Skip to main content

Topic: Proba zagija????? (Read 4657 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Proba zagija?????

Trebam mali savjet.

Dal da probam par puta bacit zagija bez paljenja motora .
Ako da kak se zagi pri bacanju  treba ponašat.
Nisam još vozio zagija a  na bixleru se nisam uspio naučit osnove. :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Znam da če me iskusniji upozorit da bi neki iskusni trebao bit sa mnom kod prvog leta ali kratak sam sa vremenom a gledam ga svaki dan doma i reko sam sutra ili leti ili grablje. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D.
E da i ono najvažnije CG točku nisam odredio jer mi neke vrijednosti iz one tablice nisu jasne a zagija sam napravio po uputama iz RCWings foruma.Možda je par centimetra veči zbog razanja sam ga malo razvuko.
I još jedna napomena ,težak je nekih 550 grama sa baterijom od 1550 RHINO pa se brine da na njemu nema dosta selojtepa.  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Evo par slika pa komentirajte sve komentare prihvaćam.




Odg: Proba zagija?????

Reply #1
Trebam mali savjet.

 jer mi neke vrijednosti iz one tablice nisu jasne

Evo par slika pa komentirajte sve komentare prihvaćam.



Kada kliknes na polje za vijednost koju zelis upisati, gore na slici se obiljezi koju dimenziju trebas izmijeriti...


A na prazno ga nemas potrebe bacati. Vodoravni izbacaj iz ruke ili malkoc prema gore i nabi gasa neka se model penje, samo deri... pa to je Zagi, ako i padne ...

Odg: Proba zagija?????

Reply #2
ako si ga radio po nacrtima sa rc wingsa, onda mbi ti i težište ( CG) trebqlo biti kao i na nacrtu tamo

kako bi se trebao ponašati...?

kad ga baciš "iz ruke"  bez motora, trebao bi ako je sve dobro podešeno, lijepo odjedriti nekih 20 m

pokušaj za prvo bacanje naći neko povišeno mjesto (npr. nasip) da imaš nešto vremena i odreagirati sa stanicom

(možeš ići i na ovu varijanut "same gas!" ali ne bi ti savjetovao, jer u varijanti kad ga bacis iz ruke, da i padne ko kamen neće se puno oštetiti, s druge strane, udarac u zemlju sa full gasom ima drugačije posljedice :) )

Odg: Proba zagija?????

Reply #3
nađi neku visoku i mekanu travu i slobodno ga baci, pa ćeš vidjet otprilike koliko ga treba trimati i dal ti je dobar CG. ovako ćeš barem izbjeći da ti pri prvom pravom polijetanju odmah krene pod 90 prema podu

Odg: Proba zagija?????

Reply #4
bixler je 100% pocetnicki model s kojim je nevjerovatno lako upravljat pa tako ako nisi njega jos svladao ni ne pomisljaj na zagija jos neko vrijeme

 

Odg: Proba zagija?????

Reply #5
Da imao si pravo,nije  Zagi za  početnika!!!! :'( :'( :'( :'(
Grablje su delale na veliko.Interesantno je kolko puta Zagi može ponovo  poletjet nakon pada(al na kratko) uz pomoć armiranog selojtepa.Nešto mi nije jasno,kad sam ga pokušao par puta za redom vinut u zrak on se uvjek okretao naopačke,i onda sam ga  ;D ;D ;D počeo bacat naopačke i ode,ode nebom pod oblake a tu nastaje problem puše vjetar a on odlazi sve dalje i dalje sve više i više dok nije pojurio prema dolje!!!! :'( :'( :'( :'( :'(
Tako par puta i odeš doma sa dva krila i dijelovima u ruci. :'( :'( :'( :'(.
Dobro to je iza nas,sad vrćčam prijemnik u Bixlera i idemo malo na početničke modele 8) 8) 8)
Hvala svima na pomoći. ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Odg: Proba zagija?????

Reply #6
DNešto mi nije jasno,kad sam ga pokušao par puta za redom vinut u zrak on se uvjek okretao naopačke,i onda sam ga  ;D ;D ;D počeo bacat naopačke i ode,ode nebom pod oblake
Izgleda kao da nisi uključio delta-mix, ili se varam ?
Inače opis nevolja na livadi.. jedan od najboljih, respekt !  ;)
Damir

Odg: Proba zagija?????

Reply #7
Jesam radi mix,pardon radio je mix ali kao da je težište bilo u pitanju on se uvjek okretal na drugu stranu  i leti na kratko naopačke  :-\ :-\ :-\   ili možda ? ?  ??? ???Jel  to prava strana,kak odredite pravu stranu ?Jel je ona zakrivljena gornja a ona ravnija donja strana aviona. :-[ :-[


Odg: Proba zagija?????

Reply #9
Onda je najvjerovatnije problem nastao onaj trenutak kad sam ga ljepio selojtepom i kad mi ga je malo navuklo u slovo u  i izgledao je kao malu ulegnuće.Zapravo ne ulegnuće nego gledano sa prave strane kao ležeči policajac.onak malo savinuta krila prema dolje. :-[ :-[ :-[ :-[ :-[
Drugi bu bolji ;D ;D ;D ;D ;D

Odg: Proba zagija?????

Reply #10
asti isusa da naopako...???!!... :-X :-X :-X ostavi ga doma dok bixlera ne svladas da ga mozes hvatat u rukom na slijetanju a onda na livadu sa zagijem i s nekim ko vec leti zagija da ti ga natrima i pregleda

Odg: Proba zagija?????

Reply #11
Da imao si pravo,nije  Zagi za  početnika!!!! :'( :'( :'( :'(
Grablje su delale na veliko.Interesantno je kolko puta Zagi može ponovo  poletjet nakon pada(al na kratko) uz pomoć armiranog selojtepa.Nešto mi nije jasno,kad sam ga pokušao par puta za redom vinut u zrak on se uvjek okretao naopačke,i onda sam ga  ;D ;D ;D počeo bacat naopačke i ode,ode nebom pod oblake a tu nastaje problem puše vjetar a on odlazi sve dalje i dalje sve više i više dok nije pojurio prema dolje!!!! :'( :'( :'( :'( :'(
Tako par puta i odeš doma sa dva krila i dijelovima u ruci. :'( :'( :'( :'( .
Dobro to je iza nas,sad vrćčam prijemnik u Bixlera i idemo malo na početničke modele 8) 8) 8)
Hvala svima na pomoći. ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Ma zagi je stvoren za početnika samo ako staviš SPORI setup a ne nesto što ide 100kmh tipa 2826-6.
Ja imam zagi traktor koji ide 30-40 kmh i prejednostavno je za letiti.

lp lija

Odg: Proba zagija?????

Reply #12
zagi je za pocetnika ako se napravi prema uputama, kada ga ljepim to radim naizmjenicno sa gornje i donje strane da se ne piga dalje je sve poznato..
 
Lp Zoran

Odg: Proba zagija?????

Reply #13
zagi je za pocetnika, ali "same gas" taktika bas i nije...

nema veze, sad si nesto naucio :)

drugi put kad ga doneses na livadu probaj sa bacanjem bez gasa, vidjet ces da gs mozes bacati 20 puta i nis mu nece biti, a tim postupkom mozes odrediti pravi CG

samo naprijed