Skip to main content

Topic: Dan Extremnih sportova u Icicima (Read 9139 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dan Extremnih sportova u Icicima

Pozdrav svima.Evo pišem kako bi pozvao sve ljubitelje extremnih sportova dana 30.04.11.u subotu od 10h pa do 19h na glavnu plažu u Icicima radi prezentacije i takmicenja u nekim od extremnih sportova.Biti će tu svega,staviti cu vam link pa vidite šta će sve biti ali ovo pišem radi toga sto je u najavi i let pravog aviona gilesa iz postave red bulla,a i još su mene pozvali,s tim da ne smatram da bas toliko dobro letim ali dat cu sve od sebe,a glavna stvar u mojoj tocci bi trebalo biti slijetanje posto se tamo neće imati gdje sletiti pa smo odlučili vjezbati i izvesti hover catch landing(hvatanje u lebdenju).Naglasavam da je to izvedivo samo kad je bonaca ili blagi vjetric,ako ne,dovodim hvatace u opasnost tako da ako je vjetar, sve otpada.
Evo Linkova o Icicima i link youtubea vježbanja hover catch-a.
http://www.promotiv-turizam.hr/kalendar/x-day-dan-ekstremnih-sportova/
Yak 54 180e hover catch practice for The Extreme Day
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #1
Evo dodao sam pravi link na youtubeu,neznam kako se usunjao onaj los link.
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #2
ja cu doci ako nemoram hvatat avion  ;D

odlicno ovo izgleda svaka cast

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #3
Evo ako nekog zanima veliki statican model na daljinsko upravljanje,s tim mislim da ga je vecina vec vidjela jer sam ga kupio polovnog a vec je letio,moze ga isto doci vidjeti u subotu.Lani sam kupio veliku Extru ali evo jos se ne mogu skockati i sakupiti novac za servoe pa samo stoji i ceka servoe.Tko zna mozda i nade sponzora za servoe!Ha!
Evo par slikica
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #4
druga slika
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #5
treca slika
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

 

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #6
jos slika,lakse se ovako ucitava
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #7
...
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #8
TO ZOKI ! razvali ih! :)

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #9
stvarno dobro stoje na elisi, i manji avion a i veći koliko vidim,
on doslovce STOJI na njoj  ;D  hahaha


sretno u Ičićima, držim fige da ne bu vjetra i da bu sve po planu,
snimite jasno pa na yubito da i mi koji nismo tamo možemo pogledati show.
to polijetanje iz ruku i hvatanje nakon leta, bez piste za brzo slijetanje u slučaju otkaza nečega... i sve još pred publikom... definitivno se ne viđa svaki dan  8)
ali vrhunski si uvježbao kako i veli tvoj kolega na snimci, bez panike.

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #10
Hvala puno na podrsci društvo,to me ohrabruje.Kao sto kaže Tomislav nadajmo se da će nas vrijeme služiti jer je za sada loša prognoza za subotu,oblacno i mozda kiša ali bar da nema vjetra pa da ja odradim par letova po 4-5 min i to je to.Ironicno,vjezbas tisuće letova da bi sve sveo na 4-5min.Sad moramo čekati jer je sve visa sila pa kako bude.
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #11
Hvala puno na podrsci društvo,to me ohrabruje.Kao sto kaže Tomislav nadajmo se da će nas vrijeme služiti jer je za sada loša prognoza za subotu,oblacno i mozda kiša ali bar da nema vjetra pa da ja odradim par letova po 4-5 min i to je to.Ironicno,vjezbas tisuće letova da bi sve sveo na 4-5min.Sad moramo čekati jer je sve visa sila pa kako bude.

1000x60 : 4
Nije to ni tako strašno.
Zamisli tek ovo:
1000x60 : 1/60/100
:-[

Hocete biti jedini s aero-modelom?
Tomislave, ti ne dolaziš na multikopterski foto-video-safari na skydivere?
Ili bar na BMX-letače? Dalo bi se napravit bolesnih kadrova s njima: npr. ultraširokokutni objektiv (kakav GoPro i ima), loviš gotovo cijelo kupalište Ičići odozgo, ljudi k'o mravi, kad odjednom iskače jedan komadić šarenila, al' dok skužiš da je to netko na biciklu on se već kesi preko cijelog kadra, i odmah strmoglavljuje natrag u dubinu.

Izgleda da će vrijeme ipak biti OK:
http://prognoza.hr/tri_karta.php?id=tri&param=Primorsko-goranska&code=Opatija


Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #12
Pozdrav.Pa koliko mi je rečeno izgleda da cu biti jedini.S tim da se sa jako malom vjerojatnocom to može i promjeniti,a to govorim jer nije bio u planu ni Giles pa evo i on je u najavi.Nisam bas skuzio ovo sa 1000*60....Pretpostavljam da je ovo 1000letova ali zašto onih 60 itd.
Ja sam ustvari sa Yakom dosada imao samo 295letova a počeo sam sa njim letiti 06.05.2010. dakle evo skoro godinu dana.Ja sam se ustvari učio sa manjim modelima jer su bat.puno jeftinijie tako da sam imao 14baterija a let mi je trajao i duže nego s Yakom,oko 10min tako da sam,koliko me sjećanje sluzi,maximalno imao u jednom danu 24letova.
Baterije za Yaka su mi minimum 100tinjak eura dvije po 4000mAh 6s a samo 20C.Tako da bi letio koliko mi treba moram imati barem 3-5seta a to je do 500eurica,prava sitnica.Ja imam za sada 3seta odnosno 1set.Evo preso sam sa jednim setom 200letova i oslabio mi je pa ga se moram riješiti prije nego bude kasno ali to je svega 3,70kn po letu tako da nije lose za takvu kvalitetu leta.Drugi set mi je od manjih aviona,3000mAh 20C 6S tako da njega letim kad mi je jaka želja za letenjem,ali one nisu za njega jer motor vuče 76A peak a one daju svega 60A cont.A treći mi je novi set sa niti 10ciklusa 4000mAh zippy 20C super lake po mom ukusu dajući mi punu snagu cineci Yaka tako laganog u letu a i ovako laganog,kojih par grama ispod 7kg.a sve to na nekih 90dm2 sto je 77,77gr po dm2 a to je prava formula za 3D.
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #13
a ja se bunim sto mi jedna baterija traje "samo" 20 min i sto kosta 8 dolara  ;D

Odg: Dan Extremnih sportova u Icicima

Reply #14
Nisam bas skuzio ovo sa 1000*60....Pretpostavljam da je ovo 1000letova ali zašto onih 60 itd.
množenje sa 60 je pretvaranje 1000 sati u minute
dijeljenje sa 60 je pretvaranje minuti u sekunde, a sa 100 sekundi u stotinke, koliko je vrijeme poluraspada pri zakucavanju u majku Zemlju.

Ja sam ustvari sa Yakom dosada imao samo 295letova a počeo sam sa njim letiti 06.05.2010. dakle evo skoro godinu dana.Ja sam se ustvari učio sa manjim modelima jer su bat.puno jeftinijie tako da sam imao 14baterija a let mi je trajao i duže nego s Yakom,oko 10min tako da sam,koliko me sjećanje sluzi,maximalno imao u jednom danu 24letova.
Baterije za Yaka su mi minimum 100tinjak eura dvije po 4000mAh 6s a samo 20C.Tako da bi letio koliko mi treba moram imati barem 3-5seta a to je do 500eurica,prava sitnica.Ja imam za sada 3seta odnosno 1set.Evo preso sam sa jednim setom 200letova i oslabio mi je pa ga se moram riješiti prije nego bude kasno ali to je svega 3,70kn po letu tako da nije lose za takvu kvalitetu leta.Drugi set mi je od manjih aviona,3000mAh 20C 6S tako da njega letim kad mi je jaka želja za letenjem,ali one nisu za njega jer motor vuče 76A peak a one daju svega 60A cont.A treći mi je novi set sa niti 10ciklusa 4000mAh zippy 20C super lake po mom ukusu dajući mi punu snagu cineci Yaka tako laganog u letu a i ovako laganog,kojih par grama ispod 7kg.a sve to na nekih 90dm2 sto je 77,77gr po dm2 a to je prava formula za 3D.
Čini mi se jako skupo u usporedbi sa zadovoljstvom koje pruža (OSIM na ovakvim mitinzima gdje će sve koke uzdisati za tvojim velikim crvenim drvenim, a nijedna za mojim malim bijelim spužvastim. :'()