Skip to main content

Topic: RCWings Zagi v3 (Read 19574 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RCWings Zagi v3

Prvo zahvale Plavom na krilima, bez toga nista od leta.
Mogu samo preporuciti izradu Zagija s gotovim krilima s RCWingsa http://rcwings.webs.com/rezanjezagija.htm
sve dodje uredno upakirano, precizno izrezano, CG i ostalo je vec definirano, nema da ne leti ako se napravi.

Video

ZAGI v3 from RCWings early morning flight

Na godisnjem pa napokon stignem letiti.

Gore je MH43 profil i gotovo je nevjerojatno koliko dobre karakteristike ima,
moze se letjeti sporo bez stall, jako sporo,
treba manje korekcije zakrilcima za ravni let,
manje se propinje kod ubrzanja,
stabilniji je,
moze se i juriti i drzi pravac da je milina.

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #1
možda je suišno pitanje, ali zašto nisi zakopao servaće i bateriju u stiropor?

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #2
Zagi mi je za experimentiranje, i recimo stavim kamericu i baterija ide nazad, stavim vecu bateriju rupa ne stima,
a servace sam imao od prije nisu mi dosli MG, pa ako odlucim zamjeniti,
znam da je bolje i da bi trebalo sve ukopati, ali ovako mogu prckati prstima lako, recimo previse sam stavio zakrlica gore ( kao na starom profilu), subtrim nije bio dovoljan, ovako samo odsarafim i stegnem.

Znam mjenjati ESC, i ovako je sve pristupacno, gubim sigurno na otporu i mozda malo na stabilnosti ali je dovoljno da leti, a kako sam ga pravio lakseg nisam bas bio voljan oslabiti s rupama.

Znaci napomena, ovako NE TREBA ucvsriti servace, bateriju, ESC, prijemnik.

A nisam ja bas ni neki precizan majstor, pa cesto biram brza i laksa rjesenja.

No cicak jako dobro drzi, okretao sam naopako i tresao ali nista, a hladjenje je na vanjskoj ugradnji najbolje.

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #3
Slikice



Odg: RCWings Zagi v3

Reply #6
Malo testirao potrosnju, manje od 900mAh za 12 minuta leta.

http://www.youtube.com/watch?v=bSROVsPI3JE

jedino se elisa nastavi okretati kad ugasim motor pa mislim da koci, nisam siguran da li bi break pomogao, a nemam tako malih foldable elisa, no s 2200 moze skoro pola sata, a podnio bi bez problema i 2600 a te su jos zgodno plosnate.

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #7
Upravo tako, uključi kočnicu.
BTW, taj regler se da programirati sa Turnigy karticom ( onom vulgaris ).

Pozz


Odg: RCWings Zagi v3

Reply #8
Upravo tako, uključi kočnicu.
BTW, taj regler se da programirati sa Turnigy karticom ( onom vulgaris ).

Pozz



Idem odmah isprogramirati, nemam karticu ali ovaj ima upute za s stanicom ( vec sam jedan takav programirao),
taj ESC volim jer dodje s svime spojenim i dobrih je mogucnosti ( ako se ne sili na granici onda se rastopi folija).

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=14873&aff=448825

Krila su ti prva liga.  :)

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #9
Isprogramirao sam break on, ESC je stvarno lagan za programiranje, lipo, break, reverse ( nema naprednije postavke),
kad spustim gas stane na mjestu.

E kada bi jos ESC break mogao odabrati poziciju propa u kojoj da stane, to bi bilo odlicno.

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #10
Kod sljetanja ako je prop baš okomito malo zavrtiš.
Vremenom će postati rutina  ;)

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #11
Dao sam istokariti adapter za NTM da stima za prop saver ( imam one oko 3mm) no nisam siguran do koje snage/rpm motora moze prop saver izdrzati.

Motor trenutno ide 350w i 35A s losijom baterijom kojoj napon padne na 10v s max gasom, nisam mjerio s jacom ali prepostavljam do 400w i 40A sto je na granici motora.


Odg: RCWings Zagi v3

Reply #12
Kod sljetanja ako je prop baš okomito malo zavrtiš.
Vremenom će postati rutina  ;)

Ako ga uspijem ugledati kako stoji.  :)

Sve gledam kako napraviti kricave boje winglete da se malo bolje vidi s boka, kad ide ravno ispred toliko je mali odraz da je problem ugledati ( dok se ne nagne).

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #13
Kod sljetanja ako je prop baš okomito malo zavrtiš.
Vremenom će postati rutina  ;)

Jutros letio po vjetru, savjet za 10, stao prop okomito malo gas i prop kako treba, par sekundi.

Hvala na savjetu.