Skip to main content

Topic: Gdje uzet stiropor i koji u zagrebu (Read 21087 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gdje uzet stiropor i koji u zagrebu

Reply #15
Ja cu sad ovih dana krenut sa slaganjem i rezanjem. Samo da prvo nacrt isprintam. Za setup se isto nisam jos odlucio, al mislim da cu staviti nesto jako pa makar imao viska snage xD
Lp,
Alex

Odg: Gdje uzet stiropor i koji u zagrebu

Reply #16
da tak sam i ja nesto mislio malo jace za svaki slucaj :D a i da kad zelim nest drugo radit da nemoram kupovat odma sve novo...evo za sad sto sam si ajmo rec slozio..a ako neko uspije vidjet ovo a da je iskusan molio bih da mi kazete da li je to uopce u redu i da li to sve pase posto se u ovo kuzim otprilike kolko i u vešmašine  :D
Turnigy 9x                                                                                        1289g   57,99$
ZIPPY Compact 1500mAh 3S 25C Lipo Pack                                        128g   9,33$
D2826-6 2200kv Outrunner Motor                                                         83g   8,97$
3 x HXT900 9g / 1.6kg / .12sec Micro Servo                                         54g   8,07$
GWS EP propeller (RD-1390 330X228MM) 6PCS/BAG                         29g   2,2$
Turnigy Accucel-6 50W 6A Balancer/Charger w/ accessories               437g   22,99$
HobbyKing Red Brick 50A ESC                                                                 62g   10,8$

racunao sam da bi sve skupa doslo izmedju 1000 i 1150 kn sa shippingom i carinama


Gdje uzet stiropor i koji u zagrebu

Reply #17
Za stanicu ces se nacekati, to je sigurno...
Lp,
Alex

Odg: Gdje uzet stiropor i koji u zagrebu

Reply #18
u to uopce ne sumnjam ;)

Odg: Gdje uzet stiropor i koji u zagrebu

Reply #19
D2826-6 2200kv Outrunner Motor                                                         83g   8,97$
GWS EP propeller (RD-1390 330X228MM) 6PCS/BAG                         29g   2,2$

Ovo dvoje ti nikako ne ide zajedno, a ni na J3 cuba.
Preporučena elisa za taj motor je 7x4, maksimalno 7x6 kad je na zagiju.
Taj motor ima previše okretaja za cuba.
Za elisu 13x9 trebaš neki motor s puno manjim brojem okretaja i s dovoljno snage da ju vrti,
a takav bi vjerojatno bio pretežak za cuba.

Odg: Gdje uzet stiropor i koji u zagrebu

Reply #20
taj prop ti je puno prevelik za taj motor

uz motor ti obično piše koji prop se koristi, pa se time vodi kod kupnje



Odg: Gdje uzet stiropor i koji u zagrebu

Reply #22
hvala na savjetima...btw ovaj motoric mi je mislim malo preskup...to jest nije to tolko skupo al razmisljao sam da bih uzeo nest oko 10 dolara..al dobro i da uzmem takav..kaj nije to malo preslabo 950 kv

i da se pohvalim poceo sam rezat cub-a i bash mi je forica...tek sam krila i neke dijelove sitne odrezao...trup i ostalo cu kasnije  ;D

Odg: Gdje uzet stiropor i koji u zagrebu

Reply #23
Bok,

Vidim da počinješ sa visokokrilcima kao i ja.
Robi ti je dao dobar savjet, za visokokrilce na elektro ti je oko 1000 KV idealno.
Na mojim cessnama su svi motori oko 1000 KV i lete i lete i lete,ponekad padnu ali se brzo dignu zahvaljujući neumornim proizvođačima ljepila :)

Odg: Gdje uzet stiropor i koji u zagrebu

Reply #24
hvala na savjetu..stvarno su mi visokokrilci puno ljepsi, a jedini niskokrilci koji mi se svidjaju su corsair i spitfire, al ima za njih vremena

Odg: Gdje uzet stiropor i koji u zagrebu

Reply #25
Vidim da biš uzeo serva s plastičnim zupčanicima, što ti nebi preporučio jer češ ih brzo baciti, uzmi si Corona ili HK
s metalnim zupčanicima, razbit češ 10ak modela a serva češ samo seliti, tako sam i ja u početku, pa nečeš morati čekati novu pošiljku!

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10346__Corona_939MG_Digital_Metal_Gear_Servo_2_7kg_12_5g_0_13sec_.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10345__Corona_929MG_Metal_Gear_Servo_2_2kg_12_5g_0_10sec_.html

LP

Odg: Gdje uzet stiropor i koji u zagrebu

Reply #26

Update za materijale:
Danas sam bio u Baumaxu u Škorpikovoj...arbitona koliko hoces...
5mm 6,7 m2 92 kn,
6mm 6m2 89 kn

a u Pevecu isto u skorpikovoj imaju balze
ona najtanja letvica mislim 4x4 mm jedan metar je 4 kn
a dasčica od 1 metar 4x100 mm je 14 kn...ima raznih velicina ali to sam zapamtio
(naznam da li je to skupo ili ne)

Uzivajte :)

Odg: Gdje uzet stiropor i koji u zagrebu

Reply #27
Mdah, ali !

Ima dosta arbitona ponaokolo ali rebrastog s jedne strane a to nije baš toliko poželjno kao glatki s obje strane.
Tak da je zgodno i napomenuti da li je glatki ili rebrasti uz milimetražu.
I boja je zgodna kao napomena, sivi, zeleni, žuti, bijeli ..

Odg: Gdje uzet stiropor i koji u zagrebu

Reply #28
rebrasti su s jedne strane iako do sada mi nije predstavljalo problem u gradnji (na pola pipera sam) jedino sto je ljepsi glatki s obje strane neznam da li je tvrđi
boje su zelena i nekakva maslinasto(sivkasto) zelena...nisam uspio skuzit razliku izmedju ta dva, cijene su iste kolko sam skuzio

Odg: Gdje uzet stiropor i koji u zagrebu

Reply #29
Pogledaj ovaj motor onda:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6247

jeftin okreće i veće propove, a ima snage otprilike 1kg.
[attachimg=1]
Na http://hk.rc-international.info/swarm/orcalib
nađeš ga za 10.80$

Što se tiče HXT900 serva ogu reći da ih imam preko 25 komada u upotrebi, dva helića 250, par depronaca i jedan balza model (J3 CUB) i do sada ni jedan nije otkazao.


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.