Skip to main content

Topic: postavke stanice za mix throthlle elevator (Read 7489 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #15
Znaci, motor treba biti nagnut prema dolje ako a ne prema gore... ja sam svoj nagnuo prema gore, kako je to na gornjoj slici, i poceo mi je loop raditi, pa sam trimao i nije mi valjalo, znaci, ipak treba biti prema dolje, to mi je i bilo logicno...

Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #16
E ne znam..

Valjda cemo otkriti tu misteriju :)

Mozda zbog tvog siljatog nosa ?

Odg: Re: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #17
Kako onda objasnjavate da moj zagi ide cak prema dolje pri punom gasu?

Ako povuces crrtu u smjeru kojem gura motor zato sto je relativno visoko smjer sile ide moza ispred cg pa zato pase na tu stranu.

Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #18
Ako povuces crrtu u smjeru kojem gura motor zato sto je relativno visoko smjer sile ide moza ispred cg pa zato pase na tu stranu.

Točno, motor je iznad i iza osi težišta , stoga cijeli model okreće oko njegove osi tako da nos modela 'ide dole'.  To je često korišteno kod pushera, ali je rijetko najefikasnije, jer treba model podesiti tako da kod različitog gasa (RPM) ide ravno, u protivnom je potrebna korekcija-mix na elevatoru što smanjuje efikasnost.
Damir

Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #19
Ako povuces crrtu u smjeru kojem gura motor zato sto je relativno visoko smjer sile ide moza ispred cg pa zato pase na tu stranu.

Točno, motor je iznad i iza osi težišta , stoga cijeli model okreće oko njegove osi tako da nos modela 'ide dole'.  To je često korišteno kod pushera, ali je rijetko najefikasnije, jer treba model podesiti tako da kod različitog gasa (RPM) ide ravno, u protivnom je potrebna korekcija-mix na elevatoru što smanjuje efikasnost.
Damir

Znači li to Damire da je ipak najidealnija pozicija motora u ravnini sa osi a eventualno dizanje motora od osi samo stvara probleme ??

'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Re: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #20
Kako onda objasnjavate da moj zagi ide cak prema dolje pri punom gasu?


Kod Modela sa Motorom kao kod tebe je normalno da vuca motora ide jos dosta vise na dole nego sto se na tvojoj slici vidi,

Otpor koji stvara model pri letu motor savladava time sto se vuca motora usmjerava na dole,sto je motor vise iznad modela to je vuca vise na dole
idi sa vucom jos na dole i doci ces do polozaja gdje ce model letiti pravolinijski,
ja bih Elerone ostavio u neutrali.
pokusaj pa nas izvijesti, imao sam isti slucaj,to tako ide.


Odg: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #21
Znači li to Damire da je ipak najidealnija pozicija motora u ravnini sa osi a eventualno dizanje motora od osi samo stvara probleme ??

Recimo u istoj ravnini sa krilima i iza težišta kod pushera = to je samo odokativna pretpostavka jer optimizacija je zahtjevan profesionalni zahvat.
 Kod pushera elisa nije u neporemećenoj struji zraka, tj. zrak prvo struji oko krila, stvara uzgon, veći tlak dole i manji tlak iznad krila i onda dolazi do elise koja tako 'lupa' i stvara se specifičan zvuk, drugačiji nego li kada je elisa ispred krila.
Kada je elisa ispred krila, stvara se vrtložna struja koje može zakretati model oko vertikalne osi.
U svakom slućaju, razmatramo struju zraka koja je nevidljiva bez ispitivanja u tunelu sa dimom !

Meni se na Zagiju svidja položaj motora u ravnini, jer onda mi je istovremeno  nosač motora i ramenjača za ušvrščenje krila u sredini.

Damir

Odg: Re: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #22
Kako onda objasnjavate da moj zagi ide cak prema dolje pri punom gasu?

Ako bi ti Motor imao na Nosu Modela tada bi on isao jako na gore,ako ne bi imao vucu na dole i desno,

kako je kod tebe Motor IZA CG i iznad to ti treba mnogo vise vuce motora na dole nego u prvom slucaju,
u oba je jedno isto, na desno se pocinje sa ca. 2*

kako u tvome slucaju vuca nije dovoljno na dole to je normalno da ti model tezi na dole,
model u letu nailazi na otpor koji ga koci a to se kompenzira vucom motora na dole

Odg: Re: postavke stanice za mix throthlle elevator

Reply #23
Kako onda objasnjavate da moj zagi ide cak prema dolje pri punom gasu?


Oprosti ako smetam,
zaboravio sam da ti napisem,imao sam ovakav polozaj motora kao kod tebe s tim sto je on bio mnogo naprijed i morao sam imati vucu motora na dole sa oko 25*
izgledalo je ekstremno ali sa takvom reglazom je letio kao Zmaj ognjeni.