Skip to main content

Topic: Gubitak letjeljice (Read 1560 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gubitak letjeljice

Sa tugom u srcu i suzom u oku obavještavam rodbinu, prijatelje, poznanike da je jutros u 10:30 kod sportske dvorane Varaždin oko 1-2 km u smjeru Drave nizvodno u plavetnilu neba nestao naš neprežaljeni quadricopter JAZZ FVP/DDG.

Sa sobom odnio gimbal, gopro3, immersion 600, 2 batke, frsky...

U koliko mir nije našao u vodama Drave, poštenom nalazniku spreman sam izdašno kompenzirati nalaz ostataka.

U tuzi nam ostaje samo jedna misao: "je*** mater onaj koji tvrdi da immersion 600 ima domet 2km"
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: Gubitak letjeljice

Reply #1
E da si ulozio jos nekih 50 baksi za gps lokator sad bi ga vjrojatno nasel

Odg: Gubitak letjeljice

Reply #2
a RTH  :-[

Odg: Gubitak letjeljice

Reply #3
RTH???

KK2
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: Gubitak letjeljice

Reply #4
Nebi htel biti zloban i iskreno mi je žal kaj si izgubil model ali zakaj letiti na 2 km? Kaj je tam trava zelenija? Uostalom budi sretan da nekom drugom nisi napravil kakvu štetu.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

 

Odg: Gubitak letjeljice

Reply #5
Mislim da je video link pukao na cca 450m.
Stetu su mogle imati tratincice .
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: Gubitak letjeljice

Reply #6
Po meni šanse su negdje cca 25% da je bučnio u vodu, za ovih 75% se probaj potrudit i procijenit na koju je stranu mogao krenut, smjer vjetra, visina na kojoj je bio i ostalo, meni je jednom quad odletio kada sam na početku bavljenja ovim letio na LOS pa mi odletio van LOS-a  :D
To veče potraga nije uspjela jer nas nije bilo dovoljno i tražili smo na krivom mjestu ali smo bili blizu, trebalo smo samo priječi jedan kanal i ući u tablu žita, to je zato jer nismo mislili da je mogao otići tako daleko, sutradan ujutro je pronađen odmah na početku dobro organizirane potrage (bilo nas je 10ak), na snimci s kamere se jasno vidikoje su greške pilota bile, zatim nije imao GPS, ali kada sam odustao i aktivirao FS da se sam spušta, dok se spuštao vjetar ga je nosio sve dalje i dalje, na kraju je bio 800m od mjesta polijetanja, ovo iskustvo me moglo puno stajati da nisam imao podršku ekipe i da je recimo kombajn tah dana zakačio i strgao i napravio si štetu.

http://www.youtube.com/watch?v=X6sdGmetFc4
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis