Skip to main content

Topic: Zamjena za depron? (Read 2861 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zamjena za depron?

Silom prilika, pa bi mi dobro došao kakav materijal zgodan za izradu elerona. Nisam u prilici kupovati mega paket deprona jer mi treba samo dva mala komada. Svaka ideja je dobrodošla. Imam doduše nešto lipovh letvica, no to mi se čini preteška varijanta....

Odg: Zamjena za depron?

Reply #1
Pa pitaj nekog s foruma da ti donese prilikom okupljanjna ili napravi sa balzom.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Zamjena za depron?

Reply #2
Ako nemas balzu, mozes i jaci karton s trakom ojacati,ili izrezati iz tvrdog fascikla komad, no karton s trakom je dobar i slicne debljine.

Odg: Zamjena za depron?

Reply #3
To je onaj tanki karton ili onaj od kutija?
Mislim da imam još pakiranje os starog dvda....

Odg: Zamjena za depron?

Reply #4
Od kutija je slican depronu ( oko 5mm), no ako je tanak dovoljno cvrst mozes i njega (onda ne moras zakosit rub).

Odg: Zamjena za depron?

Reply #5
Super. Mislim da bu bilo dobro za probu. Fala!

Odg: Zamjena za depron?

Reply #6
Kad bi stavljo karton ojač ga sa nekom letvicom ili štapićem za roštilj da ti se ne savija .
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Zamjena za depron?

Reply #7
Baš si razmišljam o tome. Imam lipovih letvica zalihe (sastavljam i maketu broda), no čini mi se malo preteška varijanta, pa ću radije piknuti 1-2 štapića za ražnjiće ...ipak su lakši. Rupa na avionu me izmučila jer je sastavljena kao sendvič koji u sredini drži krila, pa je to malo oslabilo konstrukciju krila. Bit će to zanimljica leteća cigla.  :D
Sva sreća da su ga kinezi napravili od one neuništive plastike ( Silly Beginner RC Plane! (see sidebar) RCPowers ).

Odg: Zamjena za depron?

Reply #8
Ja isto mislim da su ti bolji štapići.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Zamjena za depron?

Reply #9
mozes i 4 mm coro koristiti, na zagijima je dobar.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Zamjena za depron?

Reply #10
Vidiš o tome sam i ja razmišljo, gdje tog ima za kupit uopće?Bauhaus? Baumaks?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Zamjena za depron?

Reply #11
Imao sam ja jedan coro model sa 2,5 ccm težak ko cigla, al je trpio puno navodno, no kako su mi nakon 3 dana pokušaja dopi....i pokušaju paljenja motora (totalni tutlek za mehaniku) prodal sam ga.
Čvrsto ko zmaj, ali teško....više za benzince i metanolce. Nezanam..postal bum sad slike na jedrilice podforum, gdje je moj thread. Imao sam i ideju da montiram stari mobitel gore, al je ivako težak pa se bojim da od toga nemu ništa.  :'(
Možda bi coro bio dobar za komandne površine...

Odg: Zamjena za depron?

Reply #12
Sad sam se sjetio da sam svojedobno počeo raditi neku varijaciju Cessne od coroplasta, koju sam mislio tada upogoniti sa elektrikom, nakraju sam prodao gotov trup nekome iz Splita čini mi se (nadam se da mu je poslužio). Bio jest težak, ali možda be se mogao upogoniti jakim brushlessom i velikom lipoly baterijom... :)

Trebalo je optplrilike ovako izgledati:

http://spadetlc40.bamspeck.com/SpadetLC403.jpg

Model se zove Spadet koga zanima

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.