Skip to main content

Topic: --- (Read 10332 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: Najjeftinija FPV oprema

Reply #2
onda si kupi sa HK nekakav FPV koplet na 5.8Ghz i uzmi si neki jeftini OSD, bitno je da znaš stanje baterije i kupiš si ovaj USB prijenosnik slike sa AV preko USB na laptop, i imaš live pogled a ujedno možeš snimati:

USB video:
http://www.ebay.com/itm/Easy-CAP-USB-Record-VCR-VHS-Video-to-PC-AV-S-video-DVD-/360315549745?pt=US_Video_Capture_TV_Tuner_Cards&hash=item53e47af831

Video link:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__15295__5_8g_200mw_FPV_Wireless_AV_Tx_Rx_Set.html

još ti fali kamerica... Tu ti ja mogu ponudit svoju 480lvt za 149,99kn


sa 5.8ghz nece ti kidati domet toliko koliko bi ti to radio 1.2ghz ili 900mhz gdje je ujedno i frekvencija za mobitele


Odg: Najjeftinija FPV oprema

Reply #4
pa kupis si bateriju za laptop ili si uzmeš nekakav cheap tft LCD od 7 inch.. ali tada ti ne garaniram kvalitetan pogled jer je kontrast užasan.. pa imao bi domet siguro 1KM..

moj ti je savjet da si kupiš bateriju novu za laptop.. šta dobivaš:

- deset puta bolju sliku, laptop ce ti naravno raditi duže i moći ćeš snimati video i spremiti na hdd

Odg: Najjeftinija FPV oprema

Reply #5
Ja sam sa 900Mhz 200mw i 520TVL combom (+7'' monitor i SS OSD ) dobio domet od 1km sa stock antenama i Turnigy 9x stock stanicom. S dodatnim davanjima, ispalo nesto manje od 1k kn.

lp,
Marko

Odg: Najjeftinija FPV oprema

Reply #6
Ono sto bi te trebalo zabrinjavati po pitanju pouzdanosti veze u tvom slucaju nije videolink vec sama stanica. T9X u kombinaciji sa videolinkom ima slabi domet i tesko da ces uspjeti dalje sa njom letjeti od 500m (200-300m  je realnije). Manje vise svaki videolink ce ti dati domet koji ti ima i tvoja stanica (bez nekih preinaka na njoj - Dragonlink, Rangelink,...)

Odg: Najjeftinija FPV oprema

Reply #7
Ono sto bi te trebalo zabrinjavati po pitanju pouzdanosti veze u tvom slucaju nije videolink vec sama stanica. T9X u kombinaciji sa videolinkom ima slabi domet i tesko da ces uspjeti dalje sa njom letjeti od 500m (200-300m  je realnije). Manje vise svaki videolink ce ti dati domet koji ti ima i tvoja stanica (bez nekih preinaka na njoj - Dragonlink, Rangelink,...)

Da, baš čitam i ne želim komentirat, jer po tome 9x ima bolji link od Spektruma. Mislim, ne tvrdim da nema 1km dometa, ali sumnjam u to.
MAK Zapad

Odg: Najjeftinija FPV oprema

Reply #8
[Da, baš čitam i ne želim komentirat, jer po tome 9x ima bolji link od Spektruma. Mislim, ne tvrdim da nema 1km dometa, ali sumnjam u to.
Online izdanje časopisa 'RC Soaring Diggest' u izdanju za kolovoz 2012. donosi osvrt na ovu stanicu: prema tvrdnjama autora, uz alternativni fw i neki od modula (npr FrSky) i uz trošak koji je valjda 1/5 cijene Futabe, Spektruma, Aurore9 (!!!) daje bolje mogućnosti !

Time bi tvrdnje Zero-a da je sve Ok bile potvrđene, a članak počinje na 32. stranici i izdanje se može besplatno skinuti ovdje: RC Soaring Diggest 8/2012.

Damir

Odg: Najjeftinija FPV oprema

Reply #9
Stanica sa shippingom izađe koliko, 500-600 kn? Modul je sigurno još 200-300 (ne da mi se gledat sad) i evo nas na 700-800 kn. Futaba 7C je 1000 kn (s dostavom) + prijemnik (23$ + shippping), ima ~4 km dometa stock (FPV)
O kvaliteti switcheva, tipaka i stickova neću jer ima puno fanboya koji se odmah dižu na zadnje noge pa da opet ne dobivam hatemailove i slično
MAK Zapad

Odg: Najjeftinija FPV oprema

Reply #10
Kod ovog lika se lako izbidda za 102, 103 $ + 60$ shipping (samo Pongra i ja izbiddali jedno 3-4 kom za tu lovu, ako želite može screenshotovi s eBaya i paypal transakcija) što ispadne ugrubo 1010 kn :) Tak da definitivno nije 2000 kn

A što se tiče tipova koji ti šalju hatemailove, za njih uvijek imaj spreman hladni odjeb kao najbolju i jedinu efikasnu trapiju za one koji bi 'voljeli biti pametni' ..  :D ;)


:)
MAK Zapad

Odg: Najjeftinija FPV oprema

Reply #11
Imam ti ja najbolje rješenje !!
Sjedneš sa kolegom Draženom u motornog zmaja i provezeš se , uz to dobiješ vrhunsku rezoluciju a jeftinije je

Odg: Najjeftinija FPV oprema

Reply #12
dobar je taj set video tx/rx ali su antene smeće
treba staviti cirkularne gore i dobijas sasvim drugu pricu

Najjeftinija FPV oprema

Reply #13
To ti sve DavorVŽ sredi bez beda!!!

Odg: Najjeftinija FPV oprema

Reply #14
Za kolegu FlyMeToTheMoon, samo upozorenje za ovog ebay sellera forcehobby, ja i frend smo kupovali vec nesto od njega i nijednom od nas nikad nije stiglo, mislim dobili smo povrat novca ali  nesto nevalja s njim,a nece ni poslati tracking number,  tako ako kupujes preko ebaya nadji drugog, a inace i ja koristim takav transmitter i slozio sam si cloverleaf antene i radi super