Skip to main content

Topic: Freewing Avanti S (Read 8575 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Freewing Avanti S

Avanti S svakako zaslužuje svoju temu i na našem forumu. Naime ovaj model jedan je od ponajboljih allround edf modela kojim se može letit i na ne tako idealnim travnatim pistama. Letne karakteristike su izvrsne i meni osobno to je najbolji model kojim sam letio. Sa novim setupom raspon brzina mu je nevjerojatan, a sa flapsevima to je pravi trainer za slijetanja. Ja letim obicnim 30C batkama od 5000mAh i bez problema mogu odletit 5 minuta bez da se voltaza spusti ispod 3,75V na celiju. Necu duljit opisom pa prilazem nekoliko klipica i fotki ovog mog elegantnog sport jeta  8)
Za pocetak 3 kratka videa sa druzenja proteklog vikenda:
http://www.youtube.com/watch?v=8YahEuWnd2o
http://www.youtube.com/watch?v=8AUU0vxO2co
http://www.youtube.com/watch?v=xHirdiF7aqY

  


Re: Freewing Avanti S

Reply #2
Stvarno ima super letne karakteristike, koja je to turbina unutra?
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Re: Freewing Avanti S

Reply #3
Stvarno ima super letne karakteristike, koja je to turbina unutra?

Moj ima "novu verziju" 12-lopatica u metalnom kucistu u kombinaciji sa inrunnerom (Het-ov BL motor 3658-1857KV) +100A Hobbywing regulator.
Sad gledam i opet ima nova verzija sa 9 krakim edfom te motorom od 1920kv. Tu stalno nesto mijenjaju pa tesko pratit koja je verzija aktualna..


Re: Freewing Avanti S

Reply #4
Hvala na odgovoru, ima super zvuk. 
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.


Re: Freewing Avanti S

Reply #6
Nazalost pogreske pilota i padovi modela su sastavni dio zrakoplovnog modelarstva. Iz toga treba izvuci pouku i slijedeci puta potruditi se, da se greska ne ponovi...
Najviše se bojim onih koji "Nikada nisu ništa krešali" ! Izbjegavati !

Oni koji priznaju greške,  od njih se uvijek nešto može naučiti!



Re: Freewing Avanti S

Reply #7
Kvar na modelu ili tvoj zajeb? Pretpostavljam da si letio 'nisko' (čitaj nedovoljno visoko).

Re: Freewing Avanti S

Reply #8
Ušao model u sunce, a kada se radi o brzom modelu, nema puno vremena da se oko opet privikne da vidi dobro, tada je avion već na njivi, nažalost..  :(

većina drugih kolega bi rekla da je "izgubila link" sa stanicom ili "otkaz serva", ali skidam kapu kao Diogen svakome tko kaže "pogriješio sam"
samo zemlja je granica....


Re: Freewing Avanti S

Reply #10
Šteta. Prekrasan model, a i super leti.
No, šta je tu je. I to je dio modelarskog života. 
Uopće ne sumnjam da će nasljednik ovog modela opet ubrzo u zrak.

Re: Freewing Avanti S

Reply #11
Beli,
žao mi je ali novi je na putu već vjerujem, sila je jaka.
a zarazio si i mene kada smo se čuli bili oko toga  8)

let je  8minuta i 1-2sekunde... pre pre ludo za EDF
iz 6Ah se potroši 4.3Ah
sleti s 3.79V/cell

to je sad ovaj zadnji setup V3 ili koji vec, inrunner i 9 pera.
očito jako dobro upareno.


danas odradio maiden, ukupno 3 leta.

i veliki plus je kako si rekao, što stane složen u auto.
uz još jedan avion koji se leti dok se ovaj puni  8)


Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

 

Re: Freewing Avanti S

Reply #12
Predobro Tome,  cestitke na uspjesnom prvom letu i neka ti dugo i dobro sluzi uz puno puno jet feelinga  8)

Re: Freewing Avanti S

Reply #13
Ukupno 3 leta danas.

8 minuta drži ova velika teška 6Ah batka,
a na slijetanju nema neke drame naspram manjih 4Ah, model je čudo, ide brzo , ide sporo, slijeće jako predvidljivo, milina.

http://www.youtube.com/watch?v=1ndi6RajMzk

Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Re: Freewing Avanti S

Reply #14
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper