Skip to main content

Topic: Baterije lifetime... (Read 2346 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Baterije lifetime...

Original baterije koje sam dobio uz TRex 450 su lagano na izdisaju. Zbog jedne sam i model zatukao  >:(
Kako vodim evidenciju letenja uveo sam i broj ciklusa za pojedinu bateriju, napone ćelija, punjenje...pa ispada da lifetime za original LiPO uz TRexa traje 30-40 punjenja poslije toga više ne daje struju koju bi trebao i počne se napuhavati prilikom pražnjenja. Trenutno "naguram" oko 1600 mAh u bateriju od 2150. Moguće da su se oštetile zato što sam ih trošio i po ovoj paklenoj vrućini pa su se grijale mnogo više nego što bi inače. Kako sam dobijao savjete da trebam kabinu otvoriti sa svih strana danas napravim test-let sa problematičnom baterijom bez kabine. Flat krivulja i letenje u osmicama (doduše malo žešćim) rezultat 6-7 minuta leta motor prilično topal, ESC skoro hladan, baterija toplo-vruća i napumpana ako dodam još da sam letio skoro u 19:30 kad sunca skoro više i nema zaključak je da nema svrhe petljati po kabini jer ona jadna nije kriva za stomačne tegobe moje LiPO
Kakva su vaša iskustva sa brojem ciklusa na baterijama. Ove FlighMax iz UH od 25C se još dobro drže na 15-ak ciklusa, ali si namjeravam nabaviti još dvije od 30C. Cijena im je oko 25$ što znači da mogu dobiti oko 3 komada za jednu kvalitetniju...?


P.S. imam par kvalitetnih baterija na prodaju pa ako koga zanima... ;) ;) :)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Baterije lifetime...

Reply #1
Pa zna se da su te Align baterije koje djele u Trex komboima zadnje smece.
Najpametnije ih je uopce ne koristiti u helicim, za avione su dobre.

FlightMax nisu lose, ali ak ista konkretno vuces iz njih ni one ne zive dugo.
Najbolje kaj tamo imaju su Rhino, pa Turnigy pa FlightMax.

I kod tih jeftinijih batki vrijedi pravilo 80%. Toliko kapaciteta trositi po letu.
Znaci iz 2200mAh batke izvlacis max. 1800mAh po letu i trajati ce 100-njak ciklusa :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24