Skip to main content

Topic: Hot Wire Cutter (Read 16267 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hot Wire Cutter

Reply #15
ja imam na ispravljač od akumulatora i za sada se dobro pokazalo

Odg: Hot Wire Cutter

Reply #16

5v je bilo dovoljno da bez problema reže stiropor od 1 cm debljine, probao sam i sa 3v paje isto okej islo samo malo slabije. 12 volti nisam probao jos al budem vec
Hvala na savjetima, a sad slijedi slaganje neceg...razmisljam si o jedrilici nekoj, al budem si jos razmislio

Bok!

ovisi ti o otporu cekas žice, a naravno i o duljini - npr. ja imam preradjeno PC napajanje, i guram otprilike 2-2,5A kroz žicu, što se pokazalo kao zadovoljavajuća brzina rezanja. Ako gurnem malo više, žica se pregrijava i puca... npr. za cca 60cm duljine 12V je optimum. Inače režem na 5V-.

Jel može kakva uputa kako preradit napajnje ili neki link.. Znam da sam naletia tek kad sam ulazia u ovaj hobi na to ali nemogu se sjeti di. Iman tih napajnja šta skupljaju prašinu pa da ih iskoristim..



Odg: Hot Wire Cutter

Reply #19
fora je ja se cudim kad vidim  ???

Odg: Hot Wire Cutter

Reply #20
Nisam vjerovao dok nisam vidio, cini mi se kao relativno jeftin projekt al pitanje postoji li kakav trik iza svega toga.
Lp,
Alex

Odg: Hot Wire Cutter

Reply #21
pa dobro izgleda ali nikad nisam vidio tako nešta malo a pogotovo da radi na baterije

Odg: Hot Wire Cutter

Reply #22
Nisam ni ja vidio da tako nesto radi na baterije, al opet i ta voltaza na odredenu duljinu zice pruza otpor. Mozda se varam, a mozda sam u pravu.
Lp,
Alex

Odg: Hot Wire Cutter

Reply #23
ja sam si napravio jedan ručni taj je bio tek tolko probe radi, pa cu napravit neki bolji, i napravio sam si jedan "stolni" jos neke stvari moram napravit ali je konstrukcija gotova, budem poslao slike ako ikog zanima

Odg: Hot Wire Cutter

Reply #24
Mile1: Ajd postaj slike tog rucnog, od cega si napravio, kako?
Lp,
Alex


Odg: Hot Wire Cutter

Reply #26
jeli mozes i meni bas me zanima?

Odg: Hot Wire Cutter

Reply #27
Moja žica od gitare je nužno zlo koje , na svu sreću, dobro funkcionira u nemogučnosti nabavke cekas žice.
Stoga pitanje - Gdje kupiti cekas?

Odg: Hot Wire Cutter

Reply #28
Evo slikica stolnog :)
a sto se tice ovog ručnog to je obična grana od drveta savijena u luk i stavljena je žica..i sa svake strane se spoji i to je to, nisam slikao jer cu i tak to mijenjati

Za napajanje od kompjutera za one koji neznaju. Znači prvo na onom velikom konektoru od 20 ili 24 treba spojiti spajalicom ili nečim metalnim crnu i zelenu žicu da bi se napajanje uopće moglo pokrenuti. onda na doslovce bilo kojem konektoru možete napraviti sljedeće...jednu žicu ugurati u crnu (to je nula)  a drugu u žutu (ako hocete 12 v) ili u crvenu (ako hocete 5 v) ili narancastu (ako hocete 3 volta)....ja trenutno imam spojeno na 5 volti

Odg: Hot Wire Cutter

Reply #29
tako je mile to sam ti ja odma rekao i to je najjednostavnije i najbolje..i onda samo mjenjas voltazu po potrebi koliko ti vruca zica treba..

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.