Skip to main content

Topic: Vol 1 Zagi by Damarko (Read 21881 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #15
Evo, slozen je i treci zagi..

Prosli je letio dobro, ali nakon vise desetaka padova, otisao je u vjecna lovista..

Na ovom modelu, napravio sam nosac motora od 5 mm aluminija, u odnosu na prosle, na ovom je drugaciji setup, a radi se o 2200 KV motoru i 7x6E propeleru..

Kad sam vec kod toga, sto na propeleru znaci oznaka "E" ?

Evo slike:


Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #16
Evo, slozen je i treci zagi..

Prosli je letio dobro, ali nakon vise desetaka padova, otisao je u vjecna lovista..

Na ovom modelu, napravio sam nosac motora od 5 mm aluminija, u odnosu na prosle, na ovom je drugaciji setup, a radi se o 2400 KV motoru i 7x6E propeleru..

Kad sam vec kod toga, sto na propeleru znaci oznaka "E" ?

Evo slike:

Ja mislim da electric (ne smije ici na benzince ili slicno), ali mozda se grubo varam :)
Lijepo si ga oblijepio prijatelju!

Imam malo iznenadjenje za tebe, vidjel bus sutra :)

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #17
Ako me inteligencija ne vara, a spominjal si neko susenje, vjerujem da si mi napravil nos od stakla ? :)

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #18
Ako me inteligencija ne vara, a spominjal si neko susenje, vjerujem da si mi napravil nos od stakla ? :)

Da, radio sam ti nos s kojim ces moc razbijati predmete (nadam se da ces izbjegavati aute) :)

Nažalost, zeznuo sam. Na stiropor sam stavio samo jedan sloj trake (htio sam da sto savrsenije i ravnije izgleda, bez nabora i slicnog). Pošto sam se bojao da će mi se prebrzo stisnuti poly umiješao sam malo manje katalizatora da imam vremena namjestiti vunu kako želim (opet kako bi izbjegao nabore).
Poly se sada presporo suši i u procesu je uspio pojesti kroz selotejp i tako sada sve skupa "upada" u moje krilo :(

Možemo sutra još jedno izrezati ako nije problem? Ili ako imate ono zjebano (prvo) da na njemu napravim opet?

Početak:


Tu se već vidi kako propada jedna strana, sad je i gore:


Ovako bi trebao izgledati na kraju kada se višak odstrani...

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #19
Pa pvc najlon ti fali za toliko poliestera.. damn..

Nema veze, bumo rezali novo krilo, a ovo onda mozes cak i ostavit na ovom zagiju da ne propadne :))

Bumo vidli kaj i kak..

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #20
Velim, htio sam da bude sto ravnije da nema puno smirglanja, zato nema najlona ni niceg samo pretanak sloj selotejpa :)

Da je katalizatora bilo vise stislo bi se to brzo i ne bi bilo nist (drugi put cu staviti 2 sloja)

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #21
Quote
Na ovom modelu, napravio sam nosac motora od 5 mm aluminija, u odnosu na prosle, na ovom je drugaciji setup, a radi se o 2400 KV motoru i 7x6E propeleru..


generalno je to preveliki prop za toliko kv  ako se radi o motoru 2826 i 3S baterije ... malkoc preveliki..
 
2826 2200 kv  ti na punom opterecenju  i 3S sa 7x3 ili 4 prop. vuce i do 40 A  :-\

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #22
Plavi mi je rekao da on ima isti setup i da radi odlicno..

A imam i esc od 60 amp Plush..

Oce skurit motor ?

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #23
dali ce skuriti motor, ne znam, moras probati  ;) , ja ti imam 2826 2200 kv, 3s batke, prop 7x4 ili 7x3 i iskreno ne bi stavljao veci prop na to, pokusao i sa vecim  i grije se i motor i esc , ovo zna biti dosta vruce ali do sada sve radi kako treba motor je potrosio dva zagija i jos radi ispravno, samo sam lezajeve mjenjao jednom .. govorim ti iz svog iskustva, naravno ako je tvoja kombinacija isprobana nema razloga da nece raditi..


Lp Zoran

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #24
Plavi, mozes li se izjasniti ?

Netko drugi od starijih ?

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #25
Ak on to fura, valjda je provjereno...malo ces pazit da ti se nekaj ne pregrije i bok. Imas jos mjesec dana hladnog vremena pa ti bar to ide u korist :)

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #26
Ja imam na dva zagija 7x6 sa 2826 2200 KV motorom na 3S. Istina, motor je predviđen za 350 W, sa ovim propelerom vuče oko 470W na punoj bateriji. Probao sam staviti 7x4 na gore, al sad mi se čini spor i puno gasa mu treba za polijetanje naspram 7x6  ;D Nije baš preporučljivo za stalno ga ganjati na punim gasu, al sviđa mi se da imam više snage ako zatreba, pa makar po cijenu motora.. I da, prije sam imao plush 60A, al mi je više bio potreban za drugi avion i sad vozim s 40A i za sad je sve u redu  :)

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #27
Too te pitam, eto :)

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #28
Nije bed u ESC-u vec u motorecu :)
Al aj sta sad ak zgori nakon 15-20 voznji bumo kemijali :D

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #29
Plavi, mozes li se izjasniti ?

Netko drugi od starijih ?

Mogu:

http://rcwings.webs.com/apps/forums/topics/show/2000587-testovi

Setup koji je naveden nije za bezgranično forsiranje gasa ako mašina nije frizirana???
,
Taj setup pruža kak bi Mirkec rekel Ultimate Unlimited Vertical, Heh ovo sam ja zmislil a znaći:

UUV = Do jaja neograničena vertikala ( pa kak ko vidi ) i to nisu jaja na oko.

BTW, znan neke sa foruma koji su pratili model sa durbinom i to roz oblake ......... tad se još nije čulo za FPVnešto

A sad bez šale, 7x4 APC je ideala za taj motor