Skip to main content

Topic: UPOMOĆ Turnigy 9X backlight (Read 4437 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

UPOMOĆ Turnigy 9X backlight

Uništio sam onaj pin 17 kod čipa na koji se lemi žica od osvijetljena. Postoji li neki zamjenski pin na koji mogu zalemiti žicu ili se mogu pozdraviti sa osvijetljenjem. Još nešto , gdje mogu nabaviti onaj 10 pinski konektor za flat kabel jer ga u čipoteci nisam našao


Odg: UPOMOĆ Turnigy 9X backlight

Reply #2
Kad sam zalemio žicu probao sam provijeriti dali driži i samo se odlijepio onaj krug zajedno sa žicom . E sad ne vidim kamo taj vod ide. Sumljam da ide na čip na prvu nožicu ali nisam siguran. Nemam sliku

Odg: UPOMOĆ Turnigy 9X backlight

Reply #3
ako se ne varam, to je samo PAD koji vodi do pina 17 na procesoru
Dakle, [size=78%]http://www.wvshare.com/img/pinout/ATmega64_l.jpg[/size] od ove tacke koju si pokazao na slici ides pravo gore na suprotnu stranu procesora i prvi pin sa desne strane je pin 17.
zalemi ga pazljivo tu, i rijesen problem


nadam se da sam pomogao
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: UPOMOĆ Turnigy 9X backlight

Reply #4
Nisam te skužio

Odg: UPOMOĆ Turnigy 9X backlight

Reply #5
ok vidi sliku[attachimg=1]


u odnosu na sliku koju si ti poslao, ova je okrenuta za 180 stepeni
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: UPOMOĆ Turnigy 9X backlight

Reply #6
Prvi put nisam skužio pa dok sam čekao odgovor kemijao i spržio osvjetljenje. Sad moram naručiti novo (a i plava boja mi nije bila nešto) . Hvala na slikovitom odgovoru jer će mi trebati kada mi stigne novo

Odg: UPOMOĆ Turnigy 9X backlight

Reply #7
zanima me dali je osvjetljenje kit iz hobby kinga ili si pokusao Diy backlite.Ja sam na svoj 9x osvjetljenje stavio bez lemljenja za cc 15 min

Odg: UPOMOĆ Turnigy 9X backlight

Reply #8
Kit iz HK. Ma nije mi problem rastavljati, lemiti i sastavljati. To mi je gušt ali mi nije jasno kako se onaj pin mogao odljepiti. Možda sam lemilicu previše naložio

Odg: UPOMOĆ Turnigy 9X backlight

Reply #9
Je prevelika temperatura, dugo si drzo lemilicu, a mozda si povuko zicu pa otkinuo? Ja lemim svaki dan i i zna se dogodit da otpadne vod, a to ovisi ovise faktora: losa ploca, suh lem, ostar vrh na lemilici i prevelika temperatura.Meni uvijek otpadne vod kad skidam element zato je dobro prije grijanja namazati sa fluxom ili ponovo lagano prelemit i sa dobrom vakum pumpom ide odlicno, osobno skoro nikad nisam koristio pletenicu za skidanje lema, jer i ona zna otkinuti vod.Najteze je skinut cip sa dvoslojne stampe i jos kad je mala rup treba jako pazit, kad su sve nozice labave (probam pincetom dali se lagano klim) tek onda vadim cip.

Odg: UPOMOĆ Turnigy 9X backlight

Reply #10
evo  na  hobby  kingu  osvijetljenje  3  ili  4  dolara nema  lemljenja 
ima  plav  zelena  i  bijela  pozadina  ja  sam  sebi  stavio  plavu  i  sve  ok  bez  lemljenja  i  drugih  gluposti
HobbyKing - Quick Guide: Install Back Light on Turnigy 9X
DJI MAVIC PRO

Odg: UPOMOĆ Turnigy 9X backlight

Reply #11
Ako ga ugradis ovako, svjetlo ti je ukljuceno dok god je ukljucena stanica.
Sa eR9x softverom i spajanjem transistora, kao npr. DS170, jednostavnog prekidaca, na pin 17, svjetlo se pali pri startu/paljenju stanice kao i svaki put kada se pritisne neki od dugmadi kojima se podesava stanica.
Tada svjetlo ostaje upaljeno dok ne istekne period podesen u setapu stanice.
Meni se vise svidja kada nije upaljeno svjetlo non-stop, a i mada je potrosnja ovog osvjetljenja mala, svidja mi se ideja da ipak stedim malo bateriju u stanici.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: UPOMOĆ Turnigy 9X backlight

Reply #12
Imam stari softver i sa tranzistorom sam htjeo napraviti da se osvijetljenje pali kada se stisne tipka i nakon nekog vremena ugasi ,ali za to treba lemiti na ploču i modificirati onu pločicu sa konektorom od osvijetljenja. Ako stavim novi softver dali trebam modificirati pločicu sa konektorom od osvijetljenja i na nju lemiti tranzistor?

Odg: UPOMOĆ Turnigy 9X backlight

Reply #13
Ja sam na pin 17 zalemio tranzistor i iskoristio mali smd otpor koji se nalazi u samom konektoru osvjetljenja.
Na er9x namjestio timeout na 3 sec, i eto ga...
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: UPOMOĆ Turnigy 9X backlight

Reply #14
Ako nemaš er9x ne trebaš niti lemiti na pin 17, pošto je pin 17 neiskorišten u original firmware-u (svjetlo ti bude samo bljesnulo na djelić sekunde kada upališ stanicu).
Bez er9x jedino možeš spojiti fizički prekidač za paljenje rasvjete.
Pošto vidim da ti precizno lemljenje baš i nije najjača strana (bez uvrede), radije plati pivu tu nekome sa foruma da ti to zalemi, flasha er9x i spoji rasvjetu nego da skuriš atmegu.
Backlight ti sigurno nije riknuo, pošto je to samo jedna SMD ledica na komadu plastike.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.