Skip to main content

Topic: simonK vs blheli (Read 2808 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

simonK vs blheli

ima kakve razlike i dali se isplati flesat s simona na blheli?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: simonK vs blheli

Reply #1
Nedavno sam flashao svoje afro 20A ESC sa simonK na blheli 14.3 ali samo firmware a bootloader je ostao simonK jer nemam potrebni kabel.Pošto imam nucleus pdb nisam morao ništa kupusat ESCeove nego samo spojit signal i ground svakog ESCa sa pinova pdb-a preko afro esc programera i cijela stvar je trajala 20min.Od opcija sve default,jedino damping light i high timing izabrani.U cleanflightu uključen oneshot125.Što se tiče mog 250quada ugodno san iznenađen kako sada reagira a propovi staju u sekundi...eto moje mišljenje
Isto tako za betaflight je potreban blheli

Odg: simonK vs blheli

Reply #2
Tako je, večina ekipe sa minijima mogu potvrditi da BLHeli bolje radi, ali radi se zapravo o tome da bolje radi na tako velikim okretajima (motori od 1900-2400kV), ima bolji sync, pa oneshot125 itd, to sve daje "locked" osječaj kod letenja... Ali kod večih rotora i motora koji su ispod 1000KV gotovo da i nema razlike, čak zapravo SimonK može biti u blagoj prednosti jer može dati nešto više snage/potiska, Dampening light kod SimonK-a je COMP_PWM, a dodatnu kočnicu i masu drugih stvari se isto može podešavati sada, najjednostavnije je sa RapidFlash-om kroz Chrome.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: simonK vs blheli

Reply #3
citam da hk blueseries sa zadnjim firmwareom simonK podrzava oneshot125, fleshao sam svoje, u openpiloru (CC3D) sam odabrao oneshot i radi, hower iznad kreveta, passed :) sutra test vani


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: simonK vs blheli

Reply #4
preko flashtoola nije potrebno bateriju spajat, na rapidflashu je?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: simonK vs blheli

Reply #5

Nema veze sa softverom s kojim fleširaš nego kako ti prolazi +5V na mikrokontroler koji se flešira, ako dobiva uredno napajanje preko USB-a računala nema potrebe za spajanjem baterije. Neki USB-i na matičnim pločama su škrti sa strujom pa se mora spajati baterija na ESC. Ali ako to radiš nije loše preko halogene žarulje u seriju da se ograniči struja ako nešto krene po zlu, ESC će tada preživjeti.

preko flashtoola nije potrebno bateriju spajat, na rapidflashu je?


Sent from my iPhone using Tapatalk
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: simonK vs blheli

Reply #6
vrag mi nije dao mira i idem sad probat opet fleshat s rapid flasha i spojio bateriju na minia i flasher na chip i nakon toga se nece motor zavrtit
a fleshat preko flashtoola mogu
ako mogu fleshat nebi trebao biti esc spaljen ili bi?


Odg: simonK vs blheli

Reply #7
Generalno nebi trebao biti spaljen sve dok recimo ne uflešaš PN firmware u All N ESC i obratno.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: simonK vs blheli

Reply #8
a klikno sam botun flash ali nista se nije desavalo pa sam odmaknuo flasher