Skip to main content

Topic: --- (Read 41389 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moj prvi zagi

Reply #45
Dečki moji tri batke 3s 2200 sam danas skurio , zna strepfler čuli smo se odmah posle leta , zagi letio kao beba , mirno ,stabilno , fantazjija.

Sve me strah sada kada sam okrenuo propeler.

Hebiga to je tak kad adrenalin pere i želiš što prije gore,greške se događaju.

Uvijek ga stignem vratiti naopako  :D.

To si u stvari strucno ogranicio snagu motora, ugasio turbo i vjezbao jedrenje,
s okrenutom elisom ces imati zvjer.
Motor je prilicno jak racunaj s 500-550 W s 7x5 elisom koju imas
s 7x5.5 sam postigao 600w a o potisku bolje da ne spominjem,
1800kv od 400w cupa iz ruke a ovaj je 30-40% jaci.
Ujedno bi mogao i flight time porasti jer je veci potisak s istim gasom i pravilno okrenutom elisom.

Zagi ti je sada ustiman i provjereno dobro leti, dalje je samo igranje.
Skupljalj sate leta i po malo snimaj.  :)

Odg: Moj prvi zagi

Reply #46
Srepfler, koji to motor ima toliko wata ?

hvala


Odg: Moj prvi zagi

Reply #48
Plavi, nemate prop mount, pokretanje motora bez pritezanja moglo bi Vas opasno ozlijediti, tako da pripazite :P




Odg: Moj prvi zagi

Reply #51
Aha,

nisam skuzio da je to 2836, mislio sam da se radi o 2826 motoru...

Kod 2836 mi je problem sto bih morao preci na 4 s baterije da bi ga upogonio kako spada...

trenutno imam 2826 sa 7x6 propom... jos uvijek nisam dovoljno dobar da bi ga stisnuo do kraja, drzim se pola gasa... (odnosno, sada se ne drzim nicega, jer sam svoj zagi zgubil, a ESC-a na trznici ni za lijek...)

Odg: Moj prvi zagi

Reply #52
Aha,

nisam skuzio da je to 2836, mislio sam da se radi o 2826 motoru...

Kod 2836 mi je problem sto bih morao preci na 4 s baterije da bi ga upogonio kako spada...

trenutno imam 2826 sa 7x6 propom... jos uvijek nisam dovoljno dobar da bi ga stisnuo do kraja, drzim se pola gasa... (odnosno, sada se ne drzim nicega, jer sam svoj zagi zgubil, a ESC-a na trznici ni za lijek...)

Probaj na Dolcu  :D .
Šala mala, šteta što si ga izgubio.
Za početi je 7x4 čist OK za taj motor i daje dovoljno leta sa 2826 motorom ( što ne preporučam svježim pilotima ).
Jedrenje, jedrenje, jedrenje pa tek onda lagani gas.
Sa 7x6 propom 2826 je na granici svojih mogučnosti i nerjetko traži malo epoxija za učvršenje magneta ali kad se to sredi na full gasu je zvijer.
Onak, taman za par brisanaca pa opet u jedrenje da malo odmori.

Odg: Moj prvi zagi

Reply #53
Aha,

nisam skuzio da je to 2836, mislio sam da se radi o 2826 motoru...

Kod 2836 mi je problem sto bih morao preci na 4 s baterije da bi ga upogonio kako spada...

trenutno imam 2826 sa 7x6 propom... jos uvijek nisam dovoljno dobar da bi ga stisnuo do kraja, drzim se pola gasa... (odnosno, sada se ne drzim nicega, jer sam svoj zagi zgubil, a ESC-a na trznici ni za lijek...)

Probaj na Dolcu  :D .
Šala mala, šteta što si ga izgubio.
Za početi je 7x4 čist OK za taj motor i daje dovoljno leta sa 2826 motorom ( što ne preporučam svježim pilotima ).
Jedrenje, jedrenje, jedrenje pa tek onda lagani gas.
Sa 7x6 propom 2826 je na granici svojih mogučnosti i nerjetko traži malo epoxija za učvršenje magneta ali kad se to sredi na full gasu je zvijer.
Onak, taman za par brisanaca pa opet u jedrenje da malo odmori.

Zanimljivo, ovaj drugi Zagi od kolege Mile1 smo terali na 7x6 pun gas vec par puta, magneti jos sute :)
Kaj ih skidas pa ljepis ili cekas da otpadnu pa naprave ršung? ::D

Odg: Moj prvi zagi

Reply #54
Srepfler, koji to motor ima toliko wata ?

hvala

Ovaj mi je na Zagi XL s 7x5.5 60A i 600w
NTM Prop Drive 28-36 2200KV / 696W
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=21481&aff=448825

Ovaj na obicnom Zagiju s 7x6 40A i 400w
7x6 ga tjera u crveno ali podnosi
NTM Prop Drive 28-36 1800KV / 438W
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=21480&aff=448825

Inace odlicni motori i ovaj 1800kv mi se pokazao idealan za zagija
2200 je vec malkicu previse i ide gore jaci ESC od 70A
na 1800 imam 50A

Odg: Moj prvi zagi

Reply #55
@damarko

Ovdije su ti testovi sa 2826-6           http://rcwings.webs.com/apps/forums/topics/show/2000587-testovi

srepfler koristi ovaj ako se ne varam

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21481__NTM_Prop_Drive_28_36_2200KV_696W.html

Bas taj, nisam odmah vidio da si odgovorio taj motor doista puca od snage,
mislim da bi na punom gasu i jacem manevru polomio zagija,
mozda je trebalo staviti manju elisu ali 7x su s pravom sirinom za navoj, manji trebam busiti i nekako su mi neozbiljne ispod 7 elise osim na funfighteru.

Ovaj i 7x6 velicina su mi se pokazali odlicni direkt pase na ntm accesories pack
i dobro su balansirani
te prilicno cvrsti
nisu za nize kv
Master Airscrew propeller 7x5.5
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=8045&aff=448825

Odg: Moj prvi zagi

Reply #56
Strepfler , probao sam danas i sa ispravnim propom  :D . Puca od snage sa pola gasa ide vertikalu a telemetrija za batku cvili samo tako .

Crhunski motor .

Sa kombiniranim letom i batkom 2200 mah ipak odletim 15 min.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Moj prvi zagi

Reply #57
Strepfler , probao sam danas i sa ispravnim propom  :D . Puca od snage sa pola gasa ide vertikalu a telemetrija za batku cvili samo tako .

Crhunski motor .

Sa kombiniranim letom i batkom 2200 mah ipak odletim 15 min.

 :) :)

Sada bi rado vidio i jedan video.

Odg: Moj prvi zagi

Reply #58
budem obecavam čim sunce svane . Isprobao sam sada onu batku o kojoj smo pričali (3s 5000 mah 360g)

Uredno sam odletio 45 minuta, batka na 10,8 v  .Na proljeće kada se temperature podignu i termika proradi to bude preko sat vremena leta -

'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Moj prvi zagi

Reply #59
@srepfler

Nisi ti vidio Plavi manevar  :D il zagi odradi svoje il ode glava  8) .