Skip to main content

Topic: T-rex i klonovi (Read 3776 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

T-rex i klonovi

Jel se da nekome malo razjasniti razliku između t-rex-a i njegovi klonova. Kako se lagano upoznajem sa rc helijima vidim da se često spominju klonovi. Koliko sam vidio align je proizvođač T-rex-a. A izgleda da ima i kopija tj. klonova. Koja je u biti razlika između njih jer kako vidim cijene se znatno razlikuju. Pričam o klasi 450. Ja imam jedan esky manji model na kojemu za sada vježbam sastavljanje i podešavanje tj. razne probleme :) A uopće ne letim. U budućnosti bi vjerojatno uzeo nešto iz te 450 klase. Koliko vidim ima tu raznih opcija. Jel ima još što osim t-rex-a . Što je sa tim klonovima? Hvala.

Odg: T-rex i klonovi

Reply #1
Od boljih klonova:
CopterX
HDX

Losiji:
HK 450
Pidgeon
Shark,
razni Ebay no nameovi

Ako vec uzimas klona uzmi CopterX-a. Provjereno pasu 97% djelova od Aligna, kvaliteta je u nekim djelovima cak i bolja. Ustedjeli su na drugim djelovima.
A ni Align nije bas nesto super kvaliteta.  ???

Najbolje 450-ke su ti Beam E4, Furion, Rave (350 elise), Outrage G5 (meni gadan).
Alternativa ti je mini Titan koji je dosta kvalitetan.
Sve nabrojano je skuplje od Aligna

Ako ides skroz jeftino onda najbolje uzeti HK450 sa HC-a i full CNC glavu i rep. Imas ih na HC, a i milion drugih na E-Bayu, cak i CopterX komplet glava + rep za 60-ak $$$.

A trenutno su cijene polovnih origigi Trexa 450 tak jeftine da nezam jel se uopce isplati uzimati novi klon.
Pogledaj malo po netu, ima ih na prodaju ko salate.
Mozes birati boju :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: T-rex i klonovi

Reply #2
Da su ti klonovi dobri nebi se više nikad ni jedan T-rex prodal, svi bi imali klonove. A kaj se tiče Copter- x helića svi koji ga imaju u kraće virijeme kupe tih 97% T-rex-ovih dijelova i na kraju imaju duplo skupljeg T- rexa.
 
Ako uzmeš u obzir dobavljivost dijelova za T-rexa još malo i u Pevcu budu držali dijelove a za druge moraš kupovati širom svijeta.
 
Negdje je Toni spomenuo da je sveti gral modelarstva letjeti za male novce ali to još nikom nije uspjelo  ;D
 
I oni koji te uvjeravaju u suprotno samo im pogledaj opremu i poslušaj koliko su imali modela i kakav im je hangar i kad sve to zbrojiš bez carine i poštarine za to si kupiš auto i još ti ostane da ga točiš bar 6 mjeseci i voziš se  ;D ;D ;D :D :D :D

Odg: T-rex i klonovi

Reply #3
Hvala na odgovorima, tako sam otprilike i mislio. Samo me zanimalo dali na klonove pašu orginal align djelovi ili ne.  Čisto da malo sve razjasnim. Znam da loša kvaliteta može biti skupa. Otprilike je tako meni sada, no nema veze bar učim neke stvari, samo da mi je više vremena. Ovako nešto napravim pa danima ne mogu, pa opet zaboravim.. Onda kad malo naiđem uzet ću nekog polovnog rex-a i gotovo. Hvala. Pozz

Odg: T-rex i klonovi

Reply #4
Danas sam dovrsio hk450 izgleda savim solidno. plastika je fino obrađena. Mislim da ce super letiti.
Javim kad isprobam dali je za preporuciti.

Odg: T-rex i klonovi

Reply #5
Ja sam HK450 sastavil prije 3 tjedna i vrlo sam zadovoljan. Sve djeluje čvrsto i solidno a leti nemjerljivo bolje od Falcona kojeg sam umirovil! Stavil sam na sve HK900 servače ali za repni je pre spor pa sam naručil brži ali da se sasvim solidno letjeti jedino kaj kod naglog dodavanja "gasa" rep pobjegne za desetak stupnjeva i tek onda se "zakopa". Sve u svemu sam jako zadovoljan iako nemogu usporediti sa originalom jer ga nisam probal! Svi koji budu rekli da je original ipak bolji, puno bolji ili nemjerljivo bolji mogu reči da nije toliko bolji koliko je skuplji! Za sad za cikliku imam samo plastiku ali čim HK dobije one jeftine alu djelove naručit ću ih. Eto, znam da se neki neće složiti samnom ali ja uživam u letu skoro svaki dan a napokon radim i lupinge bez da padnem!
Pozdrav svima!

Odg: T-rex i klonovi

Reply #6
koliko vas je sve ispalo rtf?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: T-rex i klonovi

Reply #7
robi je svoj model kloniro.
jeb.o ga je dok nije klonuo. ;D

Odg: T-rex i klonovi

Reply #8
ha ha Gradimir Agbaba !!!

Odg: T-rex i klonovi

Reply #9
Neznam koliko je ispal jer sam ESC,motor,gyro,prijemnik i predajnik imal od starog helija tak da sam kupil samo kit za 30$ i 4 serva.

Odg: T-rex i klonovi

Reply #10
letio sam na luckom sa hk450 plastik fantastik i mogu reci da je izvrstan! leti kao lud. preporucio bih ga svima bilo pocetnicima ili naprednima jer je nevjerojatno jeftin a dijelovi još jeftiniji... pad nije skup i ne boli a bez grca se bolje leti! ne treba nista bolje od te plastike.
inace letim trex500esp superior, trex250 suprior, hdx 450b carbon. pozdrav!

Odg: T-rex i klonovi

Reply #11
to hoces reci da nisi jeftikaner :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24