Skip to main content

Topic: Bixler za freakove - Reverb (Read 26946 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #60
Nemoj se uzbudivati !!
 To je bila samo napomena, za PM i mailove ne znam nista i ne zelim znati, samo to..


Lp Zoran

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #61
Na filmu nije svaka sekunda tvog leta, niti se realno išta vidi.

Nemoj tjerati mak na konac nego jednostavno prihvati da se ljudi nisu osjecali sigurno i bok. Sad ti oces tu nas tjerat da ti kazemo kad si tocno i gdje preletio, sto i nije toliko vazno.
Rekao sam u drugoj temi da necu vise o ovome pisati ali ti isto moras prestat :)

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #62
ma ok, treba letit još dalje nego ovo i sve bu ok, sam se zaderite, slušam ja.
nije mi cilj da se itko osjeća nelagodno dok letim.  ovo je hobby, zabava... a ne posao. peace  8)

makar se ja tako osjećam dok neki slijeću na nasip i polijeću/slijeću s glavne ceste tamo di su naši auti i ostali promet...  ;)

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #63
sve 5  :D

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #64
Učinili smo slijedeće greške (kažem 'smo' jer je potrebna disciplina svih prisutnih):

-maiden modela treba ići uz pomoć jednog modelara, tj. pomoćnik baca model punom snagom kako bi 'pilot' imao više vremena za reakciju

-letjelište se organizira u tri 'paralelne linije':
1. mjesto za parkiranje, stolove, stolice, hangare, čevape, pivo i eventualno publiku.
2. ispred prveide odmaknuta linija odakle modelari mogu paliti motor i startati manje modele iz ruke
3. najudaljeniji prostor u kojem se leti, paralelen sa linijama 1 i 2 . Što je teži i brži model to se leti u pravilu dalje i PARALELNO sa linijama 1 i 2 kako bi u slućaju otkaza upravljanja putanja nekontroliranog modela izbjegla presjecanje sa linijama za startanje i parkiranje.

Model u letu ne smije preletati linije 1 i 2 , osim po dogovoru za manje, lakše i modele koji to mogu izvesti na većoj visini ili najbolje zaobilaženjem na krajevima linija- i to isključivo  po dogovoru i na znanje prisutnih!

Ovo je pojednostavljeno rješenje za neuređena letjelišta, nije moja izmišljotina nego prepuruka sa CIAM-a.

Moja izmišljotina je nešto drugo: priložio sam u ovoj temi pdf sa sigurnosnim uputama CIAM-a, sve skupa nema niti 10 skidanja, a ova tema ima oko 2000 posjeta, znači interes modelara za sigurnosne upute je manji od 1%, da ne kažem u promilima. Zbog toga - tko zna kada...

Moj sudar u zraku i odsjećena uška su najmanji problem jer je bio izvan dosega prisutnih: dok god su dva modela u zraku postoji mogućnost dekoncentracije i sudara, sa tim rizikom se leti modele i najbolje da se on dogodi u onoj 3. liniji.

Damir

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #65
+1  :)


skinuo i pročitao pravila ni 10min nakon kaj si postao, fakat nisu duga i komplicirana
a sigurno mnogo doprinose sigurnosti.

ja sam za :)



istina da se inače svi bolje sparkiramo nego jučer,
kada smo svi bili nabacani gore di smo stajali među autima, lansirali modele, neki i slijetali..
kao da bježimo od poplave neke dole ;D

niš, kada se radi roštilajda ona je bolji red, svi se okupimo oko vatrice dok klopamo,
a letimo dalje od nje da nam ne spali modele  :D

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #66
Učinili smo slijedeće greške (kažem 'smo' jer je potrebna disciplina svih prisutnih):

-maiden modela treba ići uz pomoć jednog modelara, tj. pomoćnik baca model punom snagom kako bi 'pilot' imao više vremena za reakciju

-letjelište se organizira u tri 'paralelne linije':
1. mjesto za parkiranje, stolove, stolice, hangare, čevape, pivo i eventualno publiku.
2. ispred prveide odmaknuta linija odakle modelari mogu paliti motor i startati manje modele iz ruke
3. najudaljeniji prostor u kojem se leti, paralelen sa linijama 1 i 2 . Što je teži i brži model to se leti u pravilu dalje i PARALELNO sa linijama 1 i 2 kako bi u slućaju otkaza upravljanja putanja nekontroliranog modela izbjegla presjecanje sa linijama za startanje i parkiranje.

Model u letu ne smije preletati linije 1 i 2 , osim po dogovoru za manje, lakše i modele koji to mogu izvesti na većoj visini ili najbolje zaobilaženjem na krajevima linija- i to isključivo  po dogovoru i na znanje prisutnih!

Ovo je pojednostavljeno rješenje za neuređena letjelišta, nije moja izmišljotina nego prepuruka sa CIAM-a.

Moja izmišljotina je nešto drugo: priložio sam u ovoj temi pdf sa sigurnosnim uputama CIAM-a, sve skupa nema niti 10 skidanja, a ova tema ima oko 2000 posjeta, znači interes modelara za sigurnosne upute je manji od 1%, da ne kažem u promilima. Zbog toga - tko zna kada...

Moj sudar u zraku i odsjećena uška su najmanji problem jer je bio izvan dosega prisutnih: dok god su dva modela u zraku postoji mogućnost dekoncentracije i sudara, sa tim rizikom se leti modele i najbolje da se on dogodi u onoj 3. liniji.

Damir

+1  :) :)
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #67
potpisujem, ovo se možda na mene "više" odnosi nego na druge zbog prirode mojih modela.


Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #69
2 Shimpa, ma ne, bilo je i slijetanja avionima na nasip, kao i s ceste po kojoj idu auti.
ali sve je dobro prošlo na sreću.
samo sam spomenuo na livadi još tamo nekima da se bolje maknu dok polijećeš i slijećeš na nasip,
jer neki nisu vidjeli što se može dogoditi, i što se dogodilo već i u Hr,
pa čisto da linkam i tu zašto je opasno hoverirati u razini glave a blizu publike(tu ispada >40m).
jer sablje na Align kvalitetnom heliću mogu odletiti 40ak metara daleko ako dođe do popuštanja, kamoli na nekom jeftinijem...

Helicopter Accident - Align blades flying - Trex 700E crash

inače 5ica za let, lijepo si ga izvrtio na pristojnoj udaljenosti i u prostoru kanala, bez nadlijetanja ljudi.  :)


Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #70
fala.

naš kaj nemam puno letova uživo, samo spamam simulator, a razlike postoje tak da mi hoće "pobjeć" u smislu otplutat dalje nego što bi ja to htio.

Ta snimka je definitivno dobar pokazatelj što se sve može dogoditi, ali da ima indikacija na problem i prije nego što se dogodi, ima. Heli se trese, ima čudan zvuk itd. To je jedno, drugo, pre-flight check je obavezan. Istina nisam ih radio prije svakog leta ali svaki drugi-treći napravim, pogledam sve spojeve. Nadam se da ne bu problema s time.

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #71
e to me veseli.. kada se smire strasti  sve se gleda na drugaciji nacin, vjerujem da nitko nikoga nije htio uvrijediti vec samo upozoriti ... a gdje je jedralka u cjeloj toj prici  ?


Planiras li kakve izmjene, si primjetio kakve nedostatke, mozda dodati malo boje na trup ili krila jer niš se ne vidi..?

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #72
Samo kao dodatna skica uz Diogenov opis letilišta.

Broj skidanja sigurnosnih uputa je doslovno porazan/obeshrabrujući.

Btw. mjere na skici su američke u stopama - ugrubo podijeliti sa 3 za metre.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Reverb - jurilica za guštanje

Reply #73
Evo, kome se neda proučavati pdf, ovdje je takva skica letjelišta i organizacije.

D.

[attachimg=1]

Odg: Bixler za freakove - Reverb

Reply #74
znate kaj je još čudno  :o

ovak kada se sve sada ostalo stavi na stranu,
da je Diogen prije samog leta mog i svog modela,
zavrtio prop i posložio svoju jedralku da se preklopi sjena s reverbom u potpunosti, od propa, krila pa do repa...
i onda za 30ak sekundi su se preklopili opet, u zraku...

spooky moment


koliko se to preklapanje puta napravi prije leta dva modela? ne pamtim nijednom osobno.
kolike su šanse da se bilo koja dva pokupe u zraku
a kolike su onda tek šanse da se oba ta rijekta događaja dogode, i to još na maidenu?
sada treba ići ona muzika iz X-filesa  ???   ;D  :D



the x files theme song (full version)



pouka? ne preklapati modele ubuduće  :-\