Skip to main content

Topic: polozaj repa na 450 (Read 3013 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

polozaj repa na 450

da li trebam namjestit rep na sredinu ili nesto na lijevu ili desnu stranu u nultom polozaju serva?

Odg: polozaj repa na 450

Reply #1
Imam Futabu 401 Gyro i ispočetka sam prema Robijevim uputama namjestio rep tako da kad je servo u sredini onda je klizač na repu udesno tako da pri hoveringu u rate modu gyra rep koliko-toliko drži smjer. Nedostatak ovog podešavanja je da nemožeš imati pune otklone repa u obje strane (nego oko 70%). Onda sam namjestio sve u sredinu i otklone serva naštimaš da idu skoro do kraja na svaku stranu - rezultat je puni otkloni komande smjera u obje strane. Ne znam za ostale gyro-e ali na 401 to radi tako i bez problema, naravno ovako poštelan helić nemožeš letjeti u rate modu nego samo u heading hold modu. Uostalom tako to prepuruča i Bob White na Finlessovim videima http://www.helifreak.com/showthread.php?t=11373

P.S. vidim da imaš španer remena na repu, imao sam problema s njim i skoro razbio model. Pošto je remen zakrenut za 90 stupnjeva ima tendenciju bježanja i naskakivanja na remenucu u desnu stranu. Ako primjetiš da ti oštećuje gornji rub remena kad gledaš kod centralne remenice skini taj španer jer model leti bez problema i bez njega (čak što više okreće se s manje otpora), isto tako nasprejati remen nekim od silikonskih ulja u spreju nije na odmet.
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: polozaj repa na 450

Reply #2
di ima za kupit taj sprej?

Odg: polozaj repa na 450

Reply #3
Ma radi i ono silikonsko za amortizere od autica.
Pretpostaljvam da LeoModeli ima.

Ako ne narucis iz USA
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: polozaj repa na 450

Reply #4
Upravo tako, niti prejako niti preslabo :)

Probas napetost tamo iza pullya, sa umjerenim pritiskom treba se pomaknuti par mm.

:)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: polozaj repa na 450

Reply #5
U vezi napetosti remena, još jedna metoda:
Malo zdrmaš bum pa ak se čuje da remen udara po stjenci malo dotegneš i tako dok se ne prestane čuti. Ja osobno ipak koristim ovu metodu što je Wespen opisao.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: polozaj repa na 450

Reply #6
ne znam, stalno mi ga zavrti na jednu ili drugu stranu....
morati cu doci da pogledate jednom...

Odg: polozaj repa na 450

Reply #7
rijesio problem, jeftini gyro i nemoze biti u bilo kojem polozaju, morao ga okrenut okomito inace krivu os hvata...