj gore je odlican

ovdje imas jako puno dobrih stvari za pocetnike a i one malo iskusnije  :)
http://www.helifreak.com/showthread.php?t=41692

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #5
To je biblija, sve kaj znam sam naučio na helifreaku ili prčkanjem :)
MAK Zapad

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #6
Je biblija sam na engleskom, a ja sam ucio nekad u skoli njemacki, je da dosta razumiljem engleski ali budem se nekak snaso.Do osad sam uglavnom sve znanje koje imam sam naucio iz prakse i detaljnim pracenjem.Za sad mi je trebala pomoc oko narucivanja stanice, a to nisam nigdje naso objasnjeno da dozvola mora biti na moje ime, opet sam potrefio tezi put.Mislim da mi ju niko nebi ustupio badava, a koliko sam cuo da je 200kn, vjerojatno bi mi neko za uslugu uzeo 100kn pa bi moro slat postom, pa to plati 50kn i gdje je tu racunica?Da ne kazem da sam ju za 40$ jedva uspio rezervirat, koliko vidim jos ju nisu dobili i poslali, valjda bu za tjedan dana.Digli kosoki cijenu Turnigy stanice za 18$.
Vezano uz ESC koji sam narucio sa helijem?Zar se ne da isprogramirat sa onom karticom da kulturnije radi http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__2169__TURNIGY_BESC_Programming_Card.html:o

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #7
evo upustva kako sa stanicom programirat taj esc
da ne bacas pare na programing card


Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #8
Hvala! Vidim da se moze isprogramirat napon baterije u Esc-u.Vidit cu kad to sve dode kak bu islo  :) :) Jos nisam sve narucio.Ostali su servaci iz hobbyking-a i neke sitnice.Cekam da dode helic, pa da vidim sta bu jof falilo, mozda koji set elisa(drvenih) zadnja osovina, neznam, nesto jos od rezervnih dijelova, kad se to sve pokrene i lupi o zemlju da imam osnovno za zamjenu. :)  :D

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #9
a naruci si main shaft feathering shaft, main gear,elise,repne elise,tail boom
to u vecini slucajeva ode

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #10
Lijep pozdrav.
Pogledo danas na HK da vidim do kud je stiglo sa Turnigi stanicom i nema promjena tamo stoje dvije kvacice.Status: Received,

Code Description Qty STATUS 
TX-9X-M1 Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch R  1 Backorder  
    
Shipment International (Registered) Air Mail 1.5kg $23.59
Taxes $0.00
Total $63.58
Credit Total 
Order Messages;
No notes
- Auth By:Jack Lee 
Platio jesam paypalom i do kad to sad treba cekat, snjeg se topi a nervoza je sve veca. :)  ;)

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #11
10-15 dana, imaju guzvu pa posiljke malo kasne sa shippingom
tako su meni rekli
ali znam kako ti je ja kad sam cekao svoju dx7 svaki dan sam zvao dosadjivao  ;D

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #12
Ja svoju Turnigy 9X čekam već 3 tjedna da bude reserved  :(

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #13
Sad bas citam oko riit dozvole za tu stanicu, pa razmisljam da odmah posaljem zahtijev hakkom_u za dozvolu pa ak zapne na carini platim dozvolu ili da cekam kak ce proc?Koliko to dugo stoji na carini? Da mi ne vrate stanicu prije nego izvadim dozvolu?Moze misljenje (isustvo)??
Sta je to komplicirano?Neznam ko me samo nagovori na to sve??

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #14
nisi ni svjestan u kakav hobi ulazis...ja sam poceo sa malim helicem pa sa malim avionom pa sad imam nekoliko edf modela i cini mi se da mi treba nesto brze....i nekakav ormar gdje cu to sve skrivat od zene...pozdrav.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.