Skip to main content

Topic: Pitanje za stanicu (Read 3183 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pitanje za stanicu

Pozdrav , novi sam ovdje u modelarstvu , danas sam na televiziji gledao sport automodelarstvo , ali surfajuci po netu više mi se svidilo aviomodelarstvo pa bih htjeo poceti . Citao sam teme za pocetnike i tako dalje ali nigdje nisam nasao kako poceti vjezbati letenje , nebi ja odma kupio helic i leti . Mislio sam kupiti stanicu ( TURNIGY 9CH ) ovu i ukljuciti je ako je moguce na komp i s nekim programom vjezbati . Novci nisu problem. I volio bi helikopter ne avion .

Molim vas pomozite s savjetima , što mogu kupiti , kako poceti i tako dalje .

Hvala Unaprijed , Frano

Odg: Pitanje za stanicu

Reply #1
Blago tebi kad "novci nisu problem"  :). Salim se, simulator je najbolji pocetak uz redovite odlaske na letenje kao promatrac i pitaj sve sto te zanima i sto ti nije jasno. Ne moras cak odmah ni uzimati stanicu, uzmi neki simulator koji dodje sa "stanicom" i samo lupaj, bit ce toga u pocetku
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Pitanje za stanicu

Reply #2
daj neki link di to da uzmem

Odg: Pitanje za stanicu

Reply #3
Ma bolje odmah uzeti postenu stanicu i onda nju spojis na simulator i vjezbas.
Poslije nemoras mjenjati tj. kupovati novu.

Preporuka
Turnigy 9X ako je lova problem
Dx7 ako nije veliki problem
Aurora ili Dx8 ako nije problem
Futabu 8/10 ili MPX Evo 9 ako uopce nije problem :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Pitanje za stanicu

Reply #4
Mozes li mi dati kakav link di mogu kupiti neke od ove 3 skuplje stanice pa bi po mogucnosti odma narucio.

Kad to kupim što onda dalje , vjezbanje ???? koji program ???

Odg: Pitanje za stanicu

Reply #5
Pogledaj malo jos po forumu, nemoj zurit. Narucivanje iz vana (nesto jeftinije) ima svoje komplikacije, HAKOM, carina, pdv. Ako hoces laksim putem onda pogledaj, imas na forumu temu o ducanima u Rh, pa kad se odlucis za stanicu nazivas njih, obicno ove skuplje ne budu na stanju ali mozes preko njih narucit i ne moras se brinut oko dozvola. Jedino sto cekas  ;D
Uglavnom, citaj jos po forumu, ima u par postova dosta korisnih rasprava i savjeta. I ja sam od nedavno u ovome i bitna je stvar bit strpljiv i jaaako se dobro raspitat. Ja sam to na zalost naucio na skuplji nacin  :-[

Odg: Pitanje za stanicu

Reply #6
Skines RealFlight G4.5

Auroru i Spektrumice mozes kupiti i kod Koleta u Sloveniji, to ti je najblize.
Mozes i u Svagi otici i odmah kupiti i helic.

Dobro ti ivek kaze, procitaj malo po forumu. Zna se naci i polovno kod nas.
A mozes se i upoznati sa procedurom uvoza :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Pitanje za stanicu

Reply #7
Jeli mi moze netko dati linkove di je on kupio to , di je kvaliteta ,dostava i cijena koroetna .

Kupio bi što je wespen naveo

Aurora ili Dx8 ili dx7

samo mi cijenu okvirnu  navedite

Odg: Pitanje za stanicu

Reply #8
Konkretno ja sam narucio futabu t7cp preko Rcmonstera iz Đakova, trebala bi uskoro doci, sto se mene tice decki su bili jako usluzni i brzo su rijesili narudbu, svaku promjenu mi jave ne mail.

Uglavnom, nazovi ih pa vidi, imas broj u temi "Trgovine - Hrvatska".

Odg: Pitanje za stanicu

Reply #9
jeli mi mozes reci cijenu te tvoje i okvirne cijene onih gore što su mi navedene

Odg: Pitanje za stanicu

Reply #10
Konkretno, moja kosta 1950kn, za spektrum dx7 mislim da je oko 1600kn, al ipak ti je bolje da nazoves i pitas ko sta moze nabavit i za koliko love.

Odg: Pitanje za stanicu

Reply #11
Kupio sam izvana Futabu 8 Fgh super heli i tako dalje. zapela je na carini jer nemam declaration of confprmiti i slicna sranja. Na internetu san nasao manual i na pocetnoj strani ima pmak CE  broj. sta da radim dalje? ima li netko tko se sreo sa ovim problem? :-[ :'(


Odg: Pitanje za stanicu

Reply #13
kako je mogu nabavit, komu da se obratim. to mi trazi tip iz hakoma a ne carina. carina me uputilana njih zbog dozvole za uvoz

Odg: Pitanje za stanicu

Reply #14
pođalješ mail svim futaba dealerima koje možeš naći preko neta,

ja sam za Hitec A9 poslao i u EU i u USA i AUS...  onda koji prvi odgovori forwardiraš gospodi iz Hakoma,
i oni ti vele jel to to, pa uplatiš 200kn i dobiješ certifikat.

tražiš DECLARATION OF CONFORMITY,  piše ti to u uputama od hakoma, ako si njih kontaktirao.

tu pošalji upit ako nisi, pomoći će, vrlo su susretljivi, samo da uplatiš jasno  ;)
Tomislav.Bartolec@hakom.hr