Skip to main content

Topic: Prva stanica - što odabrati (Read 11838 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prva stanica - što odabrati

Reply #15
Hvala na preporuci. A sto znaci ta telemetrija u o kontekstu recivera. Ako uzmem s telemetrijom, onda ce receiver i trasnimter razmjenjivati te podatke u jednom smjeru, oba smjera i jel onda trebam dodatne komponente za mjerenje telemetrijskih podataka ili je to ugradjeno u transmiter modul? (sorry, al malo sam pocetnik jos  ;))

Odg: Prva stanica - što odabrati

Reply #16
Za ovaj s telemetrijom trebas uzeti dodatne senzore, ali ovako bez icega te moze upozoriti na jacinu signala i moze ti pomoci ako izgubis avion, pa se po signalu mozes orjentirati!

Moduli su ti oba s telemetrijom, pa ti odluci!

Ako i uzmes ovog jeftinijeg, uvijek mozes kupiti samo reciver poslje zbog telemetrije!


Odg: Prva stanica - što odabrati

Reply #18
Uzmi ti Frsky u svakom slucaju, pa kada dode vrijeme za fpv, onda ces trazit savjet od Dr.Toma, ili vec netkog!

A zasto bi uzimao 2,4Ghz fpv?

Odg: Prva stanica - što odabrati

Reply #19
Kuzim da se u 9xr lako stekaju moduli, al sam mislio ohmah uzeti jedan da nemoram kasnije mjenjati ako cu krenut s FPV i vecim dometima. Citao negdje da se za radio veze veceg dometa koriste signali nize frekvencije. Ako uzmem modul za stanicu koji radi na 433Mhz umjesto na 2.4 GHz, taj bi mi mozda dobro posluzio kasnije i kod upravljanja aviona s FPV opremom do par kilometara. Koliko sam shvatio 2.4 Ghz radio veza je do kilometar/kilometar i pol, a ove rade i do nekoliko kilometara.

Odg: Prva stanica - što odabrati

Reply #20
S frsky ces bar duplo vise kilometara dalje letit i bez problema!


Odg: Prva stanica - što odabrati

Reply #22
Dali je stanica sa slike dobra za pocetnika koji bi letio quad i par aviona raspona do 2m?

Odg: Prva stanica - što odabrati

Reply #23
Po ne znam koji put ću predložiti Turnigy 9X ili 9XR, ako imaš preveč para onda Taranis :)

Odg: Prva stanica - što odabrati

Reply #24
Novaca trenutno za stanicu imam do 500kn. Zato tražim nesto privremeno za te novce pomogucnosti da je u Zagrebu.

Odg: Prva stanica - što odabrati

Reply #25
Pogledaj ovaj 9X pa se pokušaj dogovoriti.

http://www.njuskalo.hr/rc-modeli/turnigy-9x-oglas-10515480
9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Prva stanica - što odabrati

Reply #26
Baš ću se javiti pa vidjeti. U tu stanicu paše frsky bez lemljenja ili?

Odg: Prva stanica - što odabrati

Reply #27
Tko se dobrovoljno javlja da updejta tekst malo.
Izaslo je puno novih svari od kad je clanak napisan, pa da malo osvjezimo.


Saljite na pm
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Prva stanica - što odabrati

Reply #28
A traži se što?

Pregled tržišta, osobna iskustva, teorija, savjeti, tehnologija,....?
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Prva stanica - što odabrati

Reply #29
Nove tehnologije, updatani pregled trzista, savjeti i preporuke iz osobnog iskustva :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.